Urážející dopisy

Od: Datum: 10.04.14 10:31 odpovědí: 5 změna: 10.04.14 17:55

Dobrý den,může někdo poradit jak dál. Moje známá byla vytopena sousedkou nad ní,která je bohužel i domovní důvěrnicí.Tato tvrdí,že je vše vymyšlené a pod. Byl přizvaný soudní znalec, který potvrdil že skutečně došlo k zatečení z horního bytu.Bytové družstvo poslalo svého znalce a jeho názor je ,že neuznává posudek a dál se družstvo odmítá o těto věci bavit.Pani si najala právníky,nechala si dělat různé posudky,ale družstvo nic.Chtěla vše vyřídit slušně,nemá peníze na soudy,které se mohou táhnout do nekonečna.Všechno nechala opravit,co jí taky zbývalo.Nyní jí začaly chodit dopisy napřed anonymní a pak i doporučené od sousedky.Aby táhla z domu,dělá tam jen spory,že jí Bůh potrestá a i sprosté nadávky. Přitom před tím byly vztahy v pořádku.Když jejího syna navštívil otec,který tam nebydlí,tak zavolala policii,protože tam nebydlí a ona nebude trpět cizí lidi v domě.Opravdu to už není normální,snad aby všichni jí dávali občanky? Teď dokonce chce aby byly všude kamery a viděla kdo tam chodí. Paní nikdy nikoho neurážela,její syn který má astma,tak se mu vlivem plísní všechno zhoršilo. Je poškozená ale teď se vše obrátilo proti ní,protože se brání. A na závěr,v tom domě jsou dvě důvěrnice,které se zvolily samy,což je samozřejmě v rozporu a družstvo mlčí a vše je v pořádku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 10:41
avatar

Zdravím, paní by se měla - i přes finanční nejistotu - obrátit na soud. Minimálně pro náhradu škody, předložit posudky.

Dopisy všechny schovávat jako důkazy, upozornit sousedku, že zvažuje trestní oznámení pro pomluvu, poškození dobrého jména a vyhrožování. Důkazy v ruce má, takže bych to klidně udělala.

A zavolání policie bych se vysmála, nikdo nemá právo bránit mi, abych si pozvala návštěvu. Může se jí to nelíbit, ale to je tak asi všechno. Pokud zavolá policii znovu, tak bych policii oznámila, že mě paní dlouhodobě terorrizuje - jen ať zbytečný výjezd policie pěkně zacvaká.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 10.04.14 15:42
avatar

"bob", nemůžu si pomoct, ale snad měla známá pojištění domácnosti a škodu měla vymáhat po pojišťovně. Když jsme bydleli v paneláku, stalo se, že netekla voda kvůli nějaké havárce a zřejmě paní, co bydlela až v horním patře zkusila ráno otočit kohoutkem a zjistit zda voda už teče, ale když nic neteklo kohoutek už nezavřela. A tak se stalo, že než jsme přišli všechny partaje z práce, byla voda až ve sklepě. No, co se dalo dělat, všichni museli vymalovat a nechat si škodu zaplatit z pojištění domácnosti. Nikoho z nás nenapadlo se soudit. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.14 15:49
avatar

Ale mít pojistku není povinnost. Pokud mi někdo zapříčiní škodu, ať si to hradí ze své pojistky.

Na hrubý pytel hrubou záplatu, to je tak vše co k tomu napsat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bob1*
Datum: 10.04.14 17:03

nevím přesně podrobnosti,ale když se dva lidé nejsou schopni domluvit a navíc jeden je víc,protože je důvěrník,tak je to těžké. Vám by se líbilo,kdyby někdo poručil jak má být pověšené prádlo na balkoně aby to bylo estetické? to je pravda

Datum: 10.04.14 17:55
avatar

Co se týká vytopení, tak jednoznačně soud. Ten, pokud se neztotožní s dodanými posudky, si určí vlastního znalce.

Potom bych se obrátil se stížností na družstvo. Důvěrnice je oficiální zástupce družstva, dbá na dodržování stanov a pravidel. Chtěl bych po družstvu písemné sdělení, na základě jakých psaných pravidel prosazuje to, co prosazuje.

A pak bych se podíval na §354, odst. 1, písmeno b), c) a d) a podal trestní oznámení, které bych doložil dopisy, případně video nebo audiozáznamem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.