Crohnova choroba - vyléčení

Od: Datum: 14.04.14 20:06 odpovědí: 5 změna: 17.04.14 19:26

Dobrý den,
je možné vyléčit se úplně z crohnovy choroby? Někdo říká, že ano, jiný ne.

Nemá s tím někdo osobní zkušenost? Jakým jídlům jste se museli vyhnout?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 14.04.14 20:18

četl jsem že zabírá biologická léčba hrazená pojištovnou.Pokuste se zjistit od lékaře nebo pojištovny více info.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 22:50
avatar

U této nemoci je léčba a omezení v jídle velmi inviduální. Na každého může zabrat něco jiného, každopádně léčba výše uvedeným způsobem je v poslední době velmi nadějná. Určitě by to chtělo usilovat o vyzkoušení. Pravidelně podávaná strava se musí jíst v klidu, dobře rozkousat a dostatečně zapíjet vhodným nápojem. Většině pacientů nedělá dobře strava s vysokým obsahem vlákniny. Luštěniny, slupky, zrníčka, i s ořechy opatrně. Je to ale velmi inviduální. Též se nedoporučují různé majonézové saláty. V nemocnici podávají při této dietě bezezbytkovou dietu. Velký vliv mají na nemoc stresy. Chce to pravidelnou práci lehkého charakteru, bez velký náporů na nervy. Ale i rodinný život by měl probíhat v klidu. Jinak se podávají léky, které předepíše lékař a jste pod pravidelnou kontrolou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 23:46

Dle mých informací se vyléčit nedá. Pouze se střídá období klidu a období ataku. Léky jen zmírňují průběh a jídelníček je opravdu individuální. Jsou potraviny, které by se jíst neměly, ale někomu nevadí a naopak nesnese, to co je doporučené. Každý si má sám vyzkoušet, co mu vadí a co ne. To je ale dost problematické, protože trávení stravy trvá různě dlouho a jak pak rozpoznat, co bylo špatné. Mně před 10 roky léčili pro akutní podezření z Chrona rok, nasadili Pentazu a nějaký kortikoid, prošla jsem 2x vyšetření tlustého střeva, tenkého střeva a žaludku. Choroba se nakonec neprokázala a já další rok musela brát ty prášky, protože se nedají vysadit, ale snižovat postupně. Problémy se zažíváním a vyprazdňováním mám stále. Přijde mi, že mně akorát ty střeva rozhašili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 10:51
avatar

Tato choroba je autoimunitní onemocnění, tedy chyba je v imunitě, v systému. Úplně se vyléčit nedá. Dá se jen udržovat v rozumných mezích, ale jen udržovat. Je potřeba hodně načíst, získat hodně postřehů lékařů a pak od stejně postižených, kteří na jakékoliv jídlo, jakoukoliv léčbu mohou reagovat jinak a třeba i naprosto opačně. ;) Poklikejte na a pohledejte u odborníků všechno, co kdo o této strašné chorobě napsal. Je toho opravdu hodně.*sok* Lituji každého, kdo se s touhle chorobou setkal. Ale není zbytí, musíte se naučit s ní žít. Zázraky se nedějí.

doplněno 18.04.14 07:13:

lecba, chvilku jsem si říkala, že tazateli najdu nějakou diskuzi, ale pak mi došlo, že při shánění informací stejně na ni narazí. Je dobře, že jste mu ji našel.*halo*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.