Slivovici proti bolesti v krku?

Od: Datum: 02.04.14 08:34 odpovědí: 20 změna: 03.04.14 08:26

skutecne slivovice pomaha proti bolesti v krku nebo to je jenom mytus? a pokud ano, je to alkohol ktery pomaha? kolika procentni alkohol je treba vypit aby to ucikovalo? diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.14 08:41

Jo, pomáhá. Když jí vypijete větší množství, sice Vás v krku bolet nepřestane, ale bude Vám to jedno *smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.04.14 08:52

Já s jistotou vím, že mi velmi pomáhá horký bylinný čaj se slivovicí. *palec*

Ohodnoceno: 0x

Od: levlef*
Datum: 02.04.14 08:58

nepit!

Slivovicí vykloktejte a vyplivnete! Ma desinfekcni ucinek, tedy sezere bacily, ale na rozjetou anginu to nepomaha :) kolikaprocentni je uplne jedno.

Datum: 02.04.14 08:59

Už jsem od kolegy slyšel, že mu dokonce doktorka říkala, ať si vykloktá ústní vodou (ta co vybuchuje v reklamě :)) a neznatelné množství polkne, že to opravdu zabíjí i bacily (samozřejmě to není všemocné)

doplněno 02.04.14 09:06:

ta sliovice s čajem se dává spíš při prochlazení venku, aby se člověk rychle zahřál a nebyl nemocný, tedy spíš prevence než léčba nemoci :)

Od: bgmaniac*
Datum: 02.04.14 08:58

Dobrá slivovice pomáhá proti všemu :)

Datum: 02.04.14 09:00

Osobně mi domácí slovovice v okamžiku, když už krk bolí, nepomáhá. Samotný alkohol dočasně bolest umrtví, ale pocitově mi to ty ovocné složky v ní naopak podráždí, jako bych tam ty bacily spíš nakrmil.

Od: ertl
Datum: 02.04.14 09:07
Gdo valašskú slivovicu pije, teho ani čert pantokem nezabije :)

Datum: 02.04.14 09:36

pravda to je , alkohol je desinfekce. Ale ma se vykloktat a vyplivnout , ale je to skooda

Datum: 02.04.14 09:43

Evženie, špatně jste radu pochopila :-D Myšleno nebylo vypití, jako třeba sirup, ale jen vykloktání, dezinfekce krku. Stejnou službu udělá Alpa nebo kloktadlo z lékárny. Zvláště pak, když nejste dospělá.

Datum: 02.04.14 11:17

kloktadlo z lekarny bych se slivovici asi nesrovnavala, dovolim si durazne nesouhlasit s tim ze udela stejnou sluzbu.

Datum: 02.04.14 11:28

Slivovicu si dávám každé ráno jeden kalíšek už jenom kvůli prevenci. Jak tady někdo radí že vykloktat a vyplivnout , tak to je barbar. Plivat slivovicu do umyvadla? Kde ste to viděl? Vždyť je to boží dar ! Pokud su řádně nachcípané , tak mi pomáhá 1,5 l svařenýho vína. A když už jsme u toho alkoholu , tak doktoři doporučují se jednou za rok nalít burčákem. Když jedu na dovolenou do zahraničí , tak beru slivovicu sebou a vždy před jídlem kalíšek. Ještě se mi nestalo , abych měl jako ostatní nějaké střevní problémy.

Datum: 02.04.14 12:40

hezky, a pri strevnich problemech vas boli v krku?

barbar nejsem, ale pouzita slivovice na desinfekci bacilu v krku se proste plive.

Datum: 02.04.14 14:40

Netuším, zda je nějak věděcky prokázané, ale mně to pomáhá. Na lžíci naberu med, zaliju slivovicí nebo meruňkovicí a kloktám - recept zo Slovenska:) Zahnala jsem takhle i chřipku.

doplněno 02.04.14 20:49:

Tak vyplivovat jsem zatím nezkoušela, bylo mi právě doporučeno polknout, že to prý pomáhá i zevnitř*smich*.

Datum: 02.04.14 18:33

U nás je slivovice na všechny nemoci. Dcera ji sebou vozila v pleskačce s označením červený kříž na všechny školy v přírodě (kloktat chodila i učitelka), jako děcko ji nepila, kloktala a vyplivla, já když mě bolí, škrábe v krku vezmu špejli na ni gázu, namočím do slivovice a otřu mandle, je mi trochu na zvracení ale zabírá to.

Datum: 02.04.14 14:53

Já asi budu vypadat, že se chci hádat. Všimli jste si, že se tazatelka ptá, jak silný alkohol má vypít, aby to účinkovalo. A co když je tazatelce 13, 14, 15 roků? A díky vaší radě se zpráská jako Dán? ;) Přece také chápu, že slivovici nemohu srovnávat se sirupem. Ale ví to ona?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.04.14 17:59
Zase budu plavat proti proudu . . Alkohol jako dezinfekce krku je blbost. Sice ve chvíli použití zabije nějaké to procento bacilů jenomže podrážděná tkáň na alkohol reaguje překrvením. Překrvení vyvolá větší tvorbu hlenu a hlen funguje jako živná půda prom větší rozvoj bacilů. Tak nám to aspoň vykládal doktor na školení.
Osobně se slivovici taky nevyhýbám protože si do ní přes léto nakládám echinaceu. To pak při nachlazení beru po lžičkách několikrát denně. Proti překrvení ale bojuju ještě tím že si po kapkách dávám tabletu Panthenolu která stahuje otok a uklidňuje krk takže nedojde k výše popsanému efektu alkoholu.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.04.14 19:50

Babko nebojte se..plnoleta jsem..a rozhodne vic nez piti se mi zamlouva to kloktani..akorat nevim cim muzu slivovici nahradit, kdyz nemam moznost ji nikde koupit ...jaky jiny alkohol by se hodil?

Datum: 02.04.14 18:44

Slivovice = UNIVERZÁLNÍ MORAVSKÝ VŠELÉK!Vhodná na téměř vše-od mazání kloubů přes kloktání až po vnitřní užití při hejnu problémů!(zdravotních)

doplněno 02.04.14 18:46:

Jinak na bolest v krku,hlavně počáteční mi 100% pomohl nanukáč (celý zbaštit) nebo studený zábal na krk na noc!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.04.14 21:17

spise kloktani solneho roztoku nebo Tantum verde, nepomuze-li je to angina = antibiotika

doplněno 03.04.14 12:51:

akorat, ze ten listerin nema nic spolecneho s bolesti v krku :)

Datum: 03.04.14 08:26

Jestli jde o to, čím ji nahradit tak ten nahoře zmiňovaný Listerin není špatná volba. Mezi zuby zabíjí všechny bakterie takž v krku funguje taky. A na rozdíl od slivovice nebudete mít dilema zda polykat či nepolykat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.