Odchod do důchodu

Od: Datum: 11.04.14 09:59 odpovědí: 2 změna: 11.04.14 11:24

Byl jsem 7 let ženatý,pak přišel rozvod a s tím spojené problémy,po rozvodu mi zůstali ve výchově tři malé děti,2 roky,4 roky a 6 šest let a já zůstal doma,UP a socialka mi vyplácely dávky,Po třech letech jsem se znova oženil ale děti zůstali psané na mě a tak jsem se chtěl zeptat jestli můžu žádat při odchodu do důchodu odpočet na děti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 11.04.14 10:09
avatar

To vám řeknou na OSSZ,ale myslím, že v našem státě to u mužů zatím možné není...Mám v práci paní,která měla s manželem 2 děti,ale vůbec se o ně nestarala,lítala za chlapama,třeba týden nebyla doma a tak se rozvedli,on děti vychoval s novou družkou až do jejich dospělosti.No a ta běhna má nárok na to,aby si odečetla léta za výchovu dětí.Podle mě,a určitě nejen podle mě,je to velká nespravedlnost vůči mužům...Ale snad jsem slyšelao´o tom, že Liga otců nebo jak se to sdružení jmenuje,o toto usiluje..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zulumba
Datum: 11.04.14 11:24

Doklady o výchově dětí - rodné listy dětí (nemáte-li je k dispozici, požádejte matriku podle místa narození dětí)

Doklady o péči o děti - péči o dítě do 4 let věku v období před 1. červencem 2007 dokládá žena, svým čestným prohlášením a rodným listem dítěte nebo jiným dokladem o vztahu k dítěti. Na toto období je mužům vydáváno rozhodnutí OSSZ o době a rozsahu péče o dítě do 4 let věku.

Doba péče o dítě do 4 let věku po 30. červnu 2007 (ženy i muže) se dokládá čestným prohlášením a rodným listem dítěte nebo jiným dokladem o vztahu k dítěti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.