Jak na vši když jsem sama?

Od: Datum: 09.04.14 12:55 odpovědí: 12 změna: 09.04.14 16:50

Můžete mi poradit co mám dělat, když se mi podařilo dostat vši(nejspíš v MHD nebo tak) :( ale jsem sama a nevím jak si vyčesat ty hnidy, když si na lavu nevidím, hřeben- všiváček to nevezme, není dost hustý... co mám dělat? :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: levlef*
Datum: 09.04.14 12:57

umýt si hlavu protiparazitním šamponem z lékárny a vyprat ložní povlečení.

Ohodnoceno: 0x

Od: huhu
Datum: 09.04.14 13:00

to jsem udělala, ale hnidy mi takto zůstaly ve vlasech, protože ty se normálně nepustí, ale musí se vyčesat..

Datum: 09.04.14 13:11

Jedině požádat někoho, aby vám je vyčesal, jinak to nevidím.

Datum: 09.04.14 13:30

ale právě koho? přece nepůjdu k sousedům aby mi vyčesali vši :D:D

Od: stofa
Datum: 09.04.14 13:29

Nech si oholit hlavu a je to nejrychlejší způsob a nejsnadnější )

Datum: 09.04.14 13:30

ano, i nad tím uvažuji :)

Od: pb®
Datum: 09.04.14 13:35
Taky jsem si hnidy vyčesávala sama nad umyvadlem, asistence někoho dalšího u toho není potřeba. Jo kdybyste byla slepá, to by bylo něco jiného. Všiváček hnidy bere, prodává se v balení spolu s antiparazitikem. A jestli nebere, je to šmejd a je na čase se poohlédnout po hustším hřebenu. Já jsem s úspěchem použila velmi hustý kovový hřeben na zvířata.

Datum: 09.04.14 13:38

já koupila právě všiváček a nic, tak jsem potom- taky jak říkáte- použila starý hřeben co jsem kdysi koupila na morče a nepoužila, ten je opravdu velmi hustý a stejně to ani s ním nevyčešu... :-/

Datum: 09.04.14 13:46

huhu. Musíš hřeben "nasadit" až úplně u hlavy. Nejvíc je třaba vyčesat oblast na týlu a kolem uší. Je také možné, že si vyčesaných hníd a nymf ani nevšímneš. Ony jsou fakt malilinkatý. A pročesávání zvládneš sama. Vnučka (9let), jakmile přinese zápis v notýsku, že ve škole jsou vši, tak už jde sama pro všiváček a vyčeše se také sama.

Zkus si udělat takovou kontrolu jenom prsty. Ber jeden pramínek vlasů po druhém, pěkně od hlavy a nech ho projet mezi prsty. Když trošku přitlačíš, tak hnídu ucítíš. Ona je jakoby přilepená k vlasu.

Jinak pohledej tady na Poradně, debat, jak se těch potvůrek zbavit, tu je už plno.

Datum: 09.04.14 13:41

přesně tento

Datum: 09.04.14 16:32

,,No pokud si dokážeš udělat přeliv na vlasech tak si ho udělej a vši i hnidy totálně zlikviduješ. Kysličník je zabije . Kadeřnice

doplněno 09.04.14 21:20:

dodatek,,,,ty hnidy po přelivu či barvení odpadnou samy . A není třeba dělt tyhle úkony vyčerpávající.

Od: host
Datum: 09.04.14 16:50

Jak už tu radili přechozí rádcové: vhodný šampon (druh vám poradí v lékárněl) a vyčesat. Pro lepší vyčesání je možné do zubů hřebenu vplést vatu (normálně heboučkou vatu, takové to načechrané chmýří z lékárničky), aby se vlasy třely o propletenou vatu a ne jen o hladké mezery mezi zuby hřebenu dole u rovné části.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.