Obyčejný balík

Od: Datum: 14.04.14 16:31 odpovědí: 4 změna: 23.07.15 14:06

Dobrý den,chci se zeptat když mi odesílatel poslal balík,jako balík obyčejný rozváží ho pošta až domů nebo ho nechávají přímo na poště,a dají mi vědět že je balík na poště nebo tam musím zavolat.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 14.04.14 16:35
avatar

Byvalo dobrym zvykem, ze balik se snažily postacky doručit a pokud jste nebyl zastižen, tak daly do schránky lístek a člověk si balik musel vyzvednout na poste.

doplněno 14.04.14 16:37:

http://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/obycejny-balik

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 16:45
avatar

Záleží na tom, kde bydlíte, jaké jsou možnosti vaší pošty. Někde objíždějí "balíkáři" v odpoledních hodinách, a když adresáta nezastihnou, nechají lísteček ve schránce. Na některých poštách si můžete objednat za poplatek znovudoručení v hodině, která vám vyhovuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 17:47
avatar

Ano, pošta doručuje obyčejné balíky až domů. Pokud vás nezastihnou doma, tak vám hodí oznámení do schránky. Balík si můžete poté většinou až druhý den vyzvednout na poště a nebo si ho nechat bezplatně opětovně doručit. Na rubové straně oznámení je napsané, jak postupovat.

Když mi přijde balík a já nejsem doma, tak si zavolám na doručovací poštu a dohodnu se na dni, kdy ho chci opětovně bezplatně doručit. To už ale musím být doma. Zpoplatněnou službu jsem nikdy nevyužila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matejprochazka
Datum: 23.07.15 14:06

Dobrý den,

ano, pošta musí rozvážet (doručovat) a oznamovat všechny zásilky kromě Balíku Na poštu a také zásilky nedoručuje pouze tehdy, pokud máte sjednaný odnos a nebo máte P.O.BOX.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.