1x

Chodim s polovičním romem

Od: Datum: 04.04.14 19:11 odpovědí: 22 změna: 20.11.14 15:31
Dobrý den, potřebuju radu, je mi 18 a chodím 8 měsíců s tim nejlepším klukem. Nemá to jedinou chybu až na to že je to poloviční rom a rodiče se s tim nedokáží smířit. Má mamku romku žijou uplně normálně a jsou slušní. Jeho mamka je hrozně hodná to že je romka jde poznat pouze na jejím vzhledu jinak vůbec. S rodinou z její strany se ani neschází takže to neni že bych chodila někam do gheta kde je tlupa romů. Jezdím k nim ráda a je mi u nich dobře. On je slušnej, chytrej (hraje i šachy :D ) a opravdu hodnějšího kluka než je on neznám. Ano vim že je možné že se změní ale tak to by bylo stejné riziko i u bílýho kluka. Zezačátku mi ho zakazovali úplně a vyžadovali abych se s nim rozešla. Po pár měsících neustálých hrozných hádek zjistili že to asi nemá cenu tak mi aspoň dovolili za nim jezdit. Nedávno u nás byl asi po pul roce podruhé ale máma stejně pořád řika že se s tim nemůže smířit. Je mi hrozně. Představa že bych se s nim rozešla je opravdu hrozná ale zároveň je mi lito že se máma kvůli mě takhle trápí. Nevim co mám dělat.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.14 19:15

Chlapec musí tvoji mmu přesvědčit činy. Já osobně tyhle občany vůbec nemusím,protože po jejich útoku mám zdravotní problémy, ale smšené spořádané rodině jsem klidně ručil na půjčku.Člověk je musí poznat.

Ohodnoceno: 0x

Od: kacka4
Datum: 04.04.14 19:23
Já abych se přiznala je taky nemam moc v lásce...ani sám přítel je nemusí protože ví co jsou většina zač...
Datum: 04.04.14 19:27
Ona pořád říká že se za to stydí a taky že se bojí že kvuli tomu budem mít problémy...ale třeba on mi říkal že většina lidí třeba u něj ve třídě ani neví že je rom. Já sama jsem to hned taky nepoznala...ale oni mi pořad předhazujou že to poznat jde...
Od: buss®
Datum: 04.04.14 19:26

Podívej, máš 18 let, stačí? Nikdo neví, jak to může dopadnout.

Datum: 04.04.14 19:29
Ano to člověk neví nikdy ani když je mu 40...
Datum: 04.04.14 19:48

Geny jsou geny a statistika věda je. Na rodiče se nezlob. Docela je chápu a udělat to moje dcera tak se ji zřeknu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.04.14 19:50
Tak to teda děkuju...
Datum: 05.04.14 12:50

Tak to byste byl vůl, to napíšu narovinu. Být Vaše dcera, tak jste po tomto vyděračském výroku skončil.

Cigány nesnáším, ale mám jednu kámošku cigánku, je vaná za bílého a je skvělá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.14 20:07

Mladá dámo ;)

Záleží i na tom, jak to funguje u nich doma. Pokud se stýká s romskou komunitou, tak je veclice pravděpodobné, že v něm ty poloviční geny převáží a bude z něj další c----ský "šmejd". Ale u každého, bez rozdílu rasy se mohou v budoucnu projevit známky nepřizpůsobivosti. Prostě nejen barva pleti, ale i prostředí v kterém žijeme, hodně přispívá k tomu, jaké hodnoty časem ctíme.

Jen doporučuji, i přes vaší velkou lásku, nebýt zaslepená a jakmile se bude dít něco, co neodpovídá vaším představám a tužbám, hned vše řešit a pokud se budou případné problémy dále prohlubovat, odejít ze vztahu. Ale to opět platí všeobecně pro všechny vztahy bez rozdílu barvy pleti atd. ...

O co víc člověk bojuje za své štěstí, o to víc si ho pak i váží ...

Hodně štěstí

Datum: 04.04.14 20:28
Psala jsem že se s romskou komunitou vůbec nestyka...a je samozřejmé že pokud by se jeho chování nějak změnilo vztah bych ukončila...myslím že v tom jsem celkem rozumná...jinak děkuji :)
Datum: 04.04.14 20:42

Mám spolužačku ze střední školy, která si vzala roma 100%. Mají spolu dvě krásné děti a právě rekonstruují baráček.

Občas narazí na nějakou špatnou narážku ve smyslu, že taková pěkná holka a chodí s "cikánem" a pod., ale nikdy si z toho nic nedělala a vždy si stála za svým názorem a šla za svým.

Je pravda, že některé zvyky mají jiné, hlavně svatba ta byla opravdu s romskými tradicemi. Mají temperamentnější krev. Ale člověk se má soudit podle toho jaký je, ne jak vypadá. A on je ze sice početné, ale slušné rodiny, chodí do práce atd.. Nic jim nechybí..

Takže se předsudkama nenech odradit a pokud je to hodný kluk, mamka si ho taky časem oblíbí.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.04.14 20:32

Kači, jak již tady zaznělo, podívejte se, z jaké rodiny chlapec pochází, co dělají jeho rodiče, sourozenci, prarodiče , případně ostatní blízcí příbuzní. Co chlapec studuje, nebo čím se bude v životě živit. Může být, jak píšete hodný, ale máte spolu ještě nějaké plány? Chodíte spolu za nějakou kulturou, plánujete na prázdniny nějaké výlety, dovolenou? Víte říká se jaká matka, taká Katka. Takže zhodnoťte nejen jeho rodinu, ale také svojí. Ptejte se sebe, jestli dokážete spolu stát ve zlém i dobrém. Jestli si dokážete představit, že spolu ZESTÁRNETE. Jinak pravda je, že ani manželství, nebo dlouhodobý vztah s chlapcem z tzv. bílé většiny nemusí být spokojené a vyvážené. Kolik je z nich neschopných hajzlíků nepostarajících se o svoje potomky. Záleží, jak jsou lidé vyzrálí, jak se k sobě hodí, jaké budou mít v životě štěstí a mnoho a mnoho dalšího. Nikdo do budoucna nevidí, takže co můžeme přát, jenom hodně štěstí, vše záleží jenom na Vás. Samozřejmě i podpora od rodičů je velmi důležitá a dobré vztahy vůbec v celé široké rodině. Nechte tomu ještě čas, také nevíme, kolik je příteli let. Pokud je stejně starý, jako Vy, tak bych tomu stejně moc šancí nedávala, protože vše se vyvíjí, sbíráte zkušenosti a za rok může být všechno jinak. Můžete se rozejít, nebo můžete chystat svatbu, nebo křtiny.

Datum: 04.04.14 20:48
Studuje na střední posledním rokem :) jinak je z opravdu slušné rodiny...plánů máme hrozně moc :) baví nás stejny věci a máme stejný nazory...neříkám že to bude do konce života ale momentálně si neumim představit že bych byla bez něj...
Od: cuca®
Datum: 04.04.14 20:50

Chod s nim dál, mamince se nediv, rodice vzdy maji sve predstavy, a pokud se tvuj pritel jejich predstavam nepodoba, bude to tezke.

Stejne tak by to bylo, kdybys mela mnohem starsiho, byla lesba, malo vzdelaneho, cerneho, zluteho.

Pokud ho milujes nenech se odradit, vse ostatní ukáže čas.

Budto bude mit mamka pravdu, nebo pozdeji uzná, že se mýlil a.

Ale nakonec by sis ho vzala ty, ne ona.

A neni cikán jako cikán...pokud je to slusna rodina a ne ty přísavky na socialnim systemu, fandim ti :)

A abych byla uprimna, jako matka bych to taky musela nejdriv asi prekousnout. A muzu si myslet, jak jsem tolerantní, ...opravdu nevím.

Datum: 04.04.14 20:54

Dobrý den, Váš příspěvěk nebudu číst až do konce, protože je to pro mě zbytečné. Není důležité, jestli je Váš přítel Ukrajinec, Rumun, Arab, Somálec nebo Rom. A to, jestli ho ostatní lidi neberou, je jen jejich věc. Svědčí to o jejich nevzdělání. Osobně musím říct, že není špatné mít předsudky, ale první kontakt s tím člověkem Vás přesvědčí, že byly zbytečné nebo naopak usvědčí, že byly oprávněné. Myslím si, že Tvá máma nesouhlasí s tím klukem chodíš jen proto, že je to Rom, svědčí opravdu jen pro to, že je absolutně nevzdělaná a zařekla rasistka vůči Romům. Logicky - Tvá máma nemůže tvrdit, že je to špatný človek, protože ho vidí jen občas, kdyžto Ty ho vidíš pořád a tvrdíš, že to tak vůbec není. Už jen toto není logické. Když to říká někdo, kdo toho člověka zná a je s ním každý den (myslím tím Tebe), asi to bude pravda. Rozhodně bych na Tvém místě neříkal Tvému příteli, ať přesvědčuje Tvoji matku, protože není o čem. O tom, že Romové nejsou špatní nebo o čem? To ona sama musí otevřít oči a přesvědčit sama sebe. To ona musí projevit zájem na tom, aby ho více poznala, nikoliv on. Nech to být, pokud Tvá máma prostě danou situaci nechápe, domluvte se, nechoďte jí často na oči a říkej jen, když se Tě zeptá, že je Ti s ním dobře a fajn. Časem to třeba pochopí, pokud ne, nijak to neovlivníš. Pokud jí budeš teď přesvědčovat a ona řekne "ano, je to fajn kluk," tak to bude jen proto, aby Ti nedělala problémy, ale až nastane nějaká sitiace, řekne Ti stejně "vždyť jsem Ti říkala, že je to cikán." Nech to být, pokud to dopadne úplně nejlíp, začnete spolu bydlet, postavíte si dům časem, budete mít děti a to už Tvoji matku určitě přesvědčí o opaku toho, co si myslí teď. Možná se tu najde hodně lidí, kteří mě za to možná nebudou mít rádi a budou naopak říkat, ať se snažíš už teď, ale já myslím, že to není ideální, protože se stane to, že se Tvá matka bude jedině přetvařovat a až se třeba pohádáte, pojede tu svou znova a ještě daleko víc a silněji... Já jezdím na záchrance a mlžu se přiznat, že když máme výjezd do cikánské osady nebo do cikánské rodiny nebo do gheta, tak jsem vždycky plný obav a pomýšlím na to, jak se na nás všichni sesypou jako včeli a začnou nás napadat, odjišťuju v kapse pepřák akdyž vystupuju, jsem hrozně ostražitý. Vždycky tomu tak samozřejmě není, ale většinou se opravdu stane, že ti Romové jsem na nás hrozně hodní, pomáhají nám a já se přestávám "bát." Ale to vždycky až tehdy, když se přesvědčím o dané sitiaci. kdybych tyhle předsudky neměl nebo si je nepřipouštěl, tak věřím tomu, že se na nás všichni sesypou, budou na nás křičet, daj nám sanitu na špalky a ukradnou nám navigaci a monitor. Ale jak říkám, vždycky, když vidím, že jsou v pohodě, opadne to ze mě a nemám strach a klidně bych si tam nechal v tu chvíli defibrilátor, protože vím, že by tam byl, až bych se pro něj vrátil. Říkám, je to o situaci a myslím si, že Tvá matka by měla buď sama od sebe se přesvědčit pomocí svých smyslů, že Tvůj přítel je bezproblémový nebo se přesvědčí až v průběhu času a nebo vůbec. Každopádně Ty to nijak neovlivníš.

doplněno 04.04.14 21:13:

*včely

doplněno 05.04.14 12:16:

Instalater: Zkuste si znovu přečíst můj příspěvek... Na ten váš nebudu reagovat...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.04.14 23:41

cobrak - ty znáš její mámu , že víš že je absolutně nevzdělaná a zařeklá rasistka? A proč teda píšeš , že když máš výjezd k cikánům , tak odjišťuješ v kapse pepřák? Nějak tomu nerozumím. Co se týče mne , tak já jsem rasista a mám k tomu své důvody. A ten kdo si myslí , že jsem špatný a nevzdělaný člověk , tak ten ať se jde se mnou projít v Brně po Cejlu . Tam by ti ukradly aj ten tvůj pepřák.

Datum: 05.04.14 12:52

Po Cejlu jsem svého času chodila 3x týdně, žádný problém.

Datum: 05.04.14 20:31

martinaa- já tam v blízkosti pracoval. Auto plný vercajku a materiálu. I když jeden z nás stál u auta než jsme ho vyložili , tak to stejně neuhlídal. I když máte asi pravdu , že v Brně je bezpečno. Mne tam cikáni přepadli pouze dvakrát ( peníze , kožená bunda, mobil) a vykradli jenom jednou - právě to auto na tom Cejlu. Asi je to také tím , že tam nejezdím tak často.

Datum: 04.04.14 21:20

Myslím si, že si většina rodičů pro svou dceru nebo pro svého syna představuje někoho "lepšího" nějakou "lepší". Chce to čas a možnost poznat partnera svého dítěte. Dvě návštěvy za půl roku jsou podle mne hodně málo.

Kačko, proč jste rodičům hned hlásila, že je Váš přítel poloviční Rom? Proč jste nedala oběma stránám příležitost se lépe poznat? Cítim u Vás dost velkou nejistotu, ale možná se mýlím ...

Datum: 05.04.14 00:03

Zažil jsem s dcerou něco podobného a i když jsem s ní nesouhlasil, nedal jsem to na sobě nikdy vidět.

Ale počítej s problémy. Třeba společenské problémy. Budou existovat setkání, na které bys chtěla jít i s ním, ale bude to společensky únosné. To už sis odzkoušela v rodině. Nebo někde rasistickej blb ztropí scénu. Jenže lidé zkažený večer přičtou vám dvěma. Budeš cítit nespravedlnost a žal, ale prostě tak to bude.

Počítej s jeho problémy se zaměstnáním. Pokud v něčem bude vynikat, tak to bude mít dobré. Jen bude muset znovu a znovu dokazovat svoji kvalitu. Pokud bude odborně průměr, bude mít se zaměstnáním větší problémy.

Pokud mu budou vaše děti podobné, budou mít problémy i ony. O tom ti už asi přítel vyprávěl.

Takže dokud se neprojeví geny, choď s ním co hrdlo ráčí. Jen k zakládání rodiny přistupuj velmi vážně. Dvakrát měř, jednou řež.

Od: yaya16
Datum: 19.11.14 09:33

máma má předsudky, ty se na to můžeš vykašlat, máma časem pozná, že je slušnej,

sama jsem poloviční Romka, několik let jsem to tajila, že moje máma je Romka, ale pak jsem Romy víc poznávala, jakou mají povahu, jak jsou věrní, hluboce si váží rodiny a života... takže mi jsou dokonce o něco sympatičtější než Češi v některých ohledech,

jsi šťastná, že máš super kluka,tak se ho nezdávej jvůli takové blbosti!

Datum: 20.11.14 15:31

Ukaž svý mámě fakta! Sedni si s mamkou třeba u večeře vem si papír a tužku a udělej dva sloupečky. Do jednoho napiš Romové obecně a do druhého můj kluk. tam napiš rozdíl mezi jedním a druhým. Poté mamce řekni jak ti na něm záleží a jeho vlastnosti. Vůbec se s mamkou nehádej a nech tomu čas. Jinak na tebe bude přísná. *palec* .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.