Neustálá únava

Od: Datum: 14.04.14 22:13 odpovědí: 7 změna: 16.04.14 17:18

Dobrý den, sice je toto téma strašně omývané, ale mně to nedá a zeptám se... Jak na únavu.

Jelikož ještě chodím do školy, tak vždy přijdu strašně vyčerpán a usnu na 6 hodin. Např.:14:00-20:00.

Nejvíce mne vyčerpávájí hodiny tělocviku. Miluji sladké a proto neustále doplňuji curky pro energii. Během dne jsem většinou aktivní a trávím jej venku. Jsem i hodně přátelský s pozitivní náladou.

Prosím vás o radu :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.14 22:20
avatar

Já vidím chybu v doplňování energie cukry.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rexona*
Datum: 14.04.14 23:53

myslim, ze mas malo zeleza, a cukr blokuje vapnik...musis dale hledat..., prestat pit fosfat (colu) k masu, ten blokuje vstrebani zeleza...atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 06:21

A co budeš dělat ve čtyřiceti,šedesáti? Z toho psaní usuzuji,že když spíš odpoledne 6 hodin,tak v noci sedíš u PC či televize. Změň právě tohle - dříve se říkalo "jdu si po obědě dát dvacet". A skutečně to platí - max. dvacet minut a pak se osvěžený věnovat nějaké činnosti. Když člověk spí odpoledne déle,byť jen hodinku,je více unaven něž předtím. To je nejen má zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 07:15
avatar

V Tvých letech jsme byli všichni jako pytel blech. Rodiče by nás doma neudrželi ani párem koní. To Tvé spaní nevidím dobře. Když spíš 6 hodin po příchodu ze školy, kdy děláš pak úkoly, kdy se učíš na další den? Kdy přijde nějaká relaxace venku s kamarády? Než Ty se probudíš, kamarádi už jsou vyřádění a už mezitím sedí doma. Jaký je Tvůj spánek v noci?

Chybí Ti prostě pořádný pohyb. Proč Tě tělocvik tolik zmáhá? Jsi při těle? Nemáš pohyb rád? Trpíš nějakou nemocí? /dušnost, poruchy štítné žlázy.../

Tvůj den je úplně obrácený, než by měl být. Máme doma 89 letou babičku, po obědě ji ukládám jako mimino. Ochotně si lehne. Nechám ji ale spát max. tak hodinu a půl, pak ji budím, protože už vím, že by jančila a nespala v noci. Ale je to opravdu starý člověk. Nechápu, jak můžeš přes den pospávat Ty - mladík. Tedy, pokud opravdu netrpíš nějakou nemocí.

Doporučovala bych pečlivé vyšetření lékařem. Pokud zjistí, že jsi zdráv, začala bych, být Tebou, předělávat postupně svůj denní režim. Zkracovat dobu odpočinku, přidávat tělesné aktivity - kolo, kolečkové brusle, běh a další, podle toho, co by Tě bavilo.

Uvědom si, že nebudeš pořád jenom žák, že budeš jednou i zaměstnanec a nebudeš moci po obědě 6 hodin prospat. Začni prostě předělávat svůj denní režim, třeba ne naráz, ale postupně. Bude Ti to ku prospěchu. Nedovedu si totiž představit Tvého šéfa, kterému jednou nahlásíš: Tak, šéfe a teď si jdu na 6 hodin schrupnout! *smich*

Pokud to není nemoc, tak ta dnešní mládež nic nevydrží! Jó, to za našich mladých let...*ua* Jaga.

doplněno 15.04.14 07:17:

Nechápu, jak můžeš psát, že trávíš den venku. Do 14 jsi ve škole, poté do 20 spíš. A pak už to není den, ale večer a noc. Tak kdy jsi tedy vlastně venku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alfkhoiuhoiuh
Datum: 15.04.14 09:27

cukr je jed a způsobuje tu únavu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajejda
Datum: 16.04.14 17:07

A když se vzbudíš v 8 večer tak potom do dvou do rána koukáš na TV nebo do monitoru, co?

Jinak pokud máš průjmy mohla by to být i Celiakie, tam opravdu tělo nedostane žádnou energii díky pškozenému střevu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.14 17:18
avatar

Vyřaď cukry, hýbej se a choď včas spát. Brácha to má stejné - nic nedělá, jen sedí u komplu, někdy do půlnoci, někdy do dvou do rána. Pak přijde ze školy, lehne si spí, vstane v sedm a opět usedne ke komplu, odkud se zvedne o půlnoci. A k tomu se nalejvá kolou a cpe se sladkostmi.

Nevyspání, celková nevybouřenost těla a sladké - to je to, proč jsi unavený. Akorát mi stejně jako Babě nesedí ten čas - kyž do osmi spíš, tak jak trávíš den venku?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.