2xDaňové přiznání úřad práce

Od: Datum: 08.04.14 11:26 odpovědí: 28 změna: 11.04.14 09:13

Dobrý den, za rok 2011 jsem s jistotou nepodávala daňové přiznání. Téměř do konce srpna HPP s nízkým výdělkem, pak úřad práce a podpora v nezaměstnanosti. Mám jít na FÚ? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.14 11:31
avatar

A není to trochu pozdě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 08.04.14 11:33

ano, jdete, lepsi pozde nezli pozdeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd*
Datum: 08.04.14 11:39

musím jít na FÚ? platí se pokuta?

Od: levlef*
Datum: 08.04.14 11:43

co misto sezeni tady a ptani se zvednout telefon a na ten FU zavolat?

ne, jit tam nemusite, je to vase rozhodnuti. az na vas prijde za par let bernak kvuli uniku dani, tak se nedivte.

ano, muzete platit pokutu- nezdanila jste prijmy, tedy jste okradla stat, takze ano muzete dostat pokutu nebo predvolani. Nebo taky probehne vse v poradku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd*
Datum: 08.04.14 12:14

Dík za radu. ach jo, firma neexistuje zkrachovala a chybí mi za rok 2011 potvrzení o zdanitelných přijmech, HPP bylo na zkrácený úvazek čistý výdělek kolem 40-45 000 za celých osm měsíců. Prý při nízkém výdělku může FÚ daně vracet, nechtěla jsem zbytečně volat na FÚ a upozorňovat na sebe

Od: levlef*
Datum: 08.04.14 12:29

jenze pak jste byla na pracaku a to jsou dalsi penize. zalezi jaky byl zaklad pojisteni a dani pri tom vasem vydelku.

je to na vas, neupozornujte hna sebe, oni si vas sami najdou s tucnou pokutu.

doplněno 08.04.14 12:39:

zkuste socialku, me tam kdysi pomohli ruznymi vypisy z databaze kdyz jsem zpetne potrebovala dokumenty a firma neexistovala

Ohodnoceno: 2x
 
Od: abcd*
Datum: 08.04.14 12:45

dobrý tip s ossz zkusím tam. Mám informaci že podpora v nezaměstnanosti se nedaní a nemusí se přiznávat... Žádný jiný výdělek jsem v roce 2011 neměla

Od: abcd*
Datum: 08.04.14 12:57

na evidenčním listu důchodového pojištění za rok 2011 je uveden vyměřovací základ 49 610kč

Od: levlef*
Datum: 08.04.14 13:03

podpora se nedani, ale musite dolozit co jste v tom roce delala... nelze podat priznani jen za pul roku a cekat ze oni si domysli ze jste byla na pracaku :)

ossz zkuste, vemte s sebou ten duchodovy list, stejnhe tak pak na FU... pokud bude urednice hnusna, nehcte si ronou smluvit schuzku s jejim nhadrizenym, ty slepice nerady resi neco co neni standard a jsou dost protivny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd*
Datum: 08.04.14 13:14

mě klepne. nevěděla jsem že se mělo za r 2011 něco podávat...nikdo mi nic neřekl a samotnou mě to nenapadlo. Náhodou ke mě informace doputovala s několikaletým zpožděním až teďka :( bojím se doplatku, kolik budu odhadem doplácet za daně?

Od: cucaŽ
Datum: 08.04.14 13:23
avatar

Myslím, ze vam to pokryjí odecitatelne polozky na poplatníka, spíš si myslím, ze by vam mohli něco treba vrátit, ale problem bude spíše jake penále by si mohli nauctovat a to ja netuším

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sissa
Datum: 08.04.14 13:56

abcd nebojte se, levlef tady zbytečně straší, u vás se jednalo spíše o přeplatek, stát měl vracet vám, nikoho jste neokradla.

Nevím jestli jste ve firmě podepsala fialový papír, že si budete dělat sama daně, jinak je povinna to dělat firma. Já si přiznání

dělám sama, protože, jsem taky mívala přeplatek a některé firmy si ho nechaly- ukradly. Pokud jste byla vedena na ÚP,

napíše se pouze prohlášení, že v měsích těch a těch jste byla na ÚP, to se přikládá k danovému přiznání. nevím jestli takhle zpětně

má cenu s v tom vrtat, poradte se s nějakou soukromou účetní, at vám to vysvětlí a jestli máte ještě nárok na případný přeplatek. Pravda, že mě ho taky jednou vraceli asi 2 roky zpětně. A nebojte se v tomhle státě kradou jiní

ne tací jako jsme my!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 08.04.14 14:04

neznalost zakona neomlouva... bohuzel

ale odhad pokuty apod opravdu nikdo z halvy nerekne, uz jste tam mohla 1000x zavolat a resit to. brecet nad mlikem co se jeste nerozlilo neni uplne konstruktivni...

doplněno 08.04.14 14:09:

firma je povina je delat jen pokud jste u ni zamestnana k poslednimu dni roku, za ktery budete priznani podavat. Jinak opravdu povina neni.

jak vas mohla firma obrat o preplatek, vzdyt to mate na vyplatníi pasce a dolozitelne podklady z FU? A ano, nejspis vyjdou dane do preplatku, o to se nehadam, ale ze doslo k provineni to doslo, to neni straseni... evidentne jste se zatim nesetkala ve svem okoli s nekym, kdo si takhle nabehl a spolihal na "oni lovej jiny ryby"... jenze dohnat poctivyho cloveka o par tisic je ponekud jednodussi nez nejakou velkou rybu... a deje se to, verte mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sissa
Datum: 08.04.14 14:21

skončila jsem u firmy v lednu a přepatek za minulý rok se vrací až někdy v dubnu, nepřišlo nic, tak jsem šla na Fú,

a přeplatek jsem si zařídila, nemohu si stěžovat na nějakou araganci na FÚ naopak, vždy mi vše vysvělili. Zato s firmami -

zaměstnavateli

mám ,, hezké,, zkušenosti!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.14 00:24
avatar

Levlef, nemáte pravdu, svými odpověďmi matete a zbytečně strašíte nejen tazatelku. Roční zúčtování daně z příjmu je povinen provést poslední zaměstnavatel, a to bez ohledu na to, jestli u něj zaměstnanec pracovat až do konce roku.

Rozhoduje jen podpis prohlášení k dani z příjmu a včasné doručení písemné žádosti o provedení zúčtování včetně příslušných podkladů (např. potvrzení o evidenci na ÚP).

Není pravda, že by všichni zaměstnanci museli podávat daňové přiznání, to ostatně nemusí ani všechny OSVČ.

Na osoby nemající povinnost přiznání podat se nevztahují termíny (31. březen, 30. červen) a nehrozí jim žádná pokuta.

Pokud někdo podává daňové přiznání dobrovolně, může je podat kdykoliv nejen v průběhu následujícího kalendářního roku, nýbrž ještě v dalších dvou letech.

doplněno 10.04.14 00:39:

Levlef, nejsem neomylná, vlákno je dlouhé, odpovědí hodně, je možné, že mi některé odpovědi splývají, a že jsem některou odpověď omylem přiřadila Vám.

Ovšem o 31. prosinci píšete pouze Vy... Opravdu by mne zajímalo, odkud tuto informaci máte, případně odkaz na konkrétní § příslušného zákona.

Doporučuji článek ePrávu.cz, kde se k možnostem ročního zúčtování daně a/nebo daňového přiznání můžete dočíst více. Mj., tam najdete, kdy a za koho může zaměstnavatel roční zúčtování provést, o zaměstnání do konce roku tam samozřejmě nenajdete ani slovo.

------- Úřednice (nejen) z FÚ neznají vždy vše, co by znát měly, občas je nutné je nasměrovat na příslušné předpisy. Vaši informaci o úřednici z FÚ bez odkazu na příslušné předpisy bohužel nemohu považovat za relevantní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 09.04.14 09:57

Řekla bych, že mícháte mnoho odpopvědí mých i ostatních uživatelů dohromady, ale to zde bývá již tradicí. Máte pravdu že ne všichni, viz mé odpovědi a odkazy na vyjimky. Jenže ty jste asi taky omylem přehlédla.

Znovu jsem zaskočinla na finanční oddělení a trvám na tom, co jsem napsala - pokud není člověk k 31.12. zaměstnancem firmy, nemají povinnost mu vyůúčtování udělat (aspoň takhle to funguje v praxi - prosím, máte odkaz na nějaký zákon kde je napsáno že ne? děkuji).
A vidíte, já si místo tazatelky s hypotetickým dotazem na finančák zavolala. 49000 a pracák už je k přiznání daně, tedy by bylo dobré se dostavit odobně a v návaznosti na chybějící dokumenty probrat situaci na místě a najít řešení. (pro tazatelku: stálo mě to 4 minuty času... asi tak desetinu toho co vysedávání tady).

Pokud máte jiní chytří kritici jiný názor, jděte se hádat s tou slečnou na finančák za mne,. Já mám daně v pořádku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd*
Datum: 09.04.14 10:26

děkuji všem za odpovědi

Od: katkacaj
Datum: 08.04.14 14:29

Při tak nízkém výdělku jste snad neplatila žádné zálohy na daň, tak Vám nikdo nemůže nic vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 08.04.14 13:49

Asi jsem natvrdlá, ale nevím, proč byste chtěla podávat daňové přiznání. Z HPP a podpory v nezaměstanosti se nic podávat nemusí.. A nebo vy jste měla příjem z podnikatelské činnosti? Pokud ano, tak bylo třeba podat daňové přiznání. Pokud ne, hodďte se do klidu a nic nedělejte.

Téměř do konce srpna HPP s nízkým výdělkem, pak úřad práce a podpora v nezaměstnanosti.
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…nove-priznani-urad-prace.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd*
Datum: 08.04.14 13:55

měla jsem do konce srpna příjem z pracovního poměru a proto jsem měla podat daňové přiznání za rok 2011 (kdybych pracovala dál, daňové přiznání by podal zaměsnavatel) osvč jsem nebyla

Od: katkacaj
Datum: 08.04.14 14:17

Daňové přiznání dělat nemusíte, není to Vaše povinnost. Můžete, pokud chcete uplatnit nějaké odečty. Pokuta nehrozí žádná. Ani zaměstnavatel za Vás nemůže dělat DP, pouze se provádí roční zůčtování. Teď jsem dávala přiznání, chtěla jsem uplatnit bonus na děti. Žádná pokuta, nic takového.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 20:38
avatar

Abcd, v roce 2011 jste byla zaměstnanec a potom jste byla evidována na ÚP. Tzn., že jste neměla povinnost podávat daňové přiznání. Pokud se je přesto rozhodnete podat, žádná pokuta Vám nehrozí. Ale domnívám se, že to bude zbytečné, protože při tak nízkém příjmu se Vám pravděpodobně nic nevrátí.

Pro úplnost: U toho, kdo nemá povinnost podat daňové přiznání, je jedno, kdy se rozhodne přiznání podat. Nevztahuje se na něj žádný termín a nehrozí mu žádná pokuta. Dańové přiznání lze podat až tři roky zpětně.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.04.14 15:28
avatar

Levlef, promiňte, ale pomotané to máte Vy. Zaměstnavatel za nikoho nepodává daňové přiznání a zaměstnanci, kteří nedosáhli příjmu, z něhož se platí solidární daň, nemají povinnost podávat daňové přiznání.

Doporučila bych místo dezintrepretace článků z internetu dát přednost nastudování příslušného zákona a používat přesné informace. Jinak zbytečně šíříte strach a pletete tazatele i další čtenáře.

doplněno 09.04.14 15:34:

Zdůrazňuji: Tazatelka neměla povinnost podat za rok 2011 daňové přiznání. (Daně za ni až do srpna odváděl zaměstnavatel a pak byla v evidenci ÚP.)

Přestože nebyla u posledního zaměstnavatele z r. 2011 zaměstnána až do 31. prosince 2011, mohla zaměstnavatele písemně požádat o roční zúčtování daně ze mzdy. Kdyby byla písemnou žádost poslednímu zaměstnavateli doručila do 15. února 2012, byl by zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět a roční zúčtování provést.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: levlef*
Datum: 09.04.14 17:56

viz debata vyse o zamestnavateli a podani danoveho priznani/vyutcovani dani/rocniho zuctovani/spocitani dani

a nebojte, tyhle veci a rady nemam z internetu - opet viz vyse debata ohledne financaku/uctarne/financim oddeleni

verim, ze jste vzdelana a moudra a jiste dokazete cist a orientovat se v textu, tedy nemusim vsechny predchozi komentare kopirovat. Preji Vam prijemny a hezky podvecer.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.04.14 00:21
avatar

Kopírování by bylo zbytečné, protože opakováním nesmyslů z nich pravdu neuděláte. Kde jste např. sebrala ten nesmysl, že by pro provedení ročního zúčtování daně člověk musel u zaměstnavatele pracovat až do 31. prosince? A podobně "pravdivých" informací je ve Vašich příspěvcích bohužel více.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: levlef*
Datum: 10.04.14 09:11

na to jsem Vam jiz take odpovidala.

ale nest: rekly mi to tri nezavisle uctarky ze tri ruznych firem. stejne tak kazdy muj zamestnavatel v predchozich letech.

pokud u nich clovek neni posledni den v roce jako zamestnanec, nemusi mu nic pocitat a at si to udela sam. cituji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.14 18:55
avatar

Levlef, podle Vás jsou chybné postupy tří "nezávislých zaměstnavatelů" normou?

Nastudujte si problematiku a potom raďte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 11.04.14 09:13

Vazena pani, aspon vidite jak to funguje v praxi. Piste si vykricniku kolik chcete, evidentne Vam to nepomuze. Ucetni si to dal budou delat podle Vas dle "smyslenych predpisu", my se jim dal budeme podrizovat protoze uz vidim jak naklusu se zakonikem, ona se chytne za nos a rekne jeee, prominte, ja to cely roky delam spatne, to jsem ale kacena. a urednice z FU Vam bezne cituji predpisy a zakony, kdyz s nimi mluvite? TO jste dobra tedy.

Nic, tohle nema smysl, vlakno jste cele ani necetla jak jste se priznala, ale hlavne ze mate duvod nekoho poucovat. Prosim, uzijte si to nadale. Beze mne.

a i kdyby mi poradil na internetu kdokoli cokoli, nezmeni to nic na tom ze nejbezpecnejsi reseni je zavolat/zajit na FU a opravdu se presvedcit tam. Mejte krasny den plny slunicka a setkavejte se jen s prijemnymi a milymi lidmi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.