Penzijní připojištění pro důchodce

Od: Datum: 12.04.14 11:17 odpovědí: 4 změna: 12.04.14 14:34

Mamka právě odešla do důchodu (věk 60 let). Může si i v důchodu sjednat penzijní připojištění tak, že bych jí platil (jsem syn) 1000 Kč měsíčně, aby měla nárok na státní podporu 230 Kč?

Kdy nejdříve si může peníze vybrat, aniž by přišla o výhody?

Chceme si našetřit na byt (ne moc velkou částku, asi jen 150.000 Kč) a tento způsob mi přišel atraktivnější, než stavební spoření.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.14 13:04
avatar

Ano, může jej sjednat. Vybrat lze po 5 letech. Je úplně jedno, kdo bud platit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrf*
Datum: 12.04.14 14:27

Máte pravdu, děkuji, nakonec jsem to našel v §24 zákona č. 427/2011 Sb., je to tam

Od: buss®
Datum: 12.04.14 13:17

Obvolejte poskytovatele a hledejte co vše nabízí a jaké mají výsledky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 12.04.14 14:34
avatar

Smlouva bude sepsána na vaši maminku a vy to budete platit.Nechejte si do smlouvy vepsat 100% podíl pro vyplacení vám,kdyby se maminka nedej bože těch 5-ti let nedožila,jinak to jde do dědictví.Mám to taky tak sepsané.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.