Skyrté číslo stále prozvání

Od: Datum: 04.04.14 21:37 odpovědí: 12 změna: 05.04.14 14:50

ahoj lidi, včera mi přišla sms z internetu ve které bylo že mě zná ze školy, že se mu líbim že konečně sehnal číslo a rád pokecá , po chvíli mi volalo skyrté čislo ignorovala sem to ale ted mi volalo zase, už mi to skryté číslo volalo 5x ...

Co s tim mám dělat? Tohle už podobně už se mi jednou stalo ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.14 21:47

V minulosti mne takto taky někdo prozváněl,tak jsem to vždy zvedl a tlf šel do police.3koda ,že jsem nemohl zjistit jaká měl onen telefonista tarif -asi jej to stálo pár peněz neboť po 14 dnech jej to přestalo bavit!

doplněno 05.04.14 16:12:

Jen malé doplnění toto se mi stalo v dobách před cca10 roky a "telefonista" se NIKDY neozval,max. do tlf funěl.Proto potom taková reakce!

Ohodnoceno: 0x

Od: manny
Datum: 04.04.14 21:51

Mám to teda ignorovat?

Od: jancak
Datum: 04.04.14 21:57

Jestli tě to otravuje, zkus zavolat operátorovi a zeptat se na zablokování volajícího, u některých typů mobilů to jde

Datum: 04.04.14 22:00

No tak to zvedni a zeptej se co chce, popř. neříkej nic a jen poslouchej, položit to můžeš kdykoliv. Nebo nemáš poblíž třeba staršího bráchu nebo tátu nebo kamaráda? Když to vezme chlap, třeba to dotyčného přestane bavit.

Ohodnoceno: 1x

Od: manny
Datum: 04.04.14 22:06

já se bojim zvednout, aby to nebyl nějakej ten hacker nebo tak ... abych to nezvedla a ono mi to učtovalo peníze ale to asi ne ne?

Datum: 04.04.14 22:27

No, záleží na Vás, pro co se rozhodnete. Mně se líbí rada od Diesela: Zvednout telefon, nic neříkat a někam telefon položit. Až to volajícího začne něco stát, dá pokoj. U většiny operátorů/tarifů mu naběhne minimálně minuta za každé zvednutí ...

Hovor platí volající, Vám jako volanému nenaběhne nic.

doplněno 04.04.14 22:28:

PS: A asi bych probrala kamarády. Bez Vašeho souhlasu nemá nikdo co předávat Vaše kontakty!

Datum: 04.04.14 22:57

A co takhle hovor zvednout a tím zjistit, kdo volá? Ideálně zároveň hovor nahrávat. V práci toto řeším často a většinou se z toho vyklube nějaký známý který si omylem skryl číslo nebo třeba pojišťovák, "úchyl" to nikdy není. A pokud by byl, není nic jednoduššího než zajít na policii a ohlásit stalking. I když je číslo skryté, operátor ho vidí (součástí hovoru je pouze příznak, že se má číslo skrýt), takže v případě "úchyla" nebude pro policii problém ho během okamžiku vystopovat.

Datum: 05.04.14 07:11

Já se zeptám úplně blbě, ale vycházím ze svého způsobu mobilní komunikace. Když mi někdo telefon nebere a já vím, že to není pevné číslo, pošlu sms. A když nezvednu telefon někomu, kdo potřebuje mě, napíše sms. Proč se tedy smskou nezeptáte, co po vás chce? :-D Moc blbá otázka?

Ohodnoceno: 1x

Od: isteron
Datum: 05.04.14 08:10

A čo v prítomnosti potencialnéhonápadníla nenápadne vytočiť číslo, ktoré otravuje? Ak sa mu vo vačku ozve zvonenie, je to on !

Od: qqqqqqq
Datum: 05.04.14 09:50
No jo, skryté číslo se fakt dobře vytáčí...

Datum: 05.04.14 10:14

mě když volá skryté číslo tak je to většinou místní policie *smich*

jinak pokud by mě to takhle otravovalo tak je na telefonu červené tlačítko vytípnu neřeším

Datum: 05.04.14 14:50

V dnešní době neomezeného volání si člověk fakt pomůže tím že hovor přijme a toho druhého to bude "NĚCO" stát... Proč se nechovat dospěle, přijmout hovor a promluvit si s tím kdo volá? V případě že bude prozvánět denně víc jak stokrát a bude se to opakovat den co den, rozhodnout se jestli to chci zažívat další dny, nebo jít na policii a podat trestní oznámení na STALKING. http://cs.wikipedia.org/wiki/Stalking

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.