Zablokovany ucet

Od: Datum: 10.04.14 13:12 odpovědí: 7 změna: 15.04.14 13:55

dobry den mam dotaz muze komercni banka sama zablokovat detsky ucet kdyz rodice jsou v insolvenci.dekuji za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 13:15

Účet nezablokovala banka, nýbrž insolvenční správce. Ano, má na to právo. Od nového roku je však změna, kdy Vy máte právo zablokované peníze požadovat v plné výši v případě, že Vám bylo schváleno oddlužení.

Ohodnoceno: 0x

Od: playbeck
Datum: 10.04.14 13:32

ucet nezablokoval insolvencni spravce snim jsem mluvil v bance mi rekli ze mi je odepren pristup k detskemu uctu pokud jsem v insolvenci .dne 27.3.2014 me bylo povoleno oddluzneni formou splatkoveho kalendare ale soud o urcenych splatkach jeste neprobehnul ani schuze veritelu ta je urcena na cerven 2014. pry jsou zmeny v zakone ze clovek ktery je v insolvenci nema pravo disponovat s detskym uctem .chodi mi tam vyplata ,minuli mesic nebyl problem nyni je ,zadost o oddluzneni jsem podaval 3.3.2014.

Datum: 10.04.14 13:31

Je jen otázkou času kdy si insolvenční správce zjistí např. u zaměstnavatele na jaký účet jdou peníze dlužníka a ten může posléze zablokovat.

Datum: 10.04.14 13:33

spravce sdelil ze ucet nezablokoval

Datum: 10.04.14 14:01

účty jsou zablokovány na základě toho, že jste v insolvenci. Nezáleží na rozhodnutí banky. Výklad tohoto je asi takový: Člověk žádající o oddlužení NEMÁ nárok nakládat se svým majetkem (rozuměj i financemi), až do rozhodnutí soudu.

Takže ano, je to od nového roku běžná praxe a další krok k tomu, jak dostat dlužníky do ještě větších problémů, než jsou dosud.

To, že si nemáte nechat posílat výplatu ani na dětský účet, Vám měl sdělit ten, kdo Vám návrh připravoval.

Od: pawelrobertrak
Datum: 14.04.14 13:22

Neni to vubec dobre mit zablokovane ucet. Pak neni mozne platit i vsechny ostatni platby napr. najem, leasingy a cokoliv ostatne. Pokud je nekdo v insolvence mela by byt vsechna exekuce zruseny a platby probihat na ucet insolvence. Nechapu potom kdo a proc muze blokovat. A pak uz vubec ne ucet ditete. Vzdyt z ceho ma pak dite zit? Muze tento problem taky predat na socialka. Pawel Robert Rak

Datum: 15.04.14 13:55

No a vydite banka nám ty peníze nedá jakmile prý přišli na účet dítěte tak je to jeho majetek přitom tam chodila moje mzda můj plat a ted nemáme nic .Banku to nezajímá byl jsem i na občanské poradně tam o ničem takovém nevěděli že zítra zavolají co je na tom pravdy .Banka jakmile zjistila že máme povolené oddlužení tak nám zamezila opravnění k učtu prej ty peníze můžem vybrat až za pět let přitom té bance nedlužíme a nikdo nás neinformoval že se toto může stát.Od ledna jsou prej nové zákony a rodiče co jsou v úpadku nesmí disponovat s majetkem dětí ale co máme dělat když nám na ten účet chodila výplata nemáme ted na nájem na pleny na nic na cesty do práce nemám jak zaplatit splatku insolvencnimu správci jeste nemáme ani rozhodnuti kolik budem platit soud neprobehnul jeste ale uz ted je treba zaplatit spravci odmenu a nemam jak memam .dalsi mesic nevím jak to bude vyplata na ruku je az poslední den v měsíci nikdo nepomůže nikdo ani učetní byl jsem zaní zda by nešla vzít platby zpet a nejde to nejde.Jsme proste total v cudu tohle nas dostane jeste do vetsich problemu .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.