Překlad vět

Od: Datum: 14.04.14 01:47 odpovědí: 2 změna: 14.04.14 03:15

Dobrý večer, potřeboval bych pomoc s překladem vět. První je There were so many TV reporters here covering Davids story, just before. To z častí vím "Před chvíli, tady byla spousta reportérů z televize" ale nevím co znamená to here covering Davids story. Další je potom Overcome your fear of death by letting your mind go to bych přeložil jako "Překonej svůj strach tím, že ho necháš plynout svou myslí" ale mám pocit, že jsem to přeložil špatně, a spíš bych potřeboval pomoct to lépe zformulovat. Předem děkuji za vaší pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.14 02:40

"Overcome your fear of death by letting your mind go." bych přeložil: "Překonej svůj strach ze smrti uvolněním své mysli."

Ta první věta je a nějakého článku? Jestli jo, tak zkus sem dát i pár vět před ní a po ní. Jinak "covering David´s story" znamená "zajímajících se o Davidův příběh".

doplněno 14.04.14 03:20:

a je tam opravdu ta čárka mezi "story" a "just": ...story, just... mně tam právě nějak nesedí a připadá mi to jako přímá řeč

doplněno 14.04.14 03:28:

"Před chvílí tu byla spousta televizních reportérů zajímajících se o Davidův příběh." V češtině žádná čárka ve větě nebude.

doplněno 14.04.14 03:34:

Nebo ještě lepší než "Před chvílí..." by bylo "Předtím tu byla ..." (předtím psáno dohromady jako příslovce)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: reret
Datum: 14.04.14 03:15

Děkuji za vaší odpoved, k té první větě, není z článku, ale váš překlad je skvělý, takže ještě jednou děkuji za pomoc

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.