Dlouhodobý problém s ÚP a právo

Od: Datum: 31.03.14 14:12 odpovědí: 7 změna: 31.03.14 21:32

Dobrý den, chci se obecně zeptat na můj osobní problém s ÚP.

Je mi 22.let a odstěhoval jsem se od rodičů na ubytovnu.Chvíly, asi cca 4.měsíce jsem bydlel na ubytovně, hradil si ubytování.Bohužel jsem o práci přišel kvůli propouštění které neočekávaně nastalo.Přihlásil jsem se na ÚP a požádal o dávky hmotné nouze.Skrz sociálku jsem si zažádal o hrazení ubytování a příspěvek na živobití- tedy částku 3410,-Kč.Nějakou dobu jsem tyto příspěvky pobíral, bohužel jsem na ÚP dostal velice nepříjemnou zprostředkovatelku, téměř každých 14.dní jsem se musel dostavovat na ÚP.

A teď již k problému: Jednoho dne jsem se nedostavil na ÚP, omluvil se telefonicky.Paní byla nepříjemná a situaci nepochopila, řekla že pokud se nedostavím zahájí správní řízení.Správní řízení zahájila, bohužel skrz toto správní řízení jsem okamžitě přišel o podporu a bydlení, kontatkoval sociální odbor hmotné nouze a já jsem se musel okamžitě vystěhovat z ubytovny.

Problém je s příspěvkami a dlouhodobími spory.Nedostavil jsem se 26.9.2013, dnes mámě téměř konec března.JE to již velice dlouhá doba.V současné době s ÚP mám za sebou téměř již 6.úspěšný spor.Pokaždé mi pošlou nové zahájení spráního řízení, pokaždé se odvolám a pokaždé jsem zatím spor vyhrál.Přes 1/2 roku jsem již bez příspěvků na bydlení a životního minima, živí mne pouze přátelé a bokové práce, které mám-brigády.

Myslíte si že i přes probíhajicí spory mám již právo na příspěvek na živobití a sociální bydlení? Jde o to že tyto příspěvky nepobírám již více než 1/2 roku.Díky neodbytelnosti ÚP a díky tomu že stále a stále zahajují nové spory jsem doposud s tímto problémem nepohnul.Moji otázkou je zda mám nárok na základní prostředky na živobití i přesto že jsou stále nové a nové spory.

Poznámka: Na ÚP jsem se informoval, proč problémy a všechny spory nezahájí najednou? Byl jsem odbyt špatným tónem odpověďí, že tyto spory musí zahajovat postupně.

Uvítám jakokoliv rady a omlouvám se za delší definici problému.Zajímají mne moje práva a nejlepší postup který bych měl učinit.Bránil jsem se a stále se bráním, ale i tak jsem přišel o bydlení a příspěvky.V současné době žiji ve velice nepřijatelných podmínkách(vlhko,plíseň) a nikomu bych nepřál zažít podobnou situaci.Vím a to z médií, že mnoho lidí má podobné problémy a i mnohokrát horší.Uvítám rady a zajímá mne jak zajistit abych příspěvky již dostával.V současné době jsem bez pracovního poměru.

Omlouvám se za překliky a děkuji za odpověďi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 14:33

to, kde žijete, je pouze vaší neschopností najít si práci/pracovat! Ono je krásné, když za vás ostatní, ze svých daní, platí ubytování atd. Ve vašem věku bych se spíš zajímal kde a jakou práci si sehnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 31.03.14 16:48

Co tohle je za radu-neradu.Než psát hlouposti,je lépe nepsat vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 14:49
avatar

Mám jen všeobecnou radu: s úředníky není radno se hádat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 14:49
avatar

Nezaměstnaný má jedinou povinnost, jít na ÚP v určený čas, to jste nerespektoval. Netuším vážný důvod a nevím, proč když jste se řádně omluvil, nebyl vám daný jiný termín. Zkuste ušetřit-nastěhujte se zpět k rodičům a hledejte práci, vím, že je ji málo a že je to velký problém. Každý spor, je samostatný problém. http://www.jaktak.cz/jak-zada…-o-prispevek-na-zivobyti.html - příspěvek na živobytí a hned první podmínka je, evidence na ÚP. Píšete, že jste se proti rozhodnutí odvolal a vyhrál, zároveň píšete, že již je vyřešeno 6 sporů ale stále to není konečné číslo, nějak se v tom neorientuji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.14 15:22

všechno včetně "vážných důvodů" (na třetí straně bod 15) uvedeno v Základní poučení uchazeče o zaměstnání

Za jistých okolností se při nedostavení na schůzku úp lze opětovně evidovat již po 3 měsících. Proč si děláte tolik zbytečných problémů? Zajít 1x za 14 dnů na úp, když pobíráte dávky...zamyslete se nad tím

Kdo vám hradí zdrav. pojištění? Váš dotaz vypadá, jako byste pracoval načerno, brigády od kamarádů, peníze na ruku. Do 8 dnů po vyřazení z evidence máte oznamovací povinnost vůčí vaší zdrav. pojišťovně a platíte si 1148kč/měsíc. Když tam platby nebudou, skáče penále

----z důvodu uvedeném v bodě I/12 písm. a), b) a d), může být na základě nové písemné žádosti do evidence UoZ znovu zařazen nejdříve po uplynutí 3 měsíců ode dne vyřazení z evidence UoZ (bod b - neoznámí osobně nebo písemně ve lhůtě nejpozději do 8 kalendářních dnů důvody, pro které se nedostavil na kontaktní pracoviště KP nebo na určené kontaktní místo veřejné správy ve stanoveném termínu)

-----z důvodu uvedeném v bodě I/12 písm. e) a v bodě I/13 písm. a) až g), může být na základě nové písemné žádosti do evidence UoZ znovu zařazen nejdříve po uplynutí 6 měsíců ode dne vyřazení z evidence UoZ

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.14 17:19
avatar

Z jakého důvodu jste se na ÚP nedostavil? Nešlo-li o vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti, byl ÚP povinen Vás sankčně vyřadit z evidence (to bylo to zahájení správního řízení).

Podle zákona o státní sociální podpoře není v hmotné nouzi člověk, který nepracuje a který si aktivně nehledá nové zaměstnání (který není evidován na ÚP).

Podle mne musíte napřed vyřešit evidenci do databáze uchazečů o zaměstnání, potom teprve můžete znovu požádat o dávky.

------- Doporučuji důkladně pročíst "Poučení uchazečů o zaměstnání", na které výše ve své odpovědi odkazuje Jancaak (ohodnotila jsem) v němž najdete nejen povinnosti a práva uchazečů o zaměstnání, ale i návod/postup jak postupovat při správním řízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 31.03.14 21:32

Co říkají předřečnícije pravda ale sakcně vás vyřadí až po pravomocném ukončení správního řízení.Jestli že se 6 krát jste se odvolal k vyšší instanci a vyhrál tak je te na stížnost na ministerstvo práce (ale odpověd bude nejdřív tak za 6-8 měsíců) nebo podat podnět k onbucmanovy a ten udělá kontrolu .Podle mě to není normalní

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.