Centropol - plyn, elektřina

Od: Datum: 31.03.14 19:15 odpovědí: 13 změna: 22.04.14 21:04

Máte někdo zkušenost s Centropolem (plyn, elektřina). Obcházejí domy a lákají na výhody, slibují až o 10% levnější. Jsou to podvodníci nebo je to uznávaná firma?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 20:26
avatar

Zdravím,
osobní zkušenost s nima nemám, ale pomáhal jsem se od nich dostat známému a nebylo o co stát. Takže nedoporučuju - zrovna tak jako nedoporučuju Bohemia Energy. Při případném odchodu od nich si užijete malé peklo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 21:20
avatar

Pchce... obloukem se vyhýbat, tak jako bohemia energy...a hlavně v případech, kdy vás lákají k sobě, slibují že všechno zařídí a pak se nestačite divit (spíš platit... poplatky, pokuty...)

doplněno 31.03.14 22:48:

Jen doplněk - PROSÍM takové to lidi nepouštějte přes práh domu, a nikdy jim nic nepodepisujte.Neznám nikoho, komu by se takové podepsání výhodné nabídky vyplatilo(např. u nás doma Centropol - 4000kč fuč..) Pokud chcete ušetřit, tak zasednout k počítačí a hledat, porovnávat ceníky, a hlavně číst ty jejich PODMÍNKY...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 21:34

Osobní zkušenost.Pán přišel v barvách ČEZU,mával zdálky průkazkou oranžovou jako Čez,akorát tam chyběla prostřední čárka.Sliboval úsporu 2000 KČ za rok.Když jsem chtěl podepsat smlouvu v dolním rohu byl malými písmeny podepsán Centropol.Smlouvu přede mnou musel roztrhat a vyhnal jsem ho z domu.Od té doby všechny podvodníky s elektřinou vyháním od RD.Tchýně má neblahé zkušenosti s ČEC,České energetické centrum.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marian12345*
Datum: 15.04.14 22:00

Já jsem na přelomu roku odcházel od Cezu, právě k centropolu a to bylo taky peklo. Hlavně bych doporučil všem do budoucna pozvat si na odečet jednoho i druhého zástupce jednotlivých firem, at Vám pak dodatečně nevyúčtujou sumu, která Vás nepoloží...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 22:31
avatar
Není nic jednoduššího než se podívat na cenik a pak srovnávat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 08:35
avatar
Srovnávat centropol a bohemia mi přijde trochu kách. Sice mi ten jejich agent taky napřed tvrdil že je od Čezu ale to bylo to jediné co proti Centropolu můžu říct ošklivého. Jinak naprosto korektní jednání a spokojenost. Spočítal mi že u nich ušetřím za rok 3000 a po roce se mi skutečně vrátilo 2976 kč. Ceny směrem vzhůru mám fixované a když Čez oznámil že elektřina zlevní, okamžitě mi přišel mail že o stejné procento zlevní i centropol. Mluvim jen o ceně elektřiny. Na plyn jsou tu lepší (např. Enegie 2 )
Co se elektřiny týče už jsem k nim přepsal i barák pro dceru. Nechci jim dělat propagaci ale padlo tady na ně příliš kritiky od lidí, kteří s nima nemají zkušenosti tak mi to nedá se neozvat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: silvamirradek
Datum: 21.04.14 19:03

Osobně s Vámi souhlasím, ona je také ta otázka komplexní ve chvíli, kdy máte rodinu nebo jste solo. Například pro rodinu s dětmi si dovedu představit, že je Centropol celkem solidní volba, ale i tak může najít lepší nabídky. Nakonec to chce hledat a dívat na nezávislá hodnocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marian12345*
Datum: 22.04.14 21:04

Jasně, souhlasím s Vámi, chce to hledat a pak si na mě nějaký podomný prodejce nemůže přijít. Je ale zajímavé, že na většině aukcí po republice vyhrává Centropol. K aukcím už přistoupili i malé města u nás na severu moravy. S velkým předstihem oslovili velkou část obyvatel a kdo chce tak se může přihlásit a vstoupit jako odběratel a dodavatele omezuje k výběru většinou jen cena. Aukce se může uksutečnit, kdykoli a jsou tam výhodnější podmínky než pro jednotlivce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 23:27
avatar

Uvažujete-li o změně dodavatele energií, doporučuji věnovat tomu trochu času a porovnat si různé nabídky. Existují i dodavatelé, kteří uzavírají smlouvu na dobu neurčitou (s výpovědní dobou 3 měsíce), u nichž nehrozí "smluvní pokuta za předčasné ukončení smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betaraybill*
Datum: 01.04.14 10:21

My kdysi byli u Centropolu. Měli hrozně zajímavá vyúčtování a samozřejmě hrozný problém po tom od nich odejít

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lyster
Datum: 19.04.14 16:12

Dobrý den,

co tím přesně myslíte? "Zajímavá" vyúčtování nijak nevypovídají o tom, že bude od konkrétního odběratele problém odejít. Logické mi přijde spíše to, že pokud se rozhodnete odejít a nevypršela Vám smlouva, jednáte de facto proti smlouvě a odběratel je v právu na Vás uvalit sankci. Podle mě je toto téma primárně otázka selského rozumu většiny lidí a schopnosti si vše dobře rozmyslet. Nejrozumnější mi přijde osobní jednání učinit až ve chvíli, kdy mám dostatek informací o trhu s energiemi ( z internetu např. nějaký srovnávač el. a plynu.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marian12345*
Datum: 22.04.14 20:00

Dneska už není problém odejít od kohokoli ke komukoli. Však taky asi 60tis domácností změnilo dodavatele během ledna tohoto roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 10:38
avatar
Nejsou to podvodníci, ale jsou strašně vychcaní. Já jsem mu přibouchl dveře před nosem (taky říkal že je od ČEZu), ale souseda ten chlápek překecal. Snížili mu zálohy o pětistovku a soused se radoval jak oproti ČEZu ušetří.
Ovšem jen do té doby, než mu přišlo roční vyúčtování, chtěli doplatit 5500 Kč...
A to se vyplatí
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.