Vyvázání z hypo

Od: Datum: 09.04.14 12:42 odpovědí: 3 změna: 12.04.14 23:02
avatar

Zdravím rádce, krásné jarní dny. Zajímalo by mne, jestli někdo z vás už zažil vyvazování z hypotéky a jak to probíhalo a nakonec jestli se povedlo a nebo ne a u jaké banky. Díky za odpo. A.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.14 14:07

Ano, vyvázání se z hypotéky je možné. Ale je tu málo informací. Jste spoludlužník nebo ručitel? Jste zapsána na LV? Jestliže jste např. ručitel a je splacena velká část dluhu, tak někdy banka již netrvá na novém ručiteli. V případě, že dlužník (tedy ten, na koho je hypoteka) má daleko vyšší příjmy, než měl v době uzavírání hypoteky, tak také některé banky nepožadují za ručitele, který se potřebuje vyvázat jiného ručitele.

Prostě těch kombinací je mnoho. Na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět.

doplněno 11.04.14 12:30:

vyvázání spoluručitele nebývá problém.Víte, nelze Vám napsat: U České spořitelny Vám to udělají a u Komerční banky budete mít problém. Budou dva klienti, s naprosto stejným problémem, budou u stejné banky. Jeden nebude mít s vyvázáním ručitele problém, bude to hotové do 14ti dní. Ten druhý se s tím bude mořit půl roku.

Já jednám s bankami za klienty, kteří jsou v oddlužení. A vidím to, jaký to je blázinec. Jak jsem napsala výše. Dva případy, , naprosto totožné , oba u jedné banky. Jeden problem vyřešen za pár dní, stačilo pár telefonátu. Kvůli druhému případu jsem byla tak 5x na centrále v Praza a stále problémy...

doplněno 11.04.14 12:33:

A ještě doplním. I když Vám dnes v bance slíbí, že v případě potřeby vyvázání ručitele třeba za rok to problém nebude, tak za rok to může být úplně jinak. Zvykejte si. Jste v Česku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.14 11:51
avatar

Děkuji za odpo. Jen bych ráda do budoucna. Máme možnost vzít hypo nebo půjčku a tak zvažuji co je lepší. A vzhledem k tomu, že jsem slyšela, že banky to nemají jdnoznačné s vyvazováním...chtěla jsem jen info od toho, kdo s tím měl co do činění. Obecně o tom mám načteno.Prostě jen zkušenosti. Nic konkrétního. Byla bych spoluručitel.

Datum: 12.04.14 23:02
avatar

Hmmm. Chápu, je to od klienta, jen bych ráda věděla, že lepeší je půjčka nebo hypo, ale asik to vyjde nastejno. Jsme v Česku *vtip*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.