2xSocialni a zravotni pojisteni

Od: Datum: 02.04.14 20:19 odpovědí: 3 změna: 03.04.14 11:57

prosim o radu ohledne socialniho a zdravotniho pojisteni pracuji ve skolstvi a po vycerpani dovolene je doporuceno vzit si neplacene volno s tim ze si zaplatime pojisteni nevite kolik to dela ci jak si to propocitam?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.14 20:26
avatar

Sociální pojištění hradit nebudete (ledaže byste se dobrovolně přihlásila k důchodovému pojištění) a zdravotní pojištění činí pro BOZP 1.148 Kč měsíčně. Ovšem já bych na takový návrh zaměstnavatele nepřistoupila. Zaměstnavatel nesmí zaměstnancům nařídit čerpání náhradního volna.

Pokud pro Vás nemá přes prázdniny dostatek práce, jde o překážku na jeho straně, za niž zaměstnancům náleží náhrada mzdy/platu.

doplněno 02.04.14 20:31:

Pobrovolné důchodové pojištění činí 1.817 Kč nebo pro osoby, které jsou současně účastníky důchodového spoření 1.946 Kč měsíčně.

Viz Dobrovolná účast na důchodovém pojištění: http://www.cssz.cz/cz/duchodo…t-na-pojisteni/dobrovolna.htm (nějak dnes v Opeře zlobí vkládání odkazů).

doplněno 05.04.14 04:56:

Pokud by mělo jít o rozvázání pracovního poměru dohodou s příslibem nové pracovní smlouvy od září: ani na takový návrh nejsou zaměstnanci povinni přistupovat. Zaměstnavatel by měl situaci řešit výpovědí s odstupným nebo "překážkami" s náhradou mzdy.

Pokud se rozhodnete vyjít zaměstnavateli vstříc, trvejte alespoň na úhradě jeho části pojistného.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.04.14 11:47

Zdravotní pojištění za vás odvádí zaměstnavatel i v případě neplaceného volna. V dohodě o neplaceném volnu bývá uvedeno, že zdravko zaplatíte zaměstavateli, který pak vše posílá na zdrav. pojišťovnu. Veškeré pojistné odvádí zdrav. pojišťovně zásadně zaměstnavatel

více informací: http://www.cssz.cz/cz/casopis-narodni-pojisteni/archiv-vydanych-cisel/clanky/neplacene-volno-a-neomluvena-absence-z-pohledu-zdravotniho-pojisteni.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.04.14 11:57
avatar

Pokud je Vám doporučeno platit si zdravotní pojištění, jistě se nebude jednat o neplacené volno, ale o ukončení pracovního poměru na dobu, kdy Vám nebude placena mzda, pravděpodobně v době letních prázdnin a pak zřejmě dostanete novou pracovní smlouvu. Vše si raději ještě jednou zjistěte, jak to vlastně je. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.