Tričko náhrada

Od: Datum: 10.04.14 18:14 odpovědí: 14 změna: 14.04.14 19:43

Mam takový problem

Dnes ve škole jsem o přestavce spal na lavici a spolužák provokater mě probudil jen tak pro radost. Tak mě to už naštvalo a odstrčil jsem ho... A on potom po mě hodil banán takže jsem měl špinovou mikinu...

Před chvílí mi napsal na fb že tričko má narhnuté (na rameni asi ve švu )a že ho chce zaplatit atd... asi 800 kč...

A nosí ho co si pamatuji asi půl roku určitě... takže triko na odpis... (nový se mu jistě říct nedá).

To tričko si mohl natrhnout dnes po škole a chce po mě abych mu to zacáloval...

Nic mu platit nechci a ani nebudu ...

A jak by jste se k tomu stavili vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 18:17

Proč na to vůbec reagovat... *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 10.04.14 18:18

Dobrý den, napište mu, ať předloží účtenku od trička a písemné svědectví svědků, kteří viděli, že bylo tričko natrhnuto. Nebo, ať jde do p*dele a maminka mu to tričko zašije.

Zdravím!

doplněno 10.04.14 18:49:

manty - buďte v klidu a nechte ho to dokazovat. A on nic prokázat nemůže. Nebo se svěřte rodičům a oni už to srovnají - ale, musíte jim říci celou pravdu, jak to bylo. No, možná srovnají i Vás. Podle toho, kde je ta pravda.

Ohodnoceno: 2x

Od: manty
Datum: 10.04.14 18:37

Bral bych kdyby to tak možná ukázal hnedka že je natržený...

Datum: 10.04.14 18:30

Tak asi bude opravdu provokatér - zkouší jak se zachováš . Nic mu neplať.

Datum: 10.04.14 18:38

Nezabývala bych se tím. Pokud na to reagovat chceš, pak mu připomeň, že on Ti ušpinil mikinu a a také to s ním nijak neřešíš a neprovokuješ..

Ohodnoceno: 2x

Od: tricko
Datum: 10.04.14 19:45

Já bych mu řekl, ať ho vypere, přinese a buďto by to mamka zašila, popř. do 100,-Kč to zašijou v každém krejčovství a nebude to ani poznat. Nechával jsem si poupravovat pár oblečků do práce a bylo to udělané líp než z výroby.

Datum: 10.04.14 19:57

Vůbec bych to neřešila. Za 100,- kč mu tričko spraví u každé švadleny. Ale v tom případě žádej plnou cenu za znehodnocení mikiny.

Jen jedno mě zaráží - tričko půl roku a na odpis? To jsi asi z bohatého kraje.

doplněno 10.04.14 19:57:

Ehm.. rádce "Tricko" - fakt jsem s tou sumou neopisovala, odpovědi jsem nečetla*hi*. Dávám poměrně často věci do opravy a kolem této částky se to motá;).

doplněno 10.04.14 20:07:

V tom případě nazdar a šáteček.;), nenechte se tahat za nohu.

Datum: 10.04.14 20:04

To triko je očividně používáno každý den a asi od rána do večera nebo já nevim... ale podle toho vypadá...

Datum: 14.04.14 16:11

Tak dnes přišel s tim že buď mu dam 800 a dá mi toroztrhnuté a nebu mu dam 400 na zašití.. (kdyby si řekl kilo tak jsem mu ho dal a už to neřešim..

a potom řekl že když na to nepřistoupím tak si to vezme z toho co se nám bude vracet z maturáku že už to má s jiným spolužákem předohodnuté a pod...

Mě se u toho otevírala kudla v kapse...

Niak jsem na to zatim nereagoval... Necham je si todle probjehnout a za tim je upozornit že se bude jednat o neprávněné obohacenípokud to tak udělají.

Jak dál podle vás?

Datum: 14.04.14 17:56

Předpokládám, že nejsi výdělečně činný a že finance dostáváš od rodičů. A že to tedy budou řešit tvoji rodiče, protože jde o jejich peníze, s rodiči jeho. Myslím, že rychle změní názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.04.14 19:20

V tom případě bych hlasitě celé třídě oznámila, že se chystá si vzít neoprávněně peníze z maturitních - věřím tomu, že většina bude dost proti.

A řekni mu, že pokud tě nepřestane vydírat, tak jsi připravený řešit přes rodiče. Zašití za 400? To spadl z jahody, ne? Vzkaž mu, že každá švadlena mu to zažije za kilo.

Datum: 14.04.14 19:43

Mam dojem ze tobe by maturitu dat nemeli...

Datum: 14.04.14 17:49

Můj dojem je ten, že Tě chce prostě podojit.

S šarvátkou si, jak píšeš, začal sám. Když jste se strkali, máš pocit, že jsi mu triko roztrhl? Slyšel jsi třeba praskat látku? Na revanš můžeš žádat uhradit znehodnocenou mikinu. Myslím si, že se mu triko už okoukalo a chtěl by nové. Pokud bys mu ho skutečně roztrhl ve škole, určitě by hned začal ječet a ukazovat ostatním, cos mu udělal. A ne to řešit až za čas po fb. Když se mu to rozleželo, že by mohl něco vytřískat.

A jen tak mimochodem, pokud si myslí, že zašití trička na rameni bude stát 400 Kč, dej mi na něj kontakt. Budu mu jeho trička i jiné svršky zašívat klidně každý den, když dá 400 Kč za kus.*tanec*

Nechci Tě navádět k násilí, ale mám ten pocit, že by kromě trička potřeboval dotyčný dobře mířeným kopem natrhnout i pr...Aby přestal pokoušet a hojit se na spolužácích. Když si bude začínat, musí si uvědomit, že k nějaké újmě může dojít. Jaga.

Od: axus®
Datum: 14.04.14 18:10

Nabidni mu, at te to triko da a ze mu ho spravis (na to samozrejme nepristoupi, pac z Tebe chce ocividne vytahnout penize). S tim ho muzes poslat do pr..., ze ma tedy smulu. A vic to neresit.

Pokud Te ho precejenom da, vytahni z batohu sesivacku, trhlinu scvakni a vrat mu ho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.