Vrácení daní

Od: Datum: 10.04.14 13:07 odpovědí: 5 změna: 11.04.14 02:08

Dobrý den,

v roce 2013 jsem byl asi 4 měsíce na ÚP a následně jsem 9měsíců pracoval. Vyplnil jsem pro agenturu daňový formulář, protože daně vyřizuje ona. Poté mě propustili, daně se teď vracely a mě nic nepřišlo. Nemá s tím někdo zkušenost? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 13:46

To je brzy. Daňové přiznání se odevzdávalo do konce března a teprve pak se tím FÚ začne zabývat. Případný přeplatek vám finanční úřad musí vrátit do 30 dnů od obdržení žádosti. Lhůta se ale počítá až od začátku dubna - tedy od uzávěrky pro podání přiznání. Požádal jste o něj? A je co vracet?

http://www.aktualne.cz/wiki/finance/danovy-preplatek-vraceni-dani/r~i:wiki:1194/

doplněno 10.04.14 13:46:

Jestliže jste o vrácení přeplatku požádali už v lednu, budete muset podat novou žádost. Podle zákona totiž platí, že žádosti podané dříve než 60 dnů před vznikem přeplatku musí úřad zamítnout.

Ohodnoceno: 0x

Od: mikipiki
Datum: 10.04.14 14:02

Bývalým i současným kolegům daně přišly tento měsíc.

Od: mikipiki
Datum: 10.04.14 14:03

A žádali současně se mnou.

Datum: 10.04.14 14:11

Mně ještě nepřišly.

V každém případě má FÚ ještě dvacet dní čas.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.04.14 02:08

Co znamená "Vyplnil jsem pro agenturu daňový formulář"? Předpokládám, že šlo o prohlášení k dani z příjmu. Požádal jste zaměstnavatele (agenturu) o provedení ročního zúčtování mzdy? (Písemnou žádost bylo nutné spolu s potvrzením o evidenci na ÚP agentuře doručit do 15. února 2014.)

Pokud Vám agentura zúčtování neprovede, počkejte alespoň do konce dubna, podejte daňové přiznání.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.