Cestování bez OP jen s cestovním pasem?

Od: Datum: 02.04.14 12:47 odpovědí: 4 změna: 03.04.14 07:19

Dobrý den,

vyřizuji si občanský průkaz, mám jen pouze papírek potvrzení o občanském průkazu. Mám však platný cestovní pas nebo řidičský průkaz. Chtěla bych letět na pár dní do Norska. Myslíte, že bych měla problém bez občanského průkazu?

Nebo kde bych se mohla na toto poptat?

Děkuji, pěkný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.14 12:51

S pasem do Norska bez problému, OP nepotřebujete. Naopak, kdo nemá pas může i na OP.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.04.14 12:59

s jistotou vám odpoví na norském velvyslanectví

ohledně cestovních dokladů pro turisty , informace je z července 2013, raději tam zavolejte a zeptejte zda to pořád platí

Čeští občané mohou vstupovat a pobývat na území Norského království bez zvláštních omezení, nutné je mít u sebe platný cestovní pas nebo občanský průkaz

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 02.04.14 15:41

Cestovní pas je přece na cestování, OP je pak uložen doma. Na to se není třeba ptát.

Ohodnoceno: 0x

Od: vendola
Datum: 03.04.14 07:19

Dobrý den,

děkuji, jak psal @jancaak tak jsem volal na norské velvyslanectví, a není zapotřebí OP, pouze platný cestovní pas.

Děkuji mockrát za rady,

pěkný den

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.