Úraz na přechodu pro chodce

Od: Datum: 10.04.14 10:31 odpovědí: 6 změna: 10.04.14 19:22

Dobrý den.

Asi před 5 týdny přecházela moje žena přes přechod pro chodce. Před ním se zastavila a čekala, jak zareaguje řidič vozidla, přijíždějicího zleva. Ten ukázněně zastavil, usmál se a naznačll, že může přejít. Když byla na přechodu, narazilo do stojícího vozidla další auto. Řidič údajně vůbec nebrzdil a policistům se hned na místě "pochválil", že ho vyrušil telefon. První vozidlo bylo posunuto na přechod a ženu srazilo.

Po převozu záchrannou službou a následném vyšetření na traumatologii místní nemocnice bylo konstatováno: zlomenina pánevní kosti. Po cca 15-ti denním pobytu v nemocnici pokračuje dosud v léčení doma . Řidiči obou vozidel jí v nemocnici navštívili, aby se omluvili.

V domácím léčení ji navštívili policisté, aby zjistili, zda si přeje předat zdravotní dokumentaci do vyšetřovacího spisu, nebo nikoliv. Údajně je to rozhodující - zda viníkovi bude, nebo nebude odebrán řidičský průkaz. Ona to teď rozhodne! Zvedám silně obočí! Proto, že nechce nijak řidiči ublížit, rozhodla se, že ne.

Pochopil jsem, že dále bude nehoda vyšetřována jako nehoda bez zranění. Vysvětlili jí však, že toto nebude mít vliv na finanční odškodnění, které může žádat u pojištovny viníka. Následně se bude tato nehoda patrně řešit jako přestupek. Je prosím tento postup standartní?

Prosím o vysvětlení, jak má v této situaci pokračovat a děkuji předem za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 11:16
avatar

Jak má postupovat poškozená je jen na ní.

Pokud NEdala souhlas s předáním zdravotní dokumentace, udělala dobře. Osobně jsem o tom přesvědčen. Páč řidič bude potrestán jen pokutou 2000Kč +/-. Ve druhém případě by byl zákat řízení minimálně na rok, pokuta 25-50tisíc + další výdaje.

Teď je prostor pro spekulace, vydírání, prošení, omlouvání, doporučování a spoustu slov na obě strany. Určitě poškozenou odškodní pojišťovna dle zákona a snahy poškozené. Taky se může domlouvat i s řidičem, viníkem, na něčem. Páč rozumný viník by určitě něco investoval, aby mohl jezdit dále..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 10.04.14 13:13

Nikdo to za vás nerozhodne, podívejte se do tr. řádu, jaká jsou oprávnění. Trest hrozí řidiči podle toho, jak to policie klasifikovala podle tr. zákoníku. Těžko říct, jak se k tomu viník postaví až nedáte souhlas (k tr. stíhání), ale lze ho odvolat. Popř. dohoda o náhradě škody. Poučena žena byla i dle z. 45/2013 Sb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.14 13:56
avatar

Kolega buss chce, abyste zbytečně četl asi toto: Sice nechápu proč, páč policie to nijak neklasifikovala, jen vyšetřila sepsala a předá na pověřenou obec. Tam se bude rozhodovat.

Viz text, co jsem napsal nahoře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.04.14 14:27

Pan kolega nechť mi nevkládá nic do klávesnice, zřejmě si myslí, že OČTŘ postupují dle bible, nu što...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.14 19:01
avatar

Asi budu za asociála, ale já bych ten souhlas dal. Panu řidiči druhého auta jistě neuškodí. když si na rok odpočine od řízení a bude moci přehodnotit svůj přístup. Ono se to totiž stává poslední dobou docela ,,módou´´ že se za volantem čtou a píšou esemesky, telefonování bez HF se bere za naprostý normál.

Takže situace je taková, že za posledních 6 let jsem měl 5 nehod z podobných důvodů, zrovna dnes jsem dovezl Octávku z opravy, pan řidič ,,kinderkamionu´´ odbočoval na vedlejší, kde jsem byl já a jsa zaměstnán founem, zapomněl točit volantem, takže to do mého auta načudil. Šlo jen o plechy, takže jsme policajty ani nevolali, i když jsem si to pak trochu vyčítal, protože takhle z toho viník vyšel naprosto v pohodě. Ne že bych byl nějak mstivý, ale docela mrazí z přestavy, že tam příště může stát místo mé Octávky třeba ženská s kočárkem.

A v tomto případě přece došlo ke zranění a ne k nějaké oděrce ! To si myslím, že je dost pádný důvod, aby byl řidič odstaven od volantu - je to i v zájmu nás ostatních, co se po silnicích denně pohybujeme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.14 19:22
avatar

promone, každý máme právo nanázor. neberte to, prosím, že Vás přesvědčuji na jiný názor. Děkuji

Zkuste si představit, že se to může stát přesně Vám, jen jste počítal s tím, že to dobrzdíte. Věřte mi, že je to nepříjemný pocit. Od loňského září jsem podobnou situaci prožíval osobně, kdy se výsledek táhnul až do letošního března. Hrozilo mi podobné, jako tomuto šoférovi. Naštěstí jsem přesvědčil komis, že za nehodu nemůžu. Uf, to mi spadl kámen ze srdce. Nikoliv pro peníze za pokutu, ale pro řidičák.

ale docela mrazí z přestavy, že tam příště může stát místo mé Octávky třeba ženská s kočárkem.

toto se může stát kdekoliv a komukoliv..smutné, ale denně se stává plno nehod.

Když to vezmu ze strany poškozené, dostane od pojištovny odškodnění. Pokud nedá souhlas, se zdavotní dokumentací, může šofér polovičku pokuty dát navíc..

Budou oba spokojeni? Nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.