Zpětné podání daň. přiznání za 2012

Od: Datum: 03.04.14 10:29 odpovědí: 6 změna: 03.04.14 11:28

Jsem v zajímavé situaci - v souvislosti s daňovým přiznáním za 2013 mi došlo, že jsem DP nepodal vloni (vážné zdravotní důvody, daně bylo poslední, na co bych si tehdy vzpomněl).

Každý rok mám na daních přeplatky - je možné se k nim ještě za rok ten předloňský rok 2012 dostat? Všechny podklady mám, stačí tedy jen DP podat nebo je třeba o něco žádat/něco speciálního absolvovat?

Počítal bych případně i s nějakou pokutou/sankcemi (samozřejmě pokud by nebyly vyšší než přeplatek na dani :) ).

Moc děkuji za odpověď, účetní nevědí a na FÚ mi telefonicky řekli, že nejsou žádná poradna (že mě tahle reakce ani nepřekvapila...).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.14 10:35
avatar

Před lety jsem si také podávala daňové přiznání zpětně. Tehdy jsem jen musela použít formulář, který se používal v tom roce, protože se nějak měnil, už si moc nevzpomínám. Osobně jsem si došla na FÚ, tam mi paní ochotně radila co kam vyplnit, protože to prý nesmí vyplnit za mě a když viděla jak mi to trvá, tak mi to se slovy "ukažte" vytrhla z ruky a vše za mě vyplnila :D Byla moc hodná.

Takže být Vámi, stavím se tam osobně, to se vše řeší líp. Od toho člověka, který Vám řekl, že nejsou žádná poradna, bych chtěla jeho jméno a kontakt na nadřízeného. Třeba by ten dotyčný změnil názor!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: miata*
Datum: 03.04.14 10:39

Vyplňte si normálně DP pro rok 2012, akorát na té první stránce nezaškrtnete řádné, ale opravné nebo dodatečné. Nechce se přepojit přímo na člověka, který Vás má na starosti. Nebo ještě lépe. vezměte si všechny přílohy, které potřebujete a domluvte si schůzku s referent, který vás má a vyplňte to s ním. Je to na deset minut.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.14 10:47

Nikoliv, bude podávat daňové přiznání řádné, protože žádné daňové přiznání nepodal. Opravné přiznání slouží k opravě chyb řádného přiznání před termínem, dodatečné pro chyby zjištěné po termínu. V každém případě se doporučuji spojit s finančním úřadem, protože by to stejně udělali oni. Pokutě se nevyhnete, v současnosti se neodpouští. Pokud byl dluh na dani, budou se také hradit úroky z prodlení. Takže je potřeba reagovat co nejdříve.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.14 10:42
avatar

Souhlasím s Coklit, na FÚ Vám poradit měli. A mám i stejnou zkušenost s ochotou úřednic FÚ. Sežeňte si formulář přiznání určený pro rok 2012 a spolu s podklady s ním zajděte na FÚ, přímo k úřednici, ke které spadáte. Pomůže Vám s vyplněním. Jestli jste neměl povinnost daňové přiznání podat, bude to i bez pokuty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.14 10:58

A já jen doplním. Rovnou se zeptejte, jaké sankce pro Vás z toho plynou. Mám zkušenost, že u malých živnostníků se pokuta za pozdní podání DP pohybuje do 500,- Kč

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ondrasheq*
Datum: 03.04.14 11:28

Díky všem za přínosné odpovědi :)

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.