Vyhřezlá ploténka L5 S1 - 14mm co dál

Od: Datum: 02.04.14 20:06 odpovědí: 31 změna: 06.03.16 20:43
avatar

Dobrý den.

Už druhý měsíc marodím s bolestmi do pravé nohy. Začalo to bolestmi v zádech, v zadku nemohl jsem stát rovně a napadal jsem na nohu.

Před měsícem se zjistilo na MR výhřez L5S1 o 14mm ta utlačuje nervový kořen co jde do nohy. Od té doby 2x CT/PRT , obstřik kořene pod CT (bez úspěchu) , v následujících dnech mám podstoupit kaudální blok, roztažení místa kde se plotýnka dotýká nervem. Pokud toto nedopadne, tvrdil lékař, že svolá konsilium a bude porada neurochirurgů.

Pokud bych se dostal do situace operace, co následuje v budoucích letech? Přečetl jsem toho spoustu, je to na pováženou, operace poslední možnost, ale konrétní informace co bude po roce po operaci, to netuším.Rok je myslím předepsán invalidní důchod s touto záležitostí.

Píši proto, jelikož vykonávám těžkou práci (automechanik) a potřebuji vědět co dál.

Jestli budu muset tuto práci definitivně odepsat?

Dále případně, že ano, co jezdění s náklaďákem, sezení za volantem? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.14 21:45
avatar

Dobrý večer,jsem po operaci páteře 10 let.Mám fixaci L5S1.Před operací cca rok potíže s chůzí,sedem ,lehem atd.Jakýkoli pohyb utrpení.Neposlušnost nohou atd.

Za mě můžu říct že operace pomohla.Pracuji manuálně a bez problémů.Je pravda,že težší věci nezvednu cca 40 kg a více,to zabolí.Někdy se záda ozvou,ale je to tím že jsem líný cvičit.Po operaci jsem byl 1x v lázních a jinak po necelých 5 měsících jsem šel do práce.

No to ježdění nevím.Mě osobně vadí dlouho sedět.I když jednou za rok absolvuji cestu za volantem cca 1300 km není to tak hrozný.Ale denně no záleží na každém.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: vlastovka*
Datum: 03.04.14 12:03

Dobrý den "nokia321",

měla jsem před lety stejný problém a pomohla mi akupunktura. Na operaci jsem jít nechtěla. Plotýnka chce teplo, a nepřetěžovat se. Beránka na záda a ležet.

Po úrazu a prochladnutí jsem opakovaně vždy na jaře a na podzim absolvovala serii akupunktury - protože jaro a podzim se to zhoršovalo. To už nyní nemusím. Plotýnka chce teplo, šetřit záda a čas. Pokud se zlepšíte, musíte si udržovat oblast kříže v teple. Nesmíte do studené vody, být někde v průvanu, nebo v zimě, zvedat věci v předklonu, nesmíte zvedat nic těžkého.

K tomu stále užívám v případě bolestí homeopatické kuličky Arnika montana - potence 9, pět kuliček ráno, tak týden.

Když mě záda nebolí, cvičím každý den ranní rozcvičku hned po probuzení v posteli, pomalé rozhýbávání páteře a zároveň zpevňování břišních svalů a pomalé a jemné čínské cvičení - Qigong Osm kusů brokátu ve stoje. Držím Vám palce. Vlaštovka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 03.04.14 13:15

Jak píše pavkazji ;)

Dělal jsem strojního zámečníka - svařeče na teplárně v nepřetržitém provozu. Zvedali jsme i cca 45-50kg závaží při nastrojování mlýnských kol, jinak pancíře 15-30kg celkem běžně.

Do toho se jednoho dne (září 2004) po běžných bolestech zad, spojenou s touto činností, ozvalo střílení od zadku - postupně do chodidla, jak popisujete vy.V polovině noční směny mě par´ták poslal domů s tím,ať si zajdu druhý den k doktorovi.

Podstoupil jsem léčbu práškama,čípkama od obvodního lékaře - práškama a injekcema od neurologa - někdy v koncem října 2004 nástup do nemocnice,každý den kapačky, 2x tzv. kaudál - po MR se zjistila vyhřezlá ploténka L5S1 s následným odštěpem. Po všech procedůrách někdy koncem listopadu 2004 jsem se vydal na neurologii do Ústí n.Labem a na 5.1.2005 jsem byl objednán na operaci. Někdy v období Vánoc až do nástupu do Ústí n.labem jsem denně docházel na pohotovost po 17h na injekce,protože ta bolest se nadala zvládnout déle jak 20 hodin. 4.1. nástup - 5.1. zákrok - 7.1. dopoledne přišla rehabilitační sestra a učila nás co nejšetrněji vstávat z postele atd. - 8.1. jsem už šel po obědě před oddělení na cigaretu :-D ... 12.1. převoz do K.Varů.Ikdyž jsem byl přikurtovanej v sanitce jako zločinec na lůžku, cesta byla šílená.Cítil jsem každou nerovnost na vozovce. 19.1. jsem byl propuštěn do domácího ošetřování a v březnu 2005 jsem nastoupil na rehabilitace v místě bydliště. Cca 4km jsem chodil pěšky, protože jsem nemohl sedět ani stát v autobuse a po rehabilitaci zase zpět.

Duben 2005 jsem už chtěl do práce, ale doktorka orzhodla že až od května.Pár měsíců jsem se šetřil, i kolegové si mě hýčkali ...

Další rok jsem pokračoval i v brigádě (čištění a stříkání kotlů). V létě 2007 jsme se s ženou rozhodli svépomocí postavit RD a na podzim 2008 po birokratické mašinérii na úřadech a stavební spořitelně začali. Materiál mi dovezli k pozemku a materiál jsem nosil kam bylo potřeba už sám. Z různých jiných, než mích zdravotních problémů, jsme skončili na podzim 2011 kolaudací.

Je pravda, že díky šetření zad jak v práci,na brigádě tam při stavbě RD se začali ozývat v polovině roku 2011 kolena, tak jsem začátkem roku 2012 podstoupil operaci menisku jednoho a posléze i druhého kolena. Letos mi bude 40 let a musím zaklepat, že ploténka (y) a kolena drží a dodnes dělám to, co jsem od roku 1994 začal, strojního zámečníka - brigádu a nijak extra se nešetřím ;)

Operace žlučníku v prosinci 2013 s tím už nesouvisí :-D a já věřím, že jsem si snad na 20 let špitály vybral ;)

Hodně pevných nervů a šťastný konec Vám přeji

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.14 18:49
avatar

já mám po operaci třičtvrtě roku ,před operací bolest levého lítka pálení nártu a brnění posledních 3 prstů na noze po operaci sem byl 7 dní v nemocnici a 8 den sem v garáži na svým autě měnil vejfuk *ua* ale ve vší opatrnosti pak 3 měsíce doma včetně lázní ted už sem 4 měsíce v práci seřizuju stroje vyrábějící čaje a ve volném čase opravuju auta dávám na sebe bacha a de to v pohodě

co se týče obtíží ještě mám kapku gumové lítko,občas mi zabrní prsty a záda pobolívaj jen když ráno vstávám do práce přez den a v noci bez problémů ,autem jezdim normálně sezení mi problém nedělá musim říct že doktor mi dlouhodobé sezení nedoporučuje

p.s. perlička 4 den po operaci sem na nemocničnim pokoji měnil žárovky došli ůdržbáři *smich*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.04.14 19:05
avatar

Děkuji za odpovědi, všechny jsem ohodnotil.

Ale Vy pane dabel,pěkně mě to rozesmálo. To je legrační, je vidět, že máte optimismus, a že jste tomu přistupoval, jako k běžnému zákroku.

Já bych se tedy osobně bál.

Měli jste operaci L5 S1 bederní?

Mám pár dotazů.

Jízda autem od operace po kolika měsících je +- možná?

Četl jsem, že chodit se s opatrností může, ale sedání ne.

Zítra jdu na kaudál.

Jinak pane vosikac, to penvně doufám, že už jste si vybral na pár desítek let dopředu. Celkem dost v tomto věku.

Od: vosikac*
Datum: 03.04.14 19:42

Ono bude každý případ individuální, ale určitě sám ucítíte co a jak a kdy si budete moci dovolit ;). Myslím, že v průběhu 2-3 měsíců po operaci s důkladnou rehabilitací budete moci vesměs vše, jen si dát pozor na zvedání či tahání težších věcí!

Co se týče "kaudálu", všichni mě skoro strašili, jak bolestivé to je, ale první mi dělal doktor a absolutně bez problémů. Podruhé jsem měl asi smůlu na doktorku,trefila se kam měla až napotřetí.

Jinak vám umrtví dolní část těla,chvilku počkáte a pak hurá na stůl, pod břicho polštář, vystrčit zadek :-D ... a po pár minutách je hotovo ;). Úkon je prováděn na oddělení ARO v případě komplikací. Ale opravdu obavy mít nemusíte, dá se to vydržet, ikdyž jsme větší strašpytlíci než něžné pohlaví :-D. Pak vás odvezou na pokoj a počkáte až umrtvení vyprchá.

Ono pokud máte vyhřeznutí takového rozsahu jak píšete, nečekejte, že vám "kaudál" pomůže ... bohužel nejspíš ne. Ale jsou to nutnosti pro případné plánování operace ... Tak mi to vysvětlili ...

Držím pěsti! ... Já si říkal, že jsou horší věci na světě ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 20:16
avatar

Myslím, že jste to popsal nejvýstižněji jak to jen šlo. A pár posledních vět o kterých si myslím totéž.

Díky moc za užitečné rady a podporu

doplněno 03.04.14 20:21:

A to jsem si myslil, že na tomto foru se k tomuto tématu nikdo nevyjádří *ua*

doplněno 03.04.14 20:32:

Ještě jsem si vzpomněl , jak je to finančně? Na tyto operace údajně dávají rok plný invalidní je to tak?

Děkuji

Datum: 03.04.14 20:50
avatar

Ještě jsem se zapomněl zeptat jak Vám to opravili? Tu ploténku jen odřízli, nebo tam máte nový kus, nebo nějak fixovanou?

Vůbec o tom nic nevím, lezou tam snad ze zadu, jako správný posera bych nejraději věděl všechny podrobnosti od uspávání k operaci až po propuštění :))

Také se divím, že Vás převáželi do KV, proč nenechali až do konce bylo by méně bolestí při převozu a rovnou domů? Na vlastní žádost?

Určitě půjdu také do Ústí, protože jsem také z okolí KV. Děkuji

Od: vosikac*
Datum: 03.04.14 21:18

Nevím přesně jak, ale nějak laicky - vyndali, zabrousili a dali zpět :-D ... Doktor říkal, že implantáty dávají jako krajní možnost, z důvodu možného špatného přijetí implantátu organismem.

Cca po 11h jsem frčel na sál a po 16h se vzbudil na pokoji ;)

Operace ploténky YouTube:


Jinak internet je plný informací a YouTube i videí ... Pokud máte žaludek, směle do toho :-D ...

Já koukal po návratu domů z operace žlučníku na video a vydržel jsem pár vteřin :-D . Ale takhle dopředu to snad bude snesitelnější ;)

doplněno 03.04.14 21:21:

A nemocnici, kde vám zákrok provedou, si můžete zvolit sám. Kolega se zrovna 1.4. vrátil do práce též po operaci ploténky a byl v Plzni. Ještě jsem s ním tedy nemluvil co a jak ... Ale já byl na 100% spokojen s kompletní péčí v Ústí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 03.04.14 21:01

Pokud budete v neschopnosti déle než rok, tak pak se to nějak řeší ... Ale myslím, že do té doby ne ;). Já měl strop nemocenské (12.500kč) + denní odškodné 120kč/den. To jsem měl svoji úrazovou pojistku ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 07:41
avatar

Video jsem také nějaké na you našel, poslal jsem ho ženě a ta ho zhlédla, já bohužel ne, nedělá mi dobře na to koukat, stačí koukat jen na ten úvodní obrázek v odkazu co jste dal. Raději to přesouvám.

Ostatní rozumím, děkuji.

Datum: 04.04.14 15:43
avatar

taky mám ůrazovou pojistku a v tomto případě mi nebyla k ničemu pojištovny ty záda berou jako opotřebení těla a maj tento ůraz ve výlukách

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 04.04.14 15:50

Ano. Já měl k tomu pojištěné denní odškodné. Po operaci jsem si pojistku předělal a zvíšil dávku denního odškodného. V případě hospitalizace delší jak 28 dní 1000kč/den a v neschopnosti bez hospitalizace 500kč/den. Tak,aby mi to spolu s nemocenskou pokrylo měsíční průměr ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 15:41
avatar

já sem karlovarskej a doporučuju FN Plzen Lochotín a bál sem se jak čert byla to moje první operace

název traumatická ruptura bederní bederni meziobratlové ploténky L5 S1 a v plzni mi řekl doktor zcela jasně že ten výhřez musí ven jen to vybrali nic nešroubovali ani nák zvlášt nefixovali doktoři byly fajn úplně jinej přístup k pacientovi než ve Varech tam je to hodně smutnej příběch

nechte si napsat doporučení a bez váhání jedte sem já mohu jen doporučit

http://www.neurochirurgie-plzen.cz/ambulance

doplněno 04.04.14 15:45:

mě operovali v ůplný narkoze a na pokoj sem se vrátil za cca 2 hodiny

doplněno 04.04.14 15:55:

doktor mi zakázal lízt za volant 3 měsíce vydržel sem to 14 dní a zkusil to upřímně nic moc krátký trasy do 10km jakž takž pohodě pak sem zkusil 100km v kuse a byl sem vyřízenej a měl toho plný zuby trvalo to skoro 2 měsíce pak už i ty delší trasy byly docela v pohodě na kontrolu do plzně cca 7 neděl od operace sem jel svým autem a řídil a dobrý leč doktorovi sem tvrdil že mě přivezli -moc tomu stejně nevěřil

měl sem v záloze francouzký hole kdyby náhodou leč sem je skoro nepotřeboval i když ten první měsíc se občas sakra hodili :),

doplněno 05.04.14 10:11:

ano ten výhřez mi vybrali

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 19:43
avatar

Jo, jo o Plzni jsem také slyšel.

To Vám tu plotýnku úplně vyndali?

Dnes mám za sebou ten kaudální blok. Dalo se to. Efekt zatím nedokážu posoudit, ale pokud to má zabrat hned, tak to nezabralo.

doplněno 04.04.14 19:47:

Tak jsem se překonal a zhlédl to video *jasne*

Ale abych tomu rozuměl to ne. Spíš mi to připomínalo, že se vrtá ve střevech.

Od: acer®
Datum: 05.04.14 11:40
avatar

To znamená, že tam prolýnku nemáte, nebo vybrali, jako odbrousily přebytečnou část.

Myslíte, že ten kaudální blok by měl zabrat hned, nebo je ještě šance za pár dní? Zatím tedy necítím zlepšení :(, :(

Jinak děkuji za soustavné odpověďi, bude to přínos i pro jiné.

Datum: 05.04.14 14:08
avatar

ptal sem se doktora a říkal že to celý vybrali a že to sroste měla by bejt trochu omezená hybnost osobně náký omezení nepocituji hejbu se normálně zrovna včera sem do noci tančil kolem jednoho TDI dělali sme těsnění pod hlavou

možná kdybych byl gymnasta měl bych problém leč sem jen obyčejný mechanik *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 08:26
avatar

Je na marodění s opravenou ploténkou aspoň neomezená vycházka? Aby se člověk mohl kdykoliv sebrat a jít se projít (pokud mu to půjde)?

Tím chcete naznačit, že normálně opět pracuje jako mechanik tak těžkou práci i s těmi zády? Mám stejné řemeslo, ale nevím jak to bude dál. Díky

Datum: 06.04.14 10:09
avatar

vycházky sem měl od 13.00 do 19.00 neomezený prej nejdou napsat

jinak já nejsem automechanik mám to jen jako koníčka já seřizuju stroje a zařízení ale když potřebujem nasypat produkt do mašiny tak těch 40kg - pytel do metrový vejšky neni problém

doktor říkal že tahat těší věci mohu ale nesmím to tahat zádama nýbrž se chovat prej jako vzpěrači a tahat to nohama

doplněno 06.04.14 10:14:

tak mi napadá pokud se rozhodnete třeba pro tu Plzen tak tam po vás budou chtít vyšetření na magnetické rezonanci a nesmí být starší jak 3 měsíce dělaj to i ve Varech výsledek vám dají na CD

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 06.04.14 11:42

Já v roce 2004 cca po měsíci jsem ještě dostal neomezené vycházky ;) Dnes to ale už není, myslím max. 8h a je možno je rozdělit třeba 4h dopoledne a 4h odpoledne.

Já už po půl roce tahal 40-50kg plotny a pancíře v práci ... A jak píše kolega, pomáhal jsem si nohama... A po 6 letech jsem byl na operaci menisku obou kolen ... Přičítám to právě tomu odlehčování zad na úkor nohou.

A nemějte obavy, pokud nebudou extra komplikace, tak po rehabilitaci budete cca do 3 měsíců od operace celkem v pohodě ... Ale začínat se musí opatrně a postupně přidávat ... a pokud budete pokračovat v rehabilitačním cvičení i doma tak do 5 měsíců budete moci dělat vše, co jste dělal před operací ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 11:49
avatar

Fajn, děkuji.

Jinak rozumím. Ale bude to běh na dlouhou trať. Objednávky na operaci na dlouho a rezonance také, na tu jsem čekal měsíc :(, :(

Zítra jdu k obvodnímu , další krok bude svolání konsilia, porady neurochirurgů.

Ty rehabilitace a cvičení bylo to užitečné a kolik tohy +- bylo? Např 10x dvě hodiny?

Dost píší lidé, že je potřeba zpevnit zádové svaly. Děkuji

Od: vosikac*
Datum: 06.04.14 12:05

Myslím 10 x po 30 minutách cvičení a 10x po 15 minutách nějaké elektrošoky na prokrvení operovaného místa a okolí... Jsou to cviky na posílení "krunýře" (břišní,bederní,hýžďové svaly). Po rehabilitaci mi říkali, at cvičím to, co mě naučili i 4x denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 14:19
avatar

co vím tak sem chtěl nejdřív do ustí ale tam byla čekačka půl roku a moje obvodní mi doporučila PLZEN tam mi vzali skoro okamžitě ale při dalším vyšetření mi zjistili trombozu v noze a operaci odložili až se to zhojí cca 3 měsíce poté co se to zhojilo sem byl do 14 dní operován

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 19:20
avatar

No tak to uvidím co mi Dr. řekne.

Prosím Vás jak se provádí uspávání a co jste cítili hned po probuzení?

Od: vosikac*
Datum: 06.04.14 22:11

Už před operací se vám představí operatér (doktor který vás bude operovat).

Před odjezdem na oper. sál dostanete uklidňovací včeličku, návleky na nohy proti proleženinám a pokud máte v místě operace ochlupení, zbaví vás ho ... Až na vás přijde řada,vezou vás i s postelí na sál. V předsálí vás přehodí na operační lůžko a anestezioložka vám vysvětlí co a jak. Dostanete kapačku do žíly a pomalu usnete ;)

Po probuzení jsem byl jak zbitej :-D ... Ještě působí anestezie a k tomu navíc léky na bolest v kapačkách. K posteli sjem dostal bažanta a do půlnoci měl za úkol ho naplnit, jinak mě čekalo cévkování. 3x denně hodil primář co a jak a druhý den se objevil operatér se sdělením, jak operace probíhala ... atd.

doplněno 06.04.14 22:13:

Operace je pro ně banalita tak, jako pro vás třeba výměna rozvodů na autě ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.14 17:54
avatar

já na tom byl podobně 2 krát mi dali dejchnout a pak pustili něco do žíly a v minutě sem byl v limbu vzbudil sem se když mi překládali ze sálu na chodbě do postele,bažanta mi dali taky ale já se sním nedokázal poprat takže sem dostal cévku a to byla paráda o nic sem se nemusel starat *smich*

na pokoji sem byl překvapivě v kondici a cítil se fajn hned sem obtelefonoval rodinu aby byly v klidu jediný co mi štvalo byly mžitky před očima ale prej to bylo z tý narkozy,2 dny člověk nesmí vstávat z postele a ten třetí den mi ráno vytáhla ta nejhezčí sestřička cévku - červenal sem se jak opařenej rak :-D a pak mi pouze posadili a jak sem znova dolehl tak se mi zamotala hlava vypil sem litr vody a vzápětí ho vypotil do trika odpoledne se se mnou šla rehabilitační sestra projít po chodbě a večer sem se hecnul a šel sám do sprchy kurna to byla dobrá komedie ale udělalo mi to dobře no a 4 den mi už rehabilitační sestra krotila pro přílišnou živost no a když sem pátej den řekl přimářovi že se cejtim na to jet domů tak jen kroutil hlavou že 7 dní je minimum co tam musim bejt a at zapomenu na cestu autem jel sem domů v leže a sanitkou

doplněno 07.04.14 18:02:

takto to vypadá cca 10 měsíců po operaci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 19:10
avatar

Perfektní přizpěvky. Důkladně je čtu a hlavně jsou tu uložené a kdykolik si je můžu připomenout. Jsem objednaný k specialistovi neurologovi a ten bude obvolávat nemocnice. Ptal jsem se obvodního Dr, který je rovněž anesteziolog, za jak dlouho bych mohl jít do práce. Po 6 týdnech už by to mělo být v pořádku *smich* , tak tomu se mi nechce moc věřit. Pokud by to bylo podle údajů s MR , tak by odstanili jen nějaký úštěp na plotně L5S1.

Jizva vypadá celkem malá. Díky za super info.

 

Datum: 07.04.14 19:36
avatar

do tý PLZNĚ si můžeš dojet sám telefonicky se obědnáš vemeš doporučení od neurologa vemeš CD s magnetické rezonance a oni si tě tam proklepnou a řeknou co a jak telefony sou v odkazu co sem dával vejš
ambulance I +420 377 103 259 a mám dojem že v ůterý to jde i bez obědnání akorát se tam dlouho čeká je tam vždy plno já poprvý čekal 4,5 hodiny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 20:05
avatar

Ideální by bylo ať to vše vyřeší v nemocnici v místě bydliště a pak na operaci už mě někdo doveze. Hlavní bude co řekne ten neurolog jak se k tomu bude stavět. Mám to zatím jednoduší. Chodit můžu normálně, jen tak po 15min stání, nebo kratší doba chůze mi to začne víc a víc bolet a musím nohu nadzvedávat. Jinak v sedě, leže je to ok. Makat nemůžu.

Od: hippo
Datum: 19.03.15 09:57

navleky nejsou na prolezeniny :-D ale na zvyseeni zilniho navratu..mprevece embolie

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cernajan
Datum: 06.03.16 20:43

Dobrý den, po přečtení Vašeho emailu vím, že má můj manžel stejné problémy. Po rentgenových snímcích řekli doktoři, že by měl být na vozíčku, počovat se atd.

Začalo to rupnutím v zádech – vyhřezlá ploténka co mu řekli doktoři. Celou dobu ho strašně bolel levý kotník a špatně ohybá prsty.

Jeho léčitelka mu chtěla tekutinu zkusit vrátit masáží částečně zpět.Má ji vyteklou do míchy 16-17mm.

Nyní mu řekli doktoři, že za dva dny, co je u nich, nebyl zatím na operaci, že se mu cit do prstů nevrátí, pouze bolest v lýtku, záda ho budou stejně bolet a podstoupí riziko v operaci, že si nebude moci dojít bez cizí pomoci na záchod a ztratí erekci.

Na operaci ho místo pondělí vezmou nejdříve ve čtvrtek. Prosím, poraďte mi, co máme dělat­.

Mám strach, že se vše ještě do té doby bude zhoršovat.

Má jít na operaci, nebo zkusit specialistku na dornovu metodu, kterou zná.

Děkuji moc za včasnou dopověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.