Bulka v podpaží?

Od: Datum: 15.04.14 09:08 odpovědí: 5 změna: 15.04.14 10:48

Dobré ráno,

vím, že můj problém vyřeší jedině doktor, ale žiju v zahraničí a je to tady složitější a doktor mi se sdělením, že to není akutní objednal až za tři týdny, takže se chci trochu poradit.

Našla jsem si pod pravým podpaží bulku, přijde mi to na omak, jak zduřelá uzlina, ale nejsem doktor a snažím se sama sebe uklidňovat. Zjistila jsem to tak, že mě to začalo bolet, občas. Taková svědivá píchavá bolest, něco jak po cvičení, po námaze. Jenže mě na stejném místě bolí i druhé prso, ale tam nic nenahmatám. Není to pernamentní bolest, jen občas se to ozve, někdy méně, někdy více. Vím, jak se píše všude o rakovině prsu, takže mám logicky strach, co by to mohlo být. Do Čech letím až za měsíc a dva týdny, ale kdyby to opravdu bylo vážné je to údajně pozdě. Co si o tom myslíte, máte nějakou zkušenost? Nevím, zda se sebrat a odletět domů a riskovat, že přijdu o práci, nebo plaším zbytečně...?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.04.14 09:19

Dobrý den, Váš pohled na věc je rozumný a sama máte informací dost. Těžko Vám zde někdo odpoví, že to nic není. Ale, snad to nebude tak závažné. A pokud ano, vždy je ta šance bojovat. K lékaři rozhodně jděte a trvejte (mimo jiné) na rozboru krve. Nemáte i nějaký otok na ruce? Přeji Vám, aby se to vyřešilo úspěšně. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.04.14 09:24
Zamyslete se nad tim, zda je pro vas dulezitejsi zdravi (avto i vedet ze to opravdu nic neni) nebo prace...

Od: skye®
Datum: 15.04.14 10:35

A co si zkusit přes někoho domluvit návštěvu tady v Čechách a vzít si krátkou dovolenou? Nebo to u současného lékaře trochu nafilmujte, zajděte tam znovu (nebo zavolejte) s tím, že Vás to čím dál tím více bolí. Tímpádem to bude akutní a snad Vás vezme dřív...Ono se to každému lehce řekne, co je důležitější - práce nebo zdraví. Každý víme, co je důležitější. Ale s největší pravděpodobností to bude prkotina a přijít o práci je v dnešní době katastrofa. Takže bych se to snažila rychle řešit, ale nejlépe na místě s tím, že si to holt přibarvíte. Dělá to každý druhý.

Datum: 15.04.14 10:38

Jestliže je bulka pod kůží, může to být zarostlý chloupek nebo ucpaná potní žlázka. Jestliže je hluboko, pak by to opravdu mohla být jedna ze žlázek, kterých je v podpaždí snad 10? Každopádně je to o strach. Snažte se na to nesahat, nedráždit to. A raději vydržte až budete doma. Jakmile tamnější lékař udělá punkci, pak už by se to mělo řešit urychleně. A to, jak jsem pochopila, není vůbec snadné. ;) Třeba je to maličkost a vy se děsíte zbytečně.

Datum: 15.04.14 10:48

,Nemáte to namožené z nějakého nezvyklého pohybu? Když to máte na obou stranách?Nebo také to může být ucpaná potní žláza.Měla to má známá.Ta měla boule pod pažama. Vím,že se lehko řekne nestresujte se,ale nedá se to tak ,,také jsem měla boli na krku a před 14dny mi ji vyřízli. A je to OK.. Pokud je boulička volně ,je to dobře. Může to být i tukový nádorek. Lidé toho mají po těle,, i na hlavě jak jsem dělala kadeřnici. Člověk hned myslína tu škaredou nemoc...ale není jen ONA! Jsou i jiné ! Lehce odstranitelné.. Držím palce a hlavu nahoru !

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.