Zákaz fotografie na facebooku

Od: Datum: 09.04.14 09:40 odpovědí: 4 změna: 09.04.14 10:53
Dobrý den, může mi můj nadřízený vytýkat a vyhrožovat výpovědí nebo stržením financí za fotku, z pracoviště, kterou jsem pořídil v zaměstnání, i když vůbec nejde přímo o prostředí pracoviště, ale o člověka, který na ni je? Nedělám nikde na FBI, ale v obyčejné lisovně.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: levlef*
Datum: 09.04.14 09:50

Obecně vzato ano může - v případě, že ji vidí. Může na ní být drobnost, které se chytne konkurence. Stržení financí je myslím nezákonné, pokud toto varování nemáte přímo ve smlouvě či pracovním řádu (a to nemusí být jmenovitě Facebook, ale jakékoli vynášení informací, fotografií apod., většina firem to má). Stejně tak, pokud máte na pracovišti zákaz focení.

Nechápu lidi, co mají veřejný profil a nedejbože nadřízené v přátelích a pak se diví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 09.04.14 10:09

A proč fotíte co je jeho? A souhlas té osoby ke zveřejnění máte, že? Vám by se jistě líbilo, kdyby si někdo fotil váš byt a zveřejnil. Tak to kolem ní vyretušujte.

doplněno 09.04.14 11:06:

Jeho nic není, je to pouze mů nadřízený, který má další nadřízené.
On odpovídá za pracoviště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meagbo
Datum: 09.04.14 10:24
Jeho nic není, je to pouze mů nadřízený, který má další nadřízené. On osobně fotku neviděl, ví o tom z doslechu. A focená osoba o tom samozřejmě ví.
Datum: 09.04.14 10:53
avatar

Dobrý den, na Vašem mste by jsem fotku dal pryč. Je to jen drobnost a dělat si kvůli ní nepříjemnosti v práci by mně za to nestály. Ale nechám to na Vaší úvaze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.