2 stejná jména

Od: Datum: 31.03.14 20:15 odpovědí: 11 změna: 03.04.14 10:42

Ahoj, právě jsem se dozvěděla, že když máte dvě děti NESMÍ se jmenovat stejně. Takže, já jsem Markéta, moje ségra se NESMÍ jmenovat Markéta, co je na tom pravdy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 20:24

Je to tak, dva žijící sourozenci nesmí mít pole zákona stejné jméno.

Ohodnoceno: 2x

Od: mata97*
Datum: 31.03.14 20:30

hustý, to jsem netušila, děkuji za potvrzení :)

Datum: 31.03.14 21:03

Proč "hustý"? Dovedete si představit ten zmatek? Jména existují proto, aby se od sebe dali lidi odlišit. Představte si, že by měl někdo třeba 4 syny a všichni by se jmenovali řekněme Maxmilián (nebo jinak). Jak by je asi kdo rozlišil? Jak by ti synové věděli, kdo z nich se má zvednout, když máma přikáže: "Maxi, skoč pro chleba!"? Jak by poznali, komu přišla obsílka k soudu, či kdo vyhrál v konkursu?

doplněno 31.03.14 21:55:

Ještě mě napadlo, že by se tak mohla jmenovat jednovaječná trojčata. *haha*

Od: pest®
Datum: 31.03.14 21:51

Ono stačí, že máme v rodině stejné jméno po čtyři generace...přijde dopis a je to pro mě, tátu, nebo dědu když třeba povinný ručení máme u stejný pojištovny a bydlíme na stejný adrese :-D Takhle mi to divné nepřijde, ale u sourozenců si to ani nedokáži představit...

Datum: 31.03.14 20:34

Ale přesto je to možné! Osobně neznám,ale vím,že kolega má dva syny a oba jsou po něm-ale každý má jinou mámu!

doplněno 02.04.14 20:29:

Ne oba mají i jeho příjmení!

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 31.03.14 20:41

To "ale" tam má velkou váhu ;)

doplněno 31.03.14 22:08:

Pokud má jinou matku,žije tedy každý zvlášť,v jiné rodině.To se smí

Datum: 01.04.14 07:14

Má jinou mámu a nejspíše i jiné příjmení po mámě.

Datum: 01.04.14 11:02

Stejné jméno semůže dát jen tehdy, když děcko zemře a narodí se jiné. Měla jsem kamarádku Libušku, měla prý starší sestru Líbu, která zemřela, rodičům se to jméno líbilo tak, že další holčičce ho dali znovu.

Pokud ale dítě s tím jménem žije, nelze dát stejné. Jak by to vypadalo? Pepík 1., Pepík 2. a Pepík 3.?

Docela se mi líbí, když se sourozenci různého pohlaví jmenují stejně: Jan a Jana, Pavel a Pavla. Ale myslím si, že když naně rodiče pak volají, občas to působí zmatky. Jaga.

Datum: 01.04.14 11:42

Mám z manželství syna Petra a rozvedli jsme se.Bývalý se oženil a narodil se mu syn a dali mu jméno také Petr. Takže měl dva syny Petry. Jeho hruhorozený syn zemřel najednou mladý.

Mne to moc mrzelo, že mého syna jako-by neuznával ,,nebyl to nějaký "trest"?,,člověk nikdy neví..

Datum: 01.04.14 12:42

Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně. :-D

Je to dobré opatření, někteří rodiče mají rozum jak za korunu, děti je třeba ochránit z nejhoršího.

Ale jinak praktická stránka doma vypadá tak, že si beztak jména pletu, oba slyší na obojí, říkají mi "paní učitelko" a slyším i na "tati", "dědo" a zejména na "pomoooc, on mě bije". *smich*

Datum: 03.04.14 10:42

něco jiného je jednáli se o chlapce a dívku, v tom případě je stejné jméno povoleno, i když to pojmenování stejných jmen v jedné rodině nechápu. Na dovolené byla rodina a dívka byla Romana a bratr Roman. a v naší ulici bydlela rodina a ty měli Jana a Janu.A nebo dvě sestry měly obě chlapce Honzy. Sice jsou to bratranci a né bratři , ale i tak v jedné rodině dvě jména . Je tolik jmen...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.