Dohoda o provedení práce

Od: Datum: 16.04.14 09:20 odpovědí: 8 změna: 07.05.14 12:25

Mám dohodu o provedení práce a jsem student. Minulý rok jsem měla taky dohodu, ale jinde a nestrhávaly mi daně. Teď mám srážky ( daň ), ale nevím proč. Jsem student, jako na minulé brigádě. Nevíte proč?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.14 09:28

buď jste zapomněl podepsat prohlášení poplatníka k dani, nebo jste ho podepsal, ale mzdovka si to zapomněla zanést do programu anebo máte vyšší mzdu a sleva na dani nepokryje celou daň. což mě přivádí k myšlence, že jste ještě mohl zapomenout dodat potvrzení o studiu, takže máte slevu na dani nižší.

ale jinak přesnou odpověď vám dá vaše mzdová účetní, která má po ruce veškeré vaše podklady.

Ohodnoceno: 2x

Od: sana
Datum: 16.04.14 09:31

Potvrzení jsem dala, mzdovou účetní nemáme. Jen jsem si myslela, jestli to třeba nezměnily, že se to musí platit. Děkuji

Datum: 16.04.14 10:20

tak někdo je za výpočet mezd zodpovědný. pokud jste opravdu podepsala prohlášení poplatníka i odevzdala potvrzení a vaše mzda není natolik vysoká, aby se vám nějaká daň srážela, tak opravdu jedině obrátit se na za mzdy zodpovědnou osobu. nikdo nejsme neomylný a mohlo se stát, že zapomněla slevu uplatnit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.04.14 10:39

Bylo mi řečeno, že u dohody je srážková daň.

Datum: 27.04.14 10:49

pokud jste podepsala prohlášení k dani, tak je daň zálohová a navíc uplatníte slevy na dani na poplatníka i studium. pokud jste nepodepsala, tak je daň srážková a slevy na dani neuplatníte. v případě nepodepsaného prohlášení by se zálohou danilo až od 10.001 Kč (od letoška je stejný limit jako pro odvody na zdravotním a sociálním), ale i tak byste slevy na dani neuplatnila.

takže pokud jste podepsala a daní vám srážkovou daní a neuplatňují slevy, tak reklamovat a nechat si vyplacenou odměnu přepočítat. pokud jste nepodepsala, tak podepsat, je to pro vás výhodnější. samzřejmě za předpokladu, že je to vaše jediná práce, že už nemáte podepsáno jinde - pokud máte, tak tady byste podepsat nemohla, nelze mít podepsáno u více zaměstnavatelů současně, na stejnou dobu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.04.14 13:56

Děkuji, nic jsem nepodepsala,ale potvrzení po mě chtěli. Mám jen tuto brigádu, takže bych slevu uplatnit mohla. Bylo mi to divné, že na jedné brigádě minulý rok to bylo možné a tady přicházím o hodně peněz. Škoda, že jsem na to nepřišla dříve. Zpětně to už asi nejde, když už to je zapsané, že ne? Děkuji moc

Od: magdaji*
Datum: 06.05.14 22:44

mohu se zeptat jak se tohle nakonec vyřešilo? Řeším bohužel to samé, nedali mi k podepsání růžový papír a já předpokládala, že k tomu stačí potvrzení o studiu, protože ho chtěli.. A strhli mi srážkovou daň. Nechci se tam ptát nadřízených jestli to ještě de, ještě by mě seřvali, že jsem si na to nemyslela.. To se musí podepsat u zaměstnavatele nebo někde na úřadu když by se to podepsalo zpětně za minulý měsíc?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.14 12:25

Napsala jsem zaměstnavateli, řekl, že se zeptá, tak zatím nevím, odepíšu, až budu vědět, jak to je :).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.