Jsem pěknej lump

Od: Datum: 13.04.14 15:09 odpovědí: 18 změna: 14.04.14 00:02

Ahoj,

tenhle příspěvek píšu, protože se chci svěřit. Když jsem šel na vysokou školu myslel jsem si, že se ze mě stane inteligentní a vzdělanej člověk. Nevím proč, ale realita mi připadá být úplně opačná. Začal jsem chlastat, kouřit a sexovat s každou, která nastaví. Na pivko dát si do budky jsem chodil vždycky už od základní školy, ale tady to jde do extrémů. Jsem závislej kávě, hospodě, ale hlavně na penězích.

Další věc, kterou dělám krom těch výše popsaných věcí je, že se snažím všelijakýma vychytávkama, kličkama a výmyslama dostat k penězům. Zatím všechno dělám stoprocent legálně. Ale zjistil jsem, jak si vydělat i jinejma cestičkama. Přečetl jsem během dlouhých večerů, když jsem nepil hodně knížek o financích. Dost mi daly. Od tý doby říkám, že peníze, byly, jsou a budou. Jedu v jakýmkoliv byznyse, co mě napadne. Někde něco prodělám, někde zase dost vydělám. Pokaždý jsem se chtěl živit tím, že budou vytvářet nějakou hodnotu, že za sebou uvidím dobře odvedenou práci. Místo toho jsem prach obyčenej překupník, kterýmu často zboží ani neprojde pod rukou.

Sídlo firmy jsem si nahlásil v lukrativním místě v Praze ve virtuální kanceláři, aby si klienti mysleli, jaká to nejsme firma a doma nikdo nic nepoznal. Nejlepší na tom je, že po všech těch hospodách člověk potká i dost lidí, kteří mu zadarmo poradí. Stačí být jen ukecanej, prohazovat vtípky a tahat z lidí moudra a nápady. Stal se ze mě hazl, který myslí pouze na sebe, na chlast, děvky a peníze.

Myslíte, že je nějaká cesta zpět? Nechci skončit špatně, ale mám k tomu zatím dobře našlápnuto.

Děkuji, s pozdravem Váš podnikatel.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.04.14 15:15

Dobrý den, ano, našlápnuto máte skvěle. Nechci Vám to přát, ale opravdu otočit a změnit život k lepšímu dokáže nějaké neštěstí. Např., když se vyléčíte ze smrtelné nemoci, tak to lze chápat, jako restart nebo druhou šanci. Nebo se dejte cestou, ke které už také dospělo více lidí - pomoc jiným, charita a mecenášství. Zdravím!

P.S. A pak je ještě víra.

doplněno 13.04.14 15:26:

pt - moc hezky napsáno.

doplněno 13.04.14 16:49:

megacruiser - Váš příspěvek doplním větou z nějaké knížky: "Žižkovský lid je k drobným podvodům tolerantní, zvláště, když se vydaří."

doplněno 13.04.14 20:38:

axus - to je asi pravda, ža takto konzumně žije spousta lidí, ale tazatel se zřejmě dostal ve svém uvažování o dalším životě do bodu, kdy to chce změnit. Někomu to dojde a ti ostatní setrvají ve svém způsobu života. Mám dojem, že tazatel chce být už jiný a lepší.

Asi, jako arizonská pěnice Tornádo Lou (viz známý film).

Ohodnoceno: 4x

Od: pt®
Datum: 13.04.14 15:24

Je vidět, že v sobě máte ještě střípek svědomí, a hodnot, aby Váš život nabral smysl a nebyl jste, jako prázdný dunivý hrnec. Peníze nejsou špatná věc, peníze jsou pro pořádek, ale udělat si z nich a z věcí Vámi jmenovaných, nejvyšší příčku hodnot, tak nenajdete ani štěstí, ani uspokojení, ani smysl života. Sám cítíte, že to tak není v pořádku. Píšete, že jste studovaný, co to je takové vzdělání, když s ním neumíte pracovat? Myslím, že v hospodě nebude ta pravá společnost pro trávení vškerého svého volného času, svého života. Pro příklad uvedu vrcholového sportovce. Pokud chce dosáhnout medaile, tak musí podřídit svůj život, životosprávě, spánku, tréninku a pak má radost z dosaženého cíle. Sám si musíte vytvořit plán a životní cíl a také, jak ho dosáhnout a tomu podřídit způsob života. Tak ať se daří. - pt

Ohodnoceno: 4x

Od: ivik®
Datum: 13.04.14 16:09

No a co my tady s tím?Odpověď za mne: buďte si takový,jaký chcete...

doplněno 13.04.14 16:48:

Asi spíš budete mít nějaký komplex...

Ohodnoceno: 1x

Od: ruze®
Datum: 13.04.14 16:14

Tak si nejsem jista,zda si stěžujete nebo se chlubíte.Našlápnuto nemáte dobře,ale spíš špatně.Nikdo tu není od toho,aby vás soudil,jak říká můj brácha,,každý svého štěstí strůjce,, jen doufám,že vaši rodiče a příbuzní o vašich aktivitách nevědí,protože by je to určitě moc mrzelo a asi by se za vás i styděli.Až jednou dospějete,budete chtít mít ženu,děti,tak dělejte tak,aby se vám pak nehnusil i váš vlastní odraz v zrcdle.Ono je lepší být ,,rovný,,chlap s méně penězi než ,,prachatej křivák,,.Zdravím!

Ohodnoceno: 3x

Od: petrat
Datum: 13.04.14 16:26

Závislost na kávě je podle mě neškodná, překonat jí dokáže každý kdo chce, jen vás tři dny vás bolí hlava. Nechápu "závislost na hospodě". Myslíte, že jste závislý na alkoholu, jen jste rovnou nechtěl říct, že jste alkáč? Taky nechápu že zlý, bohatý podnikatel chodí do hospody, takoví přece chodí do klubů, ne? Hospody jsou spíš pro losery, dělníky a místní starý dědky? Taky nechápu že nějaká rada zadarmo od nějakýho ožraly v hospodě vám může být k něčemu užitečná.

Ohodnoceno: 0x

Od: podnikatel
Datum: 13.04.14 17:09

Chodím do hospod, protože jsem v nich vyrostl. A nezapomeňte, že 95% lidí dává peníze pro 5% bohatých. Vyslechněte lidi, co jim chybí, co chtějí změnit. Proberte s nima možnosti. Poté se ptejte dále, jestli je o tuhle službu zájem. Stačí pro desítky lidí, pak vymyslet, jak to zhotovit. A nakonec, jak to zpeněžit, abych vydělal. Nejsem charita. Bohaté lidi nepřesvědčíte, tak snadno něco koupit, protože jim skoro nic nechybí.

Kluby nezatracuji jsou taky důležité. Ale rád se stýkám, jak Vy jste nazval s tím "póvlem" a mimochodem označovat, takhle lidi z plného srdce nesnáším.

Datum: 13.04.14 16:27

no tak jste se pochlubil, a ja si muzu jit precist nejakou jinou otazku, kde potrebuje tazatel nejakou odpoved :)

Datum: 13.04.14 16:44

To co popisujete je naprosto běžné chování většiny dnešních "byznysmenů". Pokud chce někdo v kapitalizmu pořádný prachy, křivárnám se nevyhne. Potom je otázka, co je pro každého z nás důležitější, jestli být rovný za každou cenu, nebo bohatý a úspěšný křivák. Když na to máte žaludek a míříte vysoko, klidně v tom pokračujte, jen člověk beze cti a bez svědomí má šanci se vyškrábat mezi "elitu". Stačí se třeba podívat na majitele firmy Agročert, který se také nedostal k penězům zrovna čestně a teď dělá ministra financí. Časem bude třeba i prezidentem :) Prostě dnešní společnosti imponuje jakýkoliv úspěch a je extrémně tolerantní k levárnám. I zákony jsou takto nastaveny, takže se není čeho bát. Myslím si, že i u známých budete oblíbenější jako vlivná bohatá svině než jako čestný chudák.

No ale každopádně se to chce rozhodnout jestli máte na takový život i nadále. Pokud ne, kašlat na to a úplně změnit svoje chování. Být čestný napůl, to prostě nejde.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.14 17:36

podnikatel. Okrádáš lidi? Slibuješ jim něco, za co Ti zaplatí a Ty jim to pak nedáš? Ubližuješ nějak lidem? Ne? Tak proč bys měl být křivák. Že pouze věci překupuješ? No a co? To dnes dělá kde kdo. Že momentálně peníze utrácíš za hlouposti? To je jen a jen Tvůj problém. Časem třeba zjistíš, že jsou skupiny potřebných lidí a budeš jim pomáhat. To nakonec dnes dělá hodně lidí, kteří přišli "nějak" k penězům.

Je jen a jen na Tobě, jakým směrem se bude Tvůj život ubírat. Vyber tu cestu, na které budeš schopen pomoci jiným...

Datum: 13.04.14 17:51

Zdravím. Vždycky je cesta zpět. Stačí jen chtít a dělat všechno proto, abyste vedl život jiný. Nejen o tom mluvit.. Záleží jen na Vás, jaký život chcete vést a co je Vám bližší. Každý svého štěstí strůjcem.. Je to ve Vaší hlavě, tak popřemýšlejte..Ale já osobně, dle Vašeho příspěvku, soudím, že jste opravdu hodně ukecaný...Pardon.

Datum: 13.04.14 20:06

Vždycky je cesta zpět.

Vy ale cestu nehledáte, Vám je takhle dobře, aspoň to z dotazu vyplývá. Jste pohodlný na to, abyste něco změnil k lepšímu. No, možná jednou dostanete po tlamě tak, až se Vám rozsvítí.

Od: axus®
Datum: 13.04.14 20:16

Asi sem natvrdlej, ale ja na tom, co popisujes nevidim nic tak extra spatneho.

Chlastas, kouris, sukas...no a co? To dela kde kdo. Tim nikoho neohromis, jakej ze jses to zkazenec.

Zavislej na kave, hospode, penezich? Pokud se nejmenujes Diogenes, tak na tom nevidim opet nic vyjmecneho.

Dostat se klickama k penezum? Nejses prvni ani posledni, navic kdyz pises, ze vse legalne. Tak co je na tom? Ze jses prekupnik? To je prakticky kazdy prodejce.

Ze mas sidlo ve viurtualni kancelari? Takovych je.

Stal se ze mě hazl, který myslí pouze na sebe, na chlast, děvky a peníze.
Jak rikam. Asi sem natvrdlej...

Datum: 13.04.14 21:55

Ahoj. Axi, máš boda. Tvá odpověď se může zdát zvláštní, ale něco do sebe má. Ať se to někomu líbí nebo ne.

Od: zamestnanej
Datum: 13.04.14 21:12

Když slyším slovo podnikatel otevírá se mi v kapse kudla *cert*

Datum: 13.04.14 21:37

zamestnanej. Tak si to někdy zkus, dělat chvilku sám na sebe. Možná se Ti ta kudla v kapse zavře.

Datum: 13.04.14 22:03

protoze mozna nejsi schopny sve kvality prodat sam za sebe, nebo neco pro to udelat a musis se nechat zamestnavat za porad stejnou mzdu, nic nemusis riskovat, hledat zakazky a nove klienty, a praci dostanes na zlatem podnose kazdy rano? podnikam uz X let, dost let jsem to delal dokonce pri narocnem zamestnani... delam grafiku, sluzby, programovani a prodavam svoje 3d modely za hranice, pracuju uz jen par dni v mesici, v lete nic nedelam, jen piju pivo na zahrade, pokud neco nutne nepotrebuje klient, nicmene je to vysledek neustaleho uceni se novych veci, a tento povalecsky zivot je plodem tvrde prace... zacinal jsem jako naprosta nula s kilem ryze na 14 dni, ani na jeden obor nemam skolu, vsechno jsem se naucil sam... mam svedomi naprosto ciste a nikdy jsem nikoho neojebal, ba naopak delam kvalitni support ke svym vecem, ikdyz bych se na to po prodeji mohl vys*at... to co tady pise mistr sveta v "dotazu" presne podryva a kurvi slovo podnikatel... vlastne nevim, proc to tu psal... asi aby se pochlubil, jak jsem psal vyse... ikdyz to moje muze vyznit taky jako chlubeni, spise to muze byt inspiraci postavit se na vlastni nohy... KAZDY muze neco dokazat a zivot si upravit k obrazu svemu, at uz je u vlady, ktery sasek chce, staci jen chtit a oprit se do toho, otazka je, jestli se pak nekteri mohou sami sobe podivat do oci... zrejme nemohou, a proto se pak sveruji tady na poradne, protoze uz asi nemaji s kym to v te hospode probirat :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.04.14 23:35

Mno, myslím, že první krok ke změně k "lepšímu" jste učinil tím, že jste se takto zamyslel. Jistý talent Vám asi nechybí, ale pozor, nikdo není dokonalý ;)... takže chybička se vloudí a vše se může nečekaně obrátit. Myslím, že dost zásadní obrat ale může nastat, až potkáte tu pravou a budete si chtít založit rodinu a dobrou existenci. Třeba v profesi, kterou jste vystudoval, nebo v obchodě, který Vám evidentně jde. Rozhodně byste ale měl dbát, aby Vaše činnost byla legální i nadále a také morálně přijatelná. Neberte na lehkou váhu, pak nemusíte mít obavy, GL.

Datum: 14.04.14 00:02

No a co. Takovejch je tady většina. Vy jste první, kdo o sobě řekne, že je lump. Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš. Ale prachy ještě nikomu štěstí nepřinesly. Je to začarovaný kruh, máš málo, chceš víc, máš víc, chceš ještě hodně víc, atd. a nikdy nebudeš mít dost. Cesta zpět není, mamon je horší než droga. Těžko, přetěžko vycouvat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.