Proč má muž strach ze vztahu...?

Od: Datum: 14.04.14 14:42 odpovědí: 12 změna: 14.04.14 19:13

Dobrý den, chci se zkusit porozumnět problému... Mám známého, kdysi jsme spolu chodili, byli moc mladí...rozpadlo se to. Po 26ti letech jsme se potkali, psali si, nakonec se i sešli a bylo to moc příjemné. On i plánoval, jak se sejdeme, co vše bude...ale nic divokého, působilo to jako kamarádi. Najednou - jako obratem ruky - začal byl chladný, už se nesešlo, po 3týdnech mi nakonec napsal, že má vina to není, že neví, co se stalo, neví, zda mě chce vůbec vidět, že asi nemá sílu ještě s někým být. Ale ať se pokusím o jakýkoli kontakt (skype, tf...) - nereaguje, jako by to byla má chyba. Netuším, co s touto situací - nikdy jsem nic takovího nepotkala. Je to příjemný fajn muž, mám pocit, že nechat to "bez boje" je škoda. Ale jak bojovat? Na dotaz, zda si můžeme promluvit - ano, ale nejbližší víkendy má nový projekt v práci. Nechci o něj zbytečně přijít, ale jak na to a nepokazit? Dá někdo radu? Napoví? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 14.04.14 14:50

Nechci se Vás dotknout, ale opravdu se jedná o strach? Spíše se mi zdá, že nemá zájem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.14 14:58

Taky bych rekla, ze je mu to vlastne jedno..., nebo je proste laxni, jak to bude, tak to bude, kdyz se ozve, dobre, (myslim zenu), kdyz se neozve taky dobre. takovy medvidek Pú...

Datum: 14.04.14 15:01

Zdravím, nevnucujte se. Každá člověk se s věkem mění, potkali jste se po dlouhé době, kdy jste se určitě oba v lecčem posunuli a vyvinuli. První setkání super, staré krásné vzpomínky... a najednou člověk zjistí, že už to není ten samý člověk, kterého znával tenkrát. Že je malinko jiný, a to malinko nemusí být v pozitivním smyslu. A po pár setkáních zjistí, že takhle to nechce. Výmluvy na projekty a blablabla další žvásty to jen potvrzují.

Respektujte to. Ten "boj", do kterého chcete jít, pro Vás může skončit docela trapně a nepříjemně.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.04.14 15:05

bohuzel nema zajem a snazi se to nejak zaobalit :)

Od: host
Datum: 14.04.14 15:12

Třeba je ženatý a ví, že víc než kamarádství nemůže nebídnout... třeba..?

Datum: 14.04.14 15:55

To je těžký, jak bojovat. Jediná možnost je nechat mu otevřená vrátka. Vše ostatní bude označeno jako uhánění. Pokud se chytne tak chválit, to na nás platí. Ani slovo výčitky, o dlouhém a zbytečném čekání.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.04.14 16:14

Řekla bych, že by to chtělo ho nechat být v klidu, buď se ozve sám a nebo ne, pokuď ne, tak žádná škoda, že jste nebojovala. :)

Datum: 14.04.14 16:33

Možná jste řekla něco, co se mu nelíbilo... Ve vyšším věku už člověk nechce dělat většinou kompromisy... Také si myslím, že už nemá zájem. Nemůžete bojovat někde, kde není bojiště...

Od: moula*
Datum: 14.04.14 17:23

Já jsem taky už tak rád sám !

Datum: 14.04.14 17:39

Pán si to asi rozmyslel. Už je asi ve věku, kdy má rád svůj klid, a zalekl se toho, že by vztahem se ženou o něj přišel.

Berte to tak: Když jste bez něj přežila 26 let, Jaga.přežijete i ty další roky. Nevtírejte se, je to ženy nedůstojné. Udělejte nad ním kříž, kupte si něco hezkého pro radost, abyste si vylepšila náladu a život jde dál. Co jiného? Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Od: elen
Datum: 14.04.14 18:40

Přesně to jsem udělala, když se bývalý dobrý kamarád začal snažit o vztah. Proč? Protože nechápal odpověď "prostě nemám zájem, nevím proč, prostě nemám, zaměř se jinam" a chtěl slyšet nějaký důvod PROČ. Jelikož to byl kamarád a nechtěla jsem si vymýšlet nějaké urážky, které by ho definitivně odradily, tak jsem raději ukončila kontakty.

Naše kamarádství pominulo, právě proto, že jakékoli obnovení kontaktů považoval za příležitost k "zabojování". Ale já prostě nemám zájem.

Datum: 14.04.14 19:13

Zdravím. Píšete, že se nechcete vzdát bez boje a nechcete o něho přijít...V tom to asi bude. Nechce se vázat a možná to vnímá tak, že ho uháníte. Prostě má zaběhlý způsob života a nechce ho měnit. Dal Vám to jasně najevo. Smiřte se s tím, respektujte ho, nelze si vynutit něčí zájem, když dal jasně najevo nezájem. Nebojujte, odradíte ho ještě víc. Nechte ho žít, nevnucujte se a třeba se ozve sám. Do hlavy mu nikdo z nás nevidí...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.