Doklad o platbě kartou

Od: Datum: 03.04.14 10:02 odpovědí: 5 změna: 03.04.14 16:09

Platím v obchodech kartou. Vedle účtenky/paragonu mi dávají Doklad o platbě kartou nebo jak se tomu říká. Prej se má uschovat? K čemu? Schováváte si je?

Poddotaz: Vyplatí se kreditní karta? ČS má nějakou "Odměna" a prej vrací procento z nákupu. Ale k tomu nějaký poplatky a jistě pastí, že?

http://www.csas.cz/banka/nav/…a-odmena/o-produktu-d00018937

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.14 10:06

Platím kartou od té doby, co se u nás objevily (25 roků?) a nikdy jsem nemusel nic řešit ani reklamovat. Takže papírky zahazuju.

Kreditní karta obecně se vyplatí tehdy, pokud je bez poplatků a pokud si dáváš pozor na dodržování bezúročného období.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 03.04.14 10:20

Tyto karty mívají několik fíglů. Například vedení zdarma bývá první rok,pak už ne,pro vedení zdarma je potřeba provést požadovanou měsíční útratu,a další. Vždy je potřeba se důkladně o všem informovat a hlavně hned nepodepsat. Jinak bych zvolil spíše obyčejnou platební kartu vydanou k účtu,než kreditní. A lístky taky vyhazuju, nikdy jsem žádný problém neměl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.14 11:48

Lístky zahazuji. A používání kreditní karty doporučuji. Jednu mám. Při útratě větší jak 3 tis. Kč za měsíc je vedení zdarma (to musí utratit snad každý). Z každé platby mi posílají 1% na moje penzijní spoření. U elektroniky (TV, foto, bílá technika a jiné) se při nákupu kreditní kartou prodlužuje záruka o 1 rok. Má to i další výhody, ale ty si už nepamatuji. Takže, nic mne to nestojí a čerpám z toho výhody. Jak už bylo napsáno, je nutné si pohlídat vyrovnání "dluhu" v bezúročném období.

Pěkný den

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.14 15:33

doklady o platbě kartou si ponechávám do doby, než si je mohu odsouhlasit v měsíčním výpisu, za léta, co kartu používám, jsem nikdy ovšem žádnou reklamaci řešit nemusela ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.14 16:09

veskere platby mate evidovany v ebankingu, listecek je tak maximalne pro okamzite overeni, ze se strhla z uctu castka, ktera je zaroven na uctence (neco jako si zkotrolovat, ze nam prodavacka vratila spravne :) pri platbe cash)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.