Odporně protivný řidič

Od: Datum: 08.04.14 16:34 odpovědí: 6 změna: 08.04.14 19:35

Dobrý den, chci se zeptat. Ráno jezdím o půl 8 autobusem do školy. Jezdím tak už čtyři roky. Autobus bývá ocelkem plný, jelikož s ním jezdí i děti ze základní školy a také důchodci. Řidič mně i několika dalším lidem řekl, že nás nebude dále brát, že máme jet jiným autobusem, který jede dřív. Řekl to proto, protože s ním jezdí i ty děti do základní školy a my kteří jedeme na jiné školy nebo do práce, či k lékaři si máme najít jiný. Je možné, aby mi toto někdo zakázal? Abych nemohla jezdit autobusem, který je normálně v jízdním řádě? Mně se to tedy zdá jako naprostá hloupost a chci si na tohoto řidiče stěžovat. Navíc, když mi někdo při placení jízdenky dává drobné, hází s nimi jako naprostý nervák. Žádný jiný řidič, který jede v tu stejnou hodinu jen jiný den, nic takového neříká.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.04.14 16:45
avatar

Dobrý den, zatím bych se jenom slušně zeptal na vedení dopravní firmy, zda nevydalo nějaký takový příkaz. Pokud ne a řidič to patřičně nezdůvodní, tak si stěžujte. Ta firma to snad prošetří, řidič přijde o ohodnocení nebo z něho udělají nezaměstnaného. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 16:47
avatar

Klídek. Pokud se nechováte v rozporu s přepravním řádem, odmítnout přepravu Vám nemůže. A že je protivný? Každý jsme nějaký. Prostě to vemte jako fakt, zatněte zuby a v duchu (!) ho pošlete kamsi. Kdyby Vám ale skutečně bránil v nástupu do autobusu (který není přeplněný) stěžujte si u jeho nadřízeného. Na to právo nemá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ridic
Datum: 08.04.14 16:52

Obávám se, že pokud je autobus plný, tak má řidič nejen plné právo, ale dokonce povinnost odmítnout další cestující, jelikož by tak vozidlo mohl přetížit, ohrozit životy a zdraví cestujících, svůj a ostatních účastníků silničního provozu a ještě by se dopustil přestupku, jelikož každé vozidlo, ať už osobní, autobus nebo nákladní atp. má maximální možný počet sedících/stojících pasažérů. Bývá to uvedeno v technickém průkaze vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 08.04.14 17:02

ano, ale ten protivny ridic neni jasnovidec, aby videl i do budoucna jak moc bude autobus naplneny ze?

"ze nas nebude DALE brat a mame jezdit jinym"...

zeptat se u prepravce, pokud nevydal prikaz a autobus neni bran jako skolni, stezujte si.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 08.04.14 17:14

Osobně nevidím jediný důvod,proč by jste nemohal jet autobusem,kterým chcete,za předpokladu,že je v něm místo.Pokud je autobus plný,pak právo na to má.Otázka je-co je plný autobus.Jel jsem takovými,že opravdu nemohl řidič zavřít dveře,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 19:35
avatar

Magdonova odpověď se mi nejvíce líbí, a souhlasím s ním.

Řidič je průměrný člověk jako jiný. Někdy najdete lepšího člověka, jindy horšího. Dovedu si představit jiná slova položená jiným tónem či jinou barvou hlasu.

Prosím, nemohli byste používat jiný spoj, třeby dřívější, aby se děti mohli dostat do školy včas, páč nemůže vzít všechny lidi, když je autobus přeplněn.

Je určitě lepší, když pobere malé školáky, aby nezůstali na zastávce, nežli větší kluky, kteří si poradí jak se vyhnout škole.

Vůbec nevím, jak často jezdí autobusy kolem, ale snažím se pochopit, proč to řidič dělá..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.