Ebay.. má někdo zkušenosti..?

Od: Datum: 12.04.14 21:11 odpovědí: 6 změna: 13.04.14 07:34

Dobrý večer. Jmenuji se Marie Šmídová a Chtěla bych se zeptat jestli tu má někdo zkušenolsti s nakupováním přes Ebay.. :) Mám v plánu bsi tam koupit mobil, ale nevím co od toho mohu očekávat. Pokud někdo má zkušenosti, mám pár otázek.
1, Kdy výrobek přibližně přijde?
2, Jak je to s placením?
3, Co vůbec jaké máte vy zkušenosti s nakupováním přes Ebay? Cokoliv. Předem děkuji. Marie 16 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.14 21:42
avatar

Ahoj, mobily z ebay moc nedoporučuji. Protože jsou většinou neochotní napsat menší cenu na balík> poté se platí o dost víc peněz když balík prochází celním řízením... Na mobily je nejlepší aliexpress.com. Ještě se mi nestalo, že by mi prodejci odporovali, poštovné většinou přes DHL zadarmo (DHL je ze všech doručovacích firem nejlepší). Přes DHL je doručení do 5 dnů. A podle mě i větší výběr než na ebay. Jinak jestli budeš chtít poradit konkrétně, tak napiš do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maries
Datum: 12.04.14 21:54

Moc děkuju za odpověď. Nevím co bych si počala, kdyby jsem s tím měla problémy, které vy tu vypisujete.

Datum: 12.04.14 21:54
avatar
Nakupuji celkem pravidelně. Je potřeba hlídat recenze prodejce. Platba přes PayPal, jiné nepoužívám. Doba doručení je závislá od toho kde prodejce je. Jiné je Německa a jiné z USA. V rámci EU se nemusíte stresovat s DPH a clem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maries
Datum: 12.04.14 22:01

A co když je to z Hong Kongu? :D

Datum: 12.04.14 22:15
avatar
Z Hong Kongu mi telefon odešel 3.4 a už 6.4. Byl na celnici v Praze. Přes DHL.. Od té doby ho mám zatím na celnici, protože ho celníci vyhmátli a chtěli doložit doklad o zaplacení. Až dorazi tak jen doplatim DPH.. Na EBay jak už tu bylo řečeno kupovat od někoho s kladným hodnocením a když to bude v rámci EU tak se ani žádné DPH nedoplácí. Jinak když použiješ nějakou jinou přepravní místní čínskou firmu, která bývá většinou zdarma, tak doručení může trvat i měsíc..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ebay
Datum: 13.04.14 07:34

Ebay je v podstatě lepší a celosvětovější obdoba českého aukra. Výrobky chodí různě podle toho jaké poštovné si platíte, popř. je v ceně a z jakého jde státu. Většinou to bývá 14 dní - 1 měsíc. Pokud kupujete mobil, počítejte s tím, že je možné, že balíček zadrží a otevře celní správa. Vy pak budete muset zaplatit CLO + poštovné (i když jste jej už platila). To se v aukci nepíše. Není to úmysl, ale prostě v každé zemi to je jiné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.