Nárok na placené volno

Od: Datum: 31.03.14 10:18 odpovědí: 3 změna: 31.03.14 13:13

Dobrý den, chci se zeptat ,kolik dětí má nárok na 2 dny volna, pokud se všichni podílíme na zařizování pohřbu tatínka. A týká se to jenom dětí nebo i jejich partnerů? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pohreb
Datum: 31.03.14 10:28

Podle mého názoru se jedná pouze o jednoho člena rodiny který zařizuje pohřeb. Kort pokud pracují všichni v jedné firmě. Myslím si, že zaměstnavatel bude požadovat i nějaké "potvrzení" o tom, že zařizujete pohřeb, nejspíš nějakou účtenku na jméno nebo tak něco. Lépe poradí asi jen někdo, kdo s tím má osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 10:39

problematiku řeší Příloha k nařízení vlády č. 590/2006 Sb.

"7. Úmrtí ---- Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na

a) 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další den k účasti na pohřbu těchto osob,

b) 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob,

c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

Náhrada mzdy nebo platu podle tohoto bodu přísluší rovněž zaměstnancům uvedeným v § 317 zákoníku práce"

doplněno 31.03.14 11:01:

k možnostem b+c ---- u obstarání pohřbu na další den placeného volna může zaměstnavatel požadovat potvrzení. Pokud potřebujete pro zaměstnavatele potvrzení o účasti na pohřbu nebo potvrzení o vyřizování pohřbu vystaví Vám jej pohřební služba na požádání

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maci11
Datum: 31.03.14 13:13

Toto všechno jsem věděla a pro jistotu,že se nic nezměnilo dohledala na internetu.Ale zajímá mě jesli na zařizovat může jeden nebo více dětí,popřípadě jejich manželé.Každá pohřební služba nabízí něco jiného.Tak mě zajímá zákon¨.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.