Potkan jako mazlíček

Od: Datum: 06.04.14 10:51 odpovědí: 8 změna: 07.04.14 09:51

Pracuji u záchranářů a dny jsou dlouhé, chtěli jsme na stanici nějakého mazlíčka pes nám byl bohužel zatrhnut s tím že je moc velký a náročný, kočka taky tak snad by mohl projít potkat. Jak moc je náročný, vadí mu hluk, kluka nebo holku, je to dobrá volba?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 11:00

Potkan spíše zapáchá, to by mohl být problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.04.14 11:00

Pokuď si od malička zvykne, tak není problém. Potkan je zvíře, které se stejně jako člověk dokáže dobře adaptovat na podmínky.

doplněno 06.04.14 11:09:

Potkan je velice čistotné zvíře. Zápach způsobují především samci, kteří si musí všechno označkovat. Takže vlasrně nesmrdí samotný potkan, ale moč.V tomto případě je lepší samička.Ta neznačkuje. Pokuď se dodržuje výměna podestýlky, tak není problém se zápachem.

Ale pokuď je někdo citlivka na zápachy, tak ať si raději koupí tamagoči.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.04.14 11:16
avatar

Potkan vůbec nesmrdí když mu pravidelně uklidíte, zvíře samotné voní a mazlíček je to úžasný. Náš Adonay byl, rok a půl a pak si řekl, že pánem je on, kousal a musela to vyřešit malorážka (nemyslete si, snadné loučení to nebylo ale když měla dcera 4 stehy na ruce a já se bála dát nohy na zem, na radu nejdřív veterinář a ten sám řekl, pryč s ním).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 06.04.14 11:20
avatar

Potkani jsou opravdu skvělí společnci, já měla dva kluky a samičku - po sobě, ne spolu - kluci byli vždy milí, klec měli vždy otevřenou, chodili tam jen spát a na wc, jinak si běhali kde chtěli, jakmile jsem přišla, hned ke mě přibehli... i na procházce se psem se mě drželi.. Samička byla oproti nim plachá, a trochu agresivní, kdyby dostala volno, tak uteče, takže byla zavřená.. Z mé zkušenosti doporučuji menší mládě, kluka, který se rychle socializuje, je to supr zvířátko :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 11:32
avatar
Trosku smrdi, ale jinak fajn...samecek ma otresny hnusny velky koule hhh, dal jsem mu tam pvc trubku s kolinkem jakoze pekny domek a on si z toho udelal wc, tak jsem to na konci zaspuntoval a aspon nebyla zadelana podestylka ;) jmenoval se majk... Tak tohle je Majk, prej je potichu dava pozor, co se nedovi nepovi dal, ma hluboky hlas :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: duckenzie*
Datum: 06.04.14 13:15

Měla jsem několik potkanů a musím říct, že nijak zvlášť nesmrdí. Když budete pravidelně vyklízet klec, zápach není prakticky žádný. Potkan je opravdu vděčný mazlíček. Minimum starostí a spoustu radostí. Na chov to není vůbec náročný mazlíček. Jednou jsme odjeli na týden na dovolenou a nesehnali jsme nikoho, kdo by se o prcka postaral, proto jsme dali dvě napáječky s vodou a spoustu jídla. Sice to není úplně ideální, ale prcek to přežil bez jakýchkoliv následků a vůbec mu to neublížilo. Potkani jsou velice inteligentní, takže se dají i vycvičit. Opravdu doporučuji, není lepší pocit, než když se učíte nebo díváte na televizi a potkánek vám spí v rukávu nebo v kapuci. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 07:16
avatar

Pokud mu budete udržovat terárium v čistotě, nesmrdí. Měla jsem za sebou 2 strakaté kapucínky, kluky, pokaždé to byl Honza. Ty kouličky opravdu moc pěkné nejsou, jinak je potkánek hezké a inteligentní zvíře. Začne slyšet na své jméno, často mi vylezl na rameno, spustil ocas dolů a jemně mi žužlal ušní lalůček. V létě rád vylezl na okno a chladil se stočený v květináčích na hlíně u pokojových rostlin.

Co je ale nepříjemné: pejskem se můžete těšit 15 let, i víc. Potkan má velice krátký život, okolo 2 let. Když jsme se sžili, Honza umřel, ten druhý taky tak. Proto už bych je nechtěla. Jsou milí, hezcí, chytří, ale dávají člověku svou radost jen velice krátkou dobu. A loučení s oblíbeným zvířátkem je moc smutné. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 09:51

Smrdí všichni živočichové včetně člověka když je necháte 14 dní čůrat a kálet na jedno místo. Normálně čistěný potkan voní pilinami tedy dřevem. Měla jsem potkanů několik, jedna holka jménem Vasilisa se mnou chodila normálně ven a to bez kšírů. Slyšela na jméno a hned vylezla na rameno. Nejraději spala za krkem kde vydržela celý den. Jsou to úžasná inteligentní zvířata. Doporučuji holku a klec (poradí ve zverexu), akvárko v žádném případě. Na hluk si zvykne, potkani jsou nejpřizpůsobivější savci na světě. Volba je to dobrá. Nezapomínejte dávat tvrdý chléb, je to hlodavec.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.