Dan z prevodu nemovitosti

Od: Datum: 16.04.14 12:36 odpovědí: 2 změna: 16.04.14 16:50

Prodal jsem chatu za 2 miliony, zajimalo by me jak je to s dani z prevodu nemovitosti. Vim ze budu platit pres 100 tisic, ale nevim, jak se postupuje. To musim sam nekde ohlasit nebo mi prijde od financaku nejaka vyzva k uhrade? A je pravda, ze to bude rozlozene do dvou splatek po pul roce? Dekuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.04.14 12:49

Dobrý den, ta daň se nyní jmenuje jinak. Mělo (mohlo) to být již ošetřeno v kupní smlouvě. Přihlásit se na F.Ú. musíte sám, podat formulář a zaplatit. O rozložení splátek nic nevím. Pokud jste prodával za cenu vyšší, než odhadní, tak je rozdíl i příjmem, který se daní jinou daní (z příjmů), ale záleží na tom, jak dlouho před tím prodejem jste chatu vlastnil (tuším, že je to zdanitelné do pěti let od nabytí nemovitosti). Nejlépe se informovat na F.Ú. , kde Vám jistě vše vysvětlí (a podívejte se i viz odkaz). Zdravím!

http://www.mesec.cz/clanky/kd…ati-dan-z-nabyti-nemovitosti/

doplněno 16.04.14 16:57:

uska - pokud je to v tom odkazu vše OK, tak to tam tazatel najde. Já jsem to tam přelétl zběžně a vycházel ze svých dřívějších zkušeností. Ale, zase tak moc mimo jsem snad nebyl.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 16.04.14 16:50

Bene, matete tazatele. Kdyby jste si přečet vámi uváděný odkaz, zjistíte, že odhad není třeba atd.

doplněno 16.04.14 16:58:

k otázce - daňové přiznání musíte podat do 3 měsíců od převodu nemovitosti a také v této lhůtě celou daň uhradit . Jiná daň, kterou bude platit kupující každoročně (daň z nemovitosti) lze uhradit ve dvou splátkách, pokud je daň vyšší jak 5 tisíc.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.