Nárok na podporu

Od: Datum: 07.04.14 15:02 odpovědí: 2 změna: 07.04.14 21:15

Zdravím,

budu mít nárok na podporu ,kdež jsem dal u stávajícího zaměstnavatele výpověď?Do nové ho zaměstnání nastoupím až měsíc po ukončení pracovního poměru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.14 15:13

Na podporu máte nárok, pokud splňuje 12 měsíců důchodově pojištěných během posledních 2 let před evidencí na úp. Při ukončení zaměstnání bez vážných důvodů, máte nárok na 45%průměrné měsíční mzdy/platu

doplněno 08.04.14 10:11:

aktuální informace z MPSV z 7.4.2014: Nelze započítat doby dobrovolně placeného důchodového pojištění pro nárok na podporu v nezaměstnanosti (V zákoně je psáno, že doby důchodového pojištění musí být získány zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 21:15
avatar

Podmínkou pro získání nároku na podporu je účast na důchodovém pojištění v délce minimálně 12 měsíců v posledních dvou letech. Důchodově pojištěni jsou zaměstnanci a OSVČ, případně osoby, které si důchodové pojištění platí dobrovolně.

Jestli jste v písemné výpovědi uvedl vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti, budete mít nárok na podporu ve standardní výši.

Pokud jste vážný důvod neuvedl, bude se Vám podpora po celou podpůrčí dobu krátit na 45 % průměrného čistého výdělku.

------- Odkazy:

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání (Portál MPSV)

Vážné důvody (zákon o zaměstnanosti, § 5, písm. c)

doplněno 09.04.14 02:16:

Reakce na Jancaak, doplnění z 8. dubna 2014 v 10.11:

Máte pravdu, dobrovolně pojištění osoby (které jsem ze zvyku uvedla pro úplnost), jsem měla vynechat. Dobrovolná účast na důchodovém pojištění je jenom pro účely důchodů.

Pro nárok na podporu je potřebná i platba příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, který se odvádí pouze z výdělečné činnosti (zaměstnanci, OSVČ).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.