Revmatojidní Artritida Dieta

Od: Datum: 12.04.14 09:21 odpovědí: 5 změna: 13.04.14 07:46

Ahoj,potřebovala bych poratit s dietou na revmatojidní artritidu.Může se ne ni mojonéza všude jen čtu*cteni* o mléku a vejcích ale o jejich spojení v majonézu nikde nic.

Předem díííki


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.14 11:16
avatar

Nějaká specielní dieta snad ani neexistuje. Někde doporučují jíst hodně rajčata a papriku a jinde varují před rajčaty, paprikou a bramborami, protože je v nich solanin. Prý se z brambor dá odstranit, když se vaří s kmínem a bez pokličky. Solanin je prý revmatikům velmi škodlivý. Jsem se dočetla, když jsem s revmatem začínala. Od té doby, za dlouhé roky, jsem už četla obrovskou spoustu blbostí a nesmyslů a článků, které zase ta doporučení vyvracejí a dokazují. Jen na mořských rybách se všichni shodli. Dnes už vím, že nepomůže ani nezhorší vůbec nic, když se jí úplně všechno v rozumné míře. Pestře a střídmě. ;) A kamarádí se s revmatologem, případně ještě s ortopedem.

doplněno 12.04.14 16:06:

wamp, všimla jste si, že tyhle stránky jsou 4-6 let staré? Kdyby to bylo takhle, jak je na nich popsáno, Nobelova cena by byla určitě udělena tvůrcům těchto zázraků. To si pište! A mluvilo by se a psalo by se o tom po celém světě. *plac*

doplněno 12.04.14 16:08:

Artritida je systémové onemocnění, kdy se imunita obrací proti vlastnímu tělu, jako proti vetřelci. Nepomůže ani čočka, ani modlidba. *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.14 18:15
avatar

Souhlasím s Vámi, zastaralé pavědecké názory "specialisty Jardy" také nedoporučuji. A souhlasím i ohledně stravy - měla by být pestrá, s niučím to moc nepřehánět.

Bylo by dobré si uvědomit, že artritida vlastně není nemoc. Jde o degeneraci kloubů, většinou způsobenou věkem (časem se s jejími projevy setká většina z nás) a jako takovou ji dost dobře nelze léčit.

Lze používat různé prostředky proti bolestem, ale hlavní je pohyb v takovém rozsahu, v jakém to bolestivé klouby dovolí.

Dále může poci rehabilitace, alespoň mně pomáhají "magnety".

Horší je, pokud se k degeneraci věkem připojí některá (zánětlivá) onemocnění. (pan specialista asi zmínkou o "krystalech kyseliny močové v kloubech" míní dnu), která samozřejmě patří do rukou lékařů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 12.04.14 11:33
avatar

Revmatoidní artritida je v podstatě proces zanesení organismu kyselinami,zvláště kyselinou močovou.Zde máte stránky,kde se dočtete,co a jak jíst,aby se organismus pročistil a záněty zmizely.Je to 100%. ;) http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=4&t=550

doplněno 12.04.14 19:11:

Babičko:Představte si,že znám lidičky,kteří se touto metodou vyléčili.Revma prostě zmizelo,znám ty lidi osobně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 07:46
avatar

Wamp, psoriatrickou artritidou, která je naprosto stejná jako revmatoidní, se morduju asi 20 let, s kortikoidy, revmatoidy, prášky proti belestem a šílenými dryjáky. Docházím do fakultní nemocnice ke špičkové revmatoložce a špičkovému ortopedovi, který mi do kloubů píchal 2x i radioaktivní látku. Bylo nás na tento zákrok vždy cca 30. Všechny čekárny plné lidí, kterým nikdo nevěří, protože jsou šílení z bolesti, ale takové, jako na hlavu. Ráno koleno a večer achilovky. Stěhovavé bolesti. Změny počasí, mám v kartě: předpovídá počasí. I naprosto nepochopilelně, bezdůvodně. Nesmírně bolestivé, zanícené, zdeformované klouby, klouby s boulemi a výrůstky. To, že si někdo stěžuje na bolest, je jeden ukazatel, který může být způsoben úplně něčím jiným. *sok* Kdybych se nestyděla, dala bych vám tady fotku mé ruky, tedy zápěstí, jak ho tato choroba zdeformovala, nechala narůst do nepochopitelných rozměrů. A pomoc není vůbec žádná. Myslíte, že za tu dobu, kdy jsem potkala, snad stovky, stejně postižených, by se nenašel ani jeden, jediný, který by řekl: Toto mi pomohlo?! *sok* Artroza je něco jiného, než artritida. Slovo, které končí na -itida, znamená zánět. Zánět v kloubu, kloubech, je způsobený chybou v systému imunity. Je to systémové onemocnění, jasně dokazatelné ve složení krve. Ne v pocitu postiženého. Je to něco jiného, než když někdo řekne: Loupe mi v koleni, bude pršet. Těžká, bolestivá beznaděj, kterou nelze vyřešit jídelníčkem. Věřte mi, vím to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 18:21
avatar

Majonézu z mléka a vajec neznám, znám jen majonézu z oleje a vajec, kterou nastavuji bílým jogurtem. Majonéza není nic zdravého. Ale pokud jí nesníte větší množství, pokud ji trochu odlehčíte (např. tím jogurtem) nebo naředíte např. kefírem apod., a pokud ji nebudete jíst příliš často, neměla by artritidu zhoršit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.