Předduchod výpočet

Od: Datum: 31.03.14 13:35 odpovědí: 1 změna: 31.03.14 17:03

Dobrý den. v dubnu mi bude 59let. nechal jsem si zaslat z Prahy informativní list duchodového pojištění.Mám zde datumy od roku 1971 až do roku unor 2014. Jsou tady i uváděny částky vyměřovacích základu. Dále vyločená doba a dny Lze z těchto udaju předběžně vypočíst předduchod když bych skončil v květnu 2015? Jak to vypočítat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 17:03
avatar

Pravděpodobně míníte předčasný starobní důchod (předdůchod je něco jiného, na ten byste musel mít našetřeno). Pro odchod do předčasného důchodu v r. 2015 musíte mít již v r. 2015 splněnu délku účasti na důchodovém pojištění (u Vás jde o 35 let důch. pojištění).

Stáhněte si z webu MPSV věkovou a důchodovou kalkulačku, pomocí věkové určíte, od kdy nejlépe o předčasný důchod požádat a pomocí důchodové kalkulačky zjistíte orientační výši důchodu (platný propočet provede ČSSZ až po podání žádosti o důchod)..

Pozor na datum, od něhož o předčasný důchod požádáte. Předčasný důchod se krátí za každých započatých 90 dnů, o něž odejdete do důchodu dříve.

------- Odkazy:

Informace k důchodům (web ČSSZ)

Ke stažení:

Věková kalkulačka (formát XLS, 35 kB)

Důchodová kalkulačka (formát XLS, 74 kB)

Návod k důchodové kalkulačce (formát PDF, 733 kB)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.