Nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Od: Datum: 05.04.14 11:21 odpovědí: 3 změna: 05.04.14 17:45

Zdravím,

od loňského srpna jsem zaměstaná u jedné firmy, kam jsem nastupovala vzhledem ke změně bydliště. Nyní se ale stěhujeme znovu a jsem nucena ukončit pracovní poměr k poslednímu červnu. Zajímalo by mě zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud se mi nepodaří najít ihned zaměstnání v novém bydlišti.

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 05.04.14 11:33

Dobrý den.

Pokud jste v posledních 2 letech byla 12 měsíců pojištěna (sociální, důchodové poj.) Tak ano, nárok na podporu máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 05.04.14 11:52

Na nárok podpory v nezam. musíte splnit alespoň 12 měsíců důchod. pojištěných v posledních dvou letech před evidencí na úp. Do 50 let věku pobíráte podporu 5 měsíců

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.14 17:45
avatar

Nezapomeňte v písemné výpovědi uvést vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti. Pokud byste jej neuvedla, krátila by se Vám podpora po celou podpůrčí dobu na 45 % čistého průměrného výdělku.

------- Viz: vážné důvody (zákon o zaměstnanosti, § 5, písm. c)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.