Nejde to vydržet

Od: Datum: 12.04.14 20:49 odpovědí: 8 změna: 13.04.14 10:00

Dobrý den, je mi 12 let. Svého pravého tátu nemám. Mamka si našla přítela a teď má druhého. Toho prvního jsem nesnášela, byl to alkoholik a pořád byl úúúplně na mol, proto se mamka s ním rozešla. Pak byla těžce nemocná a já se ségrou jsem se o ní starala.

Teď si našla přítela, strašně ho mám ráda, opravdu jako vlastního tatínka, moc si spolu rozumíme, ale mamka se od té doby chová DIVNĚ! Pořád ho hladí div né až tam dole, když se předkloní že třeba něco sbírá ze země, tak mamka ho začne hladit po zadku a lehtat na kříži atd. Pořád mamka myslí na to jedno, i o tom mluví, prostě to není ona!

Mám něco se žlučníkem, pořád mám žlučníkové záchvaty, umírám bolestí, ale mamka si s ním zajdou do hospody na víno a mě nechaj doma i když bolestí sotva dýchám, ale jí to je FUK! Jemu to jedno není, vždycky mi nakrájí jablka, připraví mi pití, je prostě na mě moc hodnej, mám ho straaaašně ráda...

(K NĚMU JEZDÍME JENOM O VÍKENDECH, ZBYTEK TÝDNU JSME ZVLÁŠŤ)

Přes týden je mamka na mě celkem hodná---> jak kdy. Když mám zase žlučník tak říká že skočí z mostu, ale to říká jen tak, to u ní znamená že je to vadí a ať jí s tím rsdši neotravuju, za ty roky to mám prozkoumaný. Nebo taky při žlučníku říká že jí to už se mnou nebaví, že jsem hrozná atd. Ale já za to NEMŮŽU! Mě ten žlučník prostě bolí, léčím se s ním, asi mi ho daj pryč.

Někdy večer když nejdou spolu do hospody nebo někam na ples a jsme doma a jdeme spát, a mě zase chytne žlučník (vím po kterém jídle, ale mamka říká vždycky že to bude dobrý a at to jídlo sním) tak mamka na mě začnevyštěkávat chrápej ty zmetku. NÉ PŘED PŘÍTELEM. Ségře je 16, ta už má jiný zájmy, za náma za přítelem nejezdí, ta mi pomoc nemůže a ani v ní nemám moc nno nevím no.

Já už vážně nevím co mám dělat, Mamce to co mě vadí říct nemůžu, vždycky pak je protivná a začne vyštěkávat a já to prostě nezvládnu... říct jí tohle co jsem naapsala prostě nejde, měla bych peklo ještě větší

JÁ UÝ FAKT NEMŮŽU, co mám podle vás dělat? :( :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.14 21:23
avatar

Ahoj. V první řadě buď ráda, že si mamka našla přítele, s kterým si rozumíš i Ty a máš ho ráda. Mám pocit, že na mamku trošku žárlíš a pozornost jejího přítele bys chtěla mít pro sebe častěji.Pokud si nemůžeš promluvit s mamkou, promluv si s jejím přítelem. Asi Tě trápí vícero věcí, než jen ten Tvůj žlučník...Chtěla bys, abz přítel Tvé mámy s Vámi trávil více času, nejen víkendy zřejmě, viď? Možná Ti opravdu pomůže, když si s ním kamarádsky promluvíš o všem, co Tě trápí, co Ti vadí a co bys ráda...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jamahu*
Datum: 12.04.14 21:58

Děkuji za odpověď, chatěla bych víc s ním trávit čas, to jo... Ve všem máte docela pravdu, ale nevím proč je mamka od tý doby co ho má na mě tak hnusná! S ním bych klidně promluvila, ale nevím jak... vždycky mám strach že to řekne mamce atd... prstě nevím :(

Datum: 12.04.14 21:56
avatar

Souhlasím s Kapkou, takové záležitosti sama nevyřešíš, musíš je řešit s dospělými. Pokud máš pocit, že s maminkou mluvit nemůžeš (ale nerozumím proč, v tvém dotazu žádný vážný důvod nevidím), zkus si promluvit s jejím přítelem nebo ještě lépe s nimi oběma najednou.

Říká se, že "víc hlav víc ví" a v případě vztahů, na nichž se podílí více lidí, to podle mne platí obzvláště.

Pokud by sis netroufala na rozhovor s přítelem nebo s oběma, můžeš se poradit s třídní učitelkou (nebo s jinou oblíbenou učitelkou).

A určitě si promluv i se svou sestrou. I když je starší a má jiné zájmy, pořád tě má ráda. Určitě i jí záleží na tom, abyste všichni žili v klidném prostředí.

------- Co ten žlučník? Jak dlouho tě trápí, kde se s ním léčíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamahu*
Datum: 12.04.14 22:01

Nějak to zkusím, ale nevím moc jak,... něco vymyslím.

Žlučník docela blbý, mám v něm nějaký kameny. Mamka nerespektuje že mě bolí, když mě to zase teřba na nějaké oslavě chytne, tak začne nadávat že se nabavím ale hold nepochopí že když je vám blbě tak asi moc náladu nemáte... :(

Datum: 12.04.14 22:11
avatar

Při problémech se žlučníkem je potřeba dodržovat dietu, což by maminka měla vědět. Podle mne by to měla být hlavně ona, kdo na dietu dohlíží, protože o skladbě potravin i hotových jídel ví více než ty.

Na těch oslavách si dej pozor na to, co jíš: žádné brambůrky, křupky, zákusky s krémem apod. Je to otrava, ale za bolesti žlučníku to nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 22:37
avatar

Ve 12 letech problémy se žlučníkem? To není normální - jakými neskutečnými blivajzy tě máma krmí? Jestli si jako dítě zničíš organizmus, budeš do konce života jen chodit po doktorech. Při problémech se žlučníkem ti máma prostě musí zajistit kvalitní zdravá jídla, to je její povinnost! Odmítni jakékoliv jídlo, po kterém máš problémy. Lepší nesníst nic než břečku po které tě chytne žlučníkový záchvat. Pokud je pravda vše co píšeš, tvoje matka se asi dopouští trestného činu zanedbání povinné výživy, možná i týrání svěřené osoby a může za to jít při prokázání teoreticky i do vězení:

Povinnost vyživovat nebo zaopatřovat spočívá nejen v poskytování peněžitého plnění, ale i v povinnosti vyživovat a zaopatřovat oprávněnou osobu v naturální formě, tedy ve faktické poskytované péči. Proto zanedbáním povinné výživy např. u dítěte se rozumí nejen neplnění výživného poskytovaného v penězích, ale i neplnění povinnosti vyživovat jiného v naturální formě a povinnosti zaopatřovat jiného, tedy neplnění povinnosti poskytovat dítěti stravu, ošacení, bydlení, pečovat o jeho zdraví a čistotu, vykonávat nad ním dohled a případně opatřovat další prostředky potřebné pro jeho všestranný rozvoj.

Ale jak to řešit? Zkus si promluvit sama s jejím přítelem. Řekni mu, že to takhle dál nevydržíš, protože ještě nechceš umřít (nechci strašit, ale i to se může teoreticky stát pokud ti žlučník praskne). Jestli není úplný blbec, pochopí vážnost situace a na tvou mámu zatlačí aby ti dávala zdravou stravu bez tuků. Když ne, zajdi si za svou doktorkou a popravdě jí všechno řekni. Když ani to nepomůže a doktorka se na tebe taky vykašle, zkus zavolat na linku bezpečí o radu. Potom už asi zbývá jít jedině na státní policii a tam jim vše vypovědět - jak se k tobě nevhodně chová a jak zanedbává péči o tebe. Potom by tvojí mámě mohli pohrozit tím, že jí tě odeberou a mohla by se začít chovat slušneji a nestarat se sobecky jen o sebe. Neboj se, to ona nedovolí, protože je sobecká a přišla by tím o přídavky, které na tebe dostává. Potom by se mohla začít chovat slušněji.

Vím, že ve 12 letech je těžké hájit svoje práva, ale jinak to nejde. Je to jen Tvůj život, tak za něj zkus bojovat. Ty sama musíš okolí upozornit na svoji situaci, už nejsi mimino, nemusíš si nechat všechno špatné líbit. Povinností tvojí mámy je se o tebe starat. Nesmí ignorovat tvoje potřeby.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.04.14 23:02
avatar

Trochu mě to připomíná, že mamka na Tebe žárlí. Dospíváš a i když jsi její dcera podvědomě na Tebe žárlí. Ona si to neuvědomuje, to je podprahové vnímání, prostě ona cítí v Tobě soupeřku, protože si s jejím přítelem rozumíš a vyhovujete si. Jinak jestli se léčíš se žlučníkem a máš kameny, tak na co čekáte, proč to neřešíte? Tak časté záchvaty by jste neměli přecházet. Místo do hospody a na zábavy, by jste měli jezdit po vyšetření a nemocnicích, něco pro to udělejte. Syrové jablko není moc vhodné, lepší je ho lehce povařit, ale bez slupek. Jídelníček pro Tvou nemoc by měl doporučit lékař, nebo se podívej zde na internetu na nějaký článek, který pojednává o různých šetřících a žlučníkových dietách. Případně napiš, co a jak vaříte, jak se stravuješ apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamahu*
Datum: 13.04.14 10:00

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.