Můžu prodat byt se stavebním spořením?

Od: Datum: 13.04.14 21:44 odpovědí: 3 změna: 14.04.14 15:31

Potřebuji převést byt pod eseróčko, které jsem nyní založil. Ale ten byt jsem koupil na překlenovák ze stavebního spoření. Naštěstí na bytě není zástava, ale nejsem si jistý, jestli můžu byt převést?

Splátky úvěru a spoření budu samozřejmě platit dál.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.14 22:41

Jestliže nemáte na bytě žádnou zástavu, tak si s ním můžete dělat co chcete a nemusíte se na nic nikoho ptát. Ale je mi trošku divné, že Vám tam tu zástavu nedali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrp*
Datum: 14.04.14 11:35

Taky mi to bylo divné, ale řekli mi, že stavební spořitelny zástavy do určité částky (snad 0,5 mil.) nedávají, že to není hypotéka, u které ze zákona musí.

Od: ela*
Datum: 14.04.14 15:31

Já prodala před cca deseti lety byt, který byl koupený na (v té době nesplacený) úvěr ze stavebka, úvěr jsem splácela dál, spořka s tím souhlasila, resp. neměla naprosto žádné výhrady, v podstatě jí to nezajímalo. Pro jistotu se ještě zeptejte tam, kde spoříte, neboť pořád máme horkou půdu pod nohama = legislativa se pořád mění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.