Úmrtí manžela

Od: Datum: 05.05.14 03:30 odpovědí: 4 změna: 07.05.14 04:41
Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně postupo po úmrtí manžela. Problém je, že manžel byl z Finska. Před týdnem dostal v ČR trvalí pobyt. Měl tu zaměstnání, sociální a zdravotní pojištění, účet v nance. V tuhle chvíli nevím kam jak se obrátit. Dále by mne zajimalo, jak je to dále ohledně zajištění rodiny. Jsem na rodičovské dovolené se 14ti měsíčním chlapečkem a v 7.mém měsíci druhého těhotenství. Vůbec nevím, co mám dělat.
Děkuji, Michaela Högqvist

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.14 07:16

upřímnou soustrast, radím zajít na nejbližší sociálku na městském úřadě tam jsou placení lidé od toho aby Vám pomohli, jak radou tak nějakou finanční podporou

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.05.14 18:34

Čerpáte-li skutečně rodičovskou dovolenou (volno na péči o dítě od zaměstnavatele), pak za trvání stejného zaměstnání budete mít nárok na PPM ve stejné výši jako u prvního dítěte. Pokud pouze pobíráte-li rodičovský příspěvek, budete mít od porodu nárok na rodičovský příspěvek ve variantě do 4 let věku mladšího dítěte bez možnosti změny.

Jinak stejně jako Majo doporučuji obrátit se na příslušné úřady. Ohledně státní sociální podpory na kontaktní místo úřadu práce a ohledně případných pozůstalostních důchodů na OSSZ v místě trvalého pobytu.

---- Z odpovědi Betarybilla si nic nedělejte, nemá pravdu.

Ohodnoceno: 2x

Od: michaelahogqvis
Datum: 06.05.14 04:00
Moc děkuji za odpovědi. Je to v tuhle chvíli těžké, protože jsem sama hospitalizovaná na oddělení rizikového těhotenství v nemocnici. Slíbili, že mne ale pro začátek spojí se sociální pracovnicí. Já mám trvalé bydliště v Aši, bydlím ale v Praze, takže to bude celkově velmi náročné.
S pozdravem,
Michaela Högqvist
Datum: 07.05.14 04:41

A jak to přesně je (ať se případně můžeme posunout dál)? Jste stále zaměstnána v zaměstnání, z něhož jste odcházela na první MD?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.