Společné bydlení

Od: Datum: 08.04.14 07:57 odpovědí: 7 změna: 09.04.14 00:43

Dobrý den. Žiji spřítelkyní v mém bytě v OV. Jsem rozvedený mám 2 dospělé syny kteří bydlí v domě s bývalou manželkou.Synové se se mnou vubec nestýkají a nemají o mne zájem atd. Byt chceme s přitelkyní prodat a koupit jiný a jít tak do společného.Stím že přítelkyně doplatí cenu která bude chybět do celkové ceny nového bytu. Chci se zeptat máji synové ještě nějaký nárok z pořízeného nového bytu? Když by se mi něco stalo umrtí atd.Pokud ano jak to napsát aby neměli nárok na nic? Ještě jak napsát byt když jdeme do společného bytu a nejsme manželé? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.14 08:30
avatar

Možností je hodně. Osobně bych volil tu, že byt bych nechal napsat na družku a do smlouvy si dal věcné břemeno-bydlení až do dožití. Jakmile prodáte váš byt, tak děti nemají na nic nárok, dokud si zase něco nekoupíte. Taky můžete být majitele oba, ale opět to není ideální situace.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: spolecnebydleni
Datum: 08.04.14 10:35

zkuste to konzultovat s notářem či přímo advokátem,poradí Vám úplně přesně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.04.14 13:41

spolecnebydleni, co vám říká Z4?

- Z4 - odkazovat tazatele na vyhledavače ve smyslu: "tady si to najdi" a na místa, kde problém vznikl (úřady, instituce, zaměstnavatele apd) ve smyslu: "tam se zeptej, podívej". Tazatelé nejsou hloupí, aby o této možnosti nevěděli, ale z nějakého důvodu volí Poraďte.cz, respektujme to!
Zdroj: https://www.poradte.cz/pravidla-poradny/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.04.14 12:49

V OV, tedy Ostravě se to řeší jako všude jinde. Platí pro vás OZ - Dědické právo, bude-li co dědit. Třeba se zřeknou, vzdají, vydědíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 13:36
avatar

Bussi, moje doměnka je, že oba dotyční nežijí v Ostravě, ale v bytě v pánově OSOBNÍM VLASTNICTVÍ. Proto to OV. Ale třeba se mohu mýlit, kdo ví...*smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.14 00:43
avatar

Byt lze mít pouze ve vlastnictví, nikoliv v osobním vlastnictví ... Pravděpodobně proto Buss reagoval tou Ostravou ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 08.04.14 13:48

Peníze za Váš byt budou jen Vaše. Nový byt koupíte s přítelkyní do podílového spoluvlastnictví, velikost úpodílů bude odpovídat kolik jste na celkovou kupní cenu dal Vy a kolik přítelkyně. Syny můžete vydědit, ti to však můžou napadnout. Pokud celý nový byt "napíšete" na přítelkyni, může se stát, že Vás z něj za pár let vypudí (že tam budete mít trvalý pobyt nic neznamená)... Pokud tam budete však mít věcné břemeno doživotního užívání, tak Vás nemůže ani vypudit, ani takový byt nikdo nekoupí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.