Odstoupení od kupní smlouvy notářský zápis

Od: Datum: 10.04.14 22:56 odpovědí: 3 změna: 11.04.14 02:28

Zdrvím všechny přítomné, tchán prodál pozemky aniž by se poradil. Má notářský zápis o kupní smlouvě ze dne 10.4.2014. Otázka zní lze z takové smlouvy odstoupit? Již dostal nějaké peníze a kupujícím za něj byli zaplaceny nějaké dluhy. Za jakých podmínej jde ze smlouvy odstoupit. Děkuji za odpovědi, MARTIN.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 23:23
avatar

Řekl bych, že jen pokud tchán smlouvu podepsal pod prokazatelným nátlakem, je duševně chorý nebo pobně, smlouva je extrémě nevýhodná nebo podobně. Snad nějaký dobrý právník, pokud byl notář diletant.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 10.04.14 23:23

Podmínky odstoupení by měly být řešeny v samotné kupní smlouvě. Tak snad prvně nahlédnout do ní. Prodej pozemků je vázán na zápis změny vlastníků do katastru nemovitostí, takže pokud by nedošlo ke vkladu, byl by obchod zmařen. Poškozená strana by však požadovala kompenzace nejen vrácení již splacené ceny, ale i podle kupní smlouvy nějaké sankce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 02:28

V případě, že tchán podepsal pod nátlakem či bylo zneužito jeho tísně, neznalosti, duševní choroby apod. (viz. @rumicek), nejednalo by se o odstoupení, ale o neplatnost smlouvy. Toho můžete dosáhnout i Vy, a to podáním žaloby o určení neplatnosti kupní smlouvy. Zneužití ale musíte přesvědčivě dokázat. Jinak možnost odstoupení od smlouvy by měla být sjednána přímo v ní. Obecně řečeno - pokud kupující platí a plní si povinnosti ze smlouvy, nemá tchán oprávněný důvod k odstoupení.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.