1xDodatek k prac. smlouvě

Od: Datum: 10.04.14 07:24 odpovědí: 2 změna: 11.04.14 04:01

Dobrý den,

zajímá mě, zda je možné, aby mi zaměstnavatel dal do dodatku prac. smlouvy, že pokud budu chtít ukončit prac. poměr, že ho se mnou ukončí dohodou nebo změní smlouvu z doby neurčité, na dobu určitou..

Děkuji za odpověd´


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.14 07:34
avatar

Každá smlouva i její dodatky jsou dvoustranným právním aktem a s jejím obsahem musí tedy souhlasit obě strany. Pokud by byl pro vás jakýkoli dodatek nevýhodný, nemusíte jej podepsat. Změnit smlouvu uzavřenou na dobu neurčitou na dobu určitou může zaměstnavatel opět jen s vaším souhlasem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.04.14 04:01
avatar

Každou smlouvu, dodatek či dohodu lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany. Žádný zákon však nenařizuje, že by zaměstnavatel musel souhlasit s návrhem zaměstnance (nebo naopak zaměstnanec s návrhem zaměstnavatele).

Ani jedna strana nesmí druhou stranu nutit přistoupit na dodatek, jímž by se předem vzdával svého práva, nebo na něco, s čím nesouhlasí.

Verčo, jak byste se dívala na návrh dodatku od zaměstnavatele, jímž by se s Vámi chtěl dohodnout, že pokud se Vás bude chtít zbavit, změníte dobu neurčitou na určitou nebo s Vámi uzavře dohodu o rozvázání pracovního poměru?

Jak by se Vám líbil návrh dodatku, jímž by se zaměstnavatel pokusil "vyvázat se" z povinnosti vyplatit Vám odstupné?

---- Ono by se mu to nepovedlo, ale to je jiná kapitola.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.