Neplacení výživného

Od: Datum: 31.03.14 09:02 odpovědí: 8 změna: 31.03.14 14:12

Soud mi navýšil alimenty na 2000 kč na syna i když u něj nedošlo k žádné změněn a můj příjem taky je stejný.Přesto soud nebral ani doložené od zaměstnavatele příem a další vyživovací povinost na nez.dceru.Rozhodl o navýšení né podle příjmu které mám ale podle příjmu v moravsko.slez.kraji dle mého vyučení!Přímo napsáno v rozsudku.A přitom dělám jinou práci,né obor ve kterým jsem vyučen.Žádal jsem o snížení výživného zamítnuto.Stížnost k ustavnímu soudu snížení jen o 200 kč.Příjem matky přes 38 000 kč.Syn podal žádost na exekuční stahování,nelze je v pořadí čekající výživné přednostní na dceru.Syn nástup na VŠ jako jen aby měl status studenta.Má 21 LET.Podal na mě trestní oznámení,záměrně neuvedl že platím výživné na nezl.dceru!Ukončil 2 den po podání oznámení školu a hned nástu do práce!Oznámení podáno v Praze,já bydlím v OV.tAKŽE ŠETŘENÍ V OV.P.Policajtka mi řekla že je tam podezření za umyslné prodlužování studia.Doložené výdělky byt výživné měsíčně mám 2700 kč kdybych platil výživné na něj měsíčně mi zustane 700 kč!Policajtka říkala že to musí být po známoati jinak nechápe jak je to možné!V Praze níc nezastaví na policii a to taky zde na obvodě nechápou když není s čeho brát a platil jsem když jsem mohl.Ted není z čeho,pracuji celý život,neberu žádné dávky ani doplatky!Poradí mi někdo?Můžou mě za to odsoudit,nebo já už nevím co dělat!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jancak
Datum: 31.03.14 09:52

chtělo by to upřesnit pro ostatní poradce --- víte určitě, že syn ukončil studium nebo je to pouze vaše domněnka kvůli jeho práci? Může být pracující student. Status studenta může mít max. do 26 let. U pracujícího studenta by se měly zohlednit jeho příjmy a vám snížit výživné (dohodou se synem nebo soudně)

mrkněte na http://www.kdejsitato.cz/vyzivne/vyzivne-pro-deti.html "Pokud však se již dospělé dítě vyhýbá práci, odmítá se samo živit, účelově studuje donekonečna" ...atd. a je to v rozporu s dobrými mravy, soud může výživné úplně zrušit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dada53*
Datum: 31.03.14 11:46

Ano 100% to vím škola poslala i potvrzení policajtce na vyžádání až jsem jí to napsal prošetření i soudu jsem posílal hned žádost o ukonení placení výživného že syn nestuduje jelikož ukončil sám studium taktéž posláno policajtce kopie poslané k soudu ty žádosti.Mě nesnížili výživné žádal jsem to zamítnuto!Podal jsem i ustavní stížnost tam to vrátili zpět a to byl poprask na tom soudě jak jsem si dovolil peát stížnost!Nikdy soud mi nesnížil výživné naopak navýšil i když u mě ani u syna nedošlo k žádné změně a naopak došlo u mě vyživovací povinost na nezl.dceru!Syn má 21 let.A policajtka řekla že je tam podezření na umyslné prodlužování vyživného z jeho strany a poškodit mou osobu.Ale v Praze na oddělení tohle neberou v potaz jelikož je to poznámosti to řekla i tady v OV na oddělení!A co mám dělat!Nějaké příjmy ani životní minimum je nezajímá!Nevyhýbám se placení a nedělal jsem to posílal jsem co jsem mohl ale ted není z čeho!

Datum: 31.03.14 10:57

ad určení výživného - ono přímo v zákoně je, že je třeba zkoumat, zda se povinný bez důležitého důvodu nevzdal výhodnějšího zaměstnání nebo nepodstupuje nepřiměřená rizika. takže pokud soudce usoudil, že vykazujete extrémně nízké příjmy a pojal podezření, že něco není v pořádku, tak se rozhodl tohohle ustanovení využít.

že na vás syn podal trestní oznámení a přitom neuvedl, že platíte ještě na jiné dítě, to je v pořádku. jemu se jedná o jeho peníze, ať už o vašem dalším výživném ví nebo neví, formálně mu do něj nic není, takže on ho nikde neuvádí. případné uvedení je na vás.

dva tisíce (nebo tisíc osmset?) na vysokoškoláka není zrovna hodně (tím spíš jestli jsem dobře pochopila, když je stejně neplatíte), takže pokud si při studiu přivydělává, těžko to bude pro soud důvod, aby vám povinnost platit zrušil. ale samozřejmě pokud máte pocit, že účelově prodlužuje studium nebo dokonce máte podezření, že už nestuduje, tak samozřjmě můžete k soudu podat návrh na ukončení výživného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dada53*
Datum: 31.03.14 11:40

Já jsem se nevzdal výhodnějšího zamněstnání!Pracuji u této společnosti 15 let!V Praze takhle rozhodují u nás v Ostravě by tohle okamžitě zamítli.Matka má příjem přes 38 000 kč a já o 30 mín než ona.Policajtka se divila že tohle syn neuvedl.A pokud si požádal o exekuční stahování je v pořadí čekající a schválně podal trestní oznámení s následným ukončením studiem a policajtce tohle neřekl a dál vystupoval jako student!Tak 1 den podá trestní oznámení,2 den ukonší školu a 3 den jde do práce!To je dost divné nemyslíte!K soudu jsem již dávno podal návrh na ukončení placení výživného z důvodu ukončení studia a taktéž doložil policajtce!Dal žádost o prošetření jeho studia s následným zjištšním jeho docházky,zápočtu a zkoušek jestli měl udělané.

Datum: 31.03.14 12:28

tak pokud děláte za minimální mzdu, přičemž při vašem vzdělání byste měl reálnou šanci vydělávat víc, tak se soudu nedivím, že vám určil výživné podle vašich možností a schopností.

jinak trestní oznámení mně osobně přijde celkem na nic, ale zas jestli jste na syna kašlal a dlužíte mu peníze, tak tam ty rodinné vztahy asi nebudou nic moc, spíš budou dost pochroumané, tak mohl mít pocit, že se vám aspoň trochu pomstí, ať už to dopadne jakkoli *nevi* a pokud studium ukončil až PO podání oznámení, tak vždycky může říct, že třeba ho ukončovat nechtěl, ale že na policajtech ho tak navyklali nedůvěrou v to, že peníze někdy dostane, že se NÁSLEDNĚ rozhodl studium ukončit, protože už dál nechtěl zatěžovat matku, aby sama táhla náklady na jeho studium, takže šel radši vydělávat a živit se sám *nevi* (bez ohledu na to, jestli to je nebo není pravda)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dada53*
Datum: 31.03.14 13:35

Člověk je rád aspon za nějakou práci!A dneska smlouvy jen na černo,dohody a nebo na 6 či 12 měsíců!Tak nebudu odcházet s místa kde mám práci jistou!Což je nesmysl!Ex mi zanechala dluhy o kterých sem nevěděl a začli chodit až utekla do Prahy na můj plat!A tohle je jen pomsta od nich!Na syna jsem nekašlal nechala mi ho tady.Až si tam zařídila jistotu s chlapem tak přetáhla syna k sobě.Od té doby stále něco vymýšlejí!To co píšete je úplná blbost!Tady v Ostravě by nikdy tohle neprošlo ale jelikož má na PČR známe i na soudu tak jim to prošlo.Policajtka taky tohle říkala a tady v OV by to PČR smetla ze stolu!Matka sama táhla školu při tom příjmu si děláte srandu né!On už chodil do práce dávno před tím než šel to podat jelikož tohle byla poslední možnost jak mi znepříjemnit život!

Od: ertl
Datum: 31.03.14 13:57
Jestli stara vydelava 38 tisic, zkusil bych si pozadat o vyzivne od ni pro me. Zvlaste pokud xavinila rozpad manzelstvi ona.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dada53*
Datum: 31.03.14 14:12

Ano zavinila utekla do Prahy za chlapem a nechala mi děti o které jsem se staral 3 roky.Pak přetáhla k sobě dceru ta už je dávno plnoletá a dělá už 2 roky.A nenechala se nikdy do těhle podvodů zatáhnout jako můj syn.Ale vyděračstvím,pokud to neudělá bude mít peklo.Ale to ho neomlouvá!Ted bude její příjem větší ten dokládala před 2 lety.Na tohle jsem se ptal advokáta a prej bych s tím neuspěl!Dokonce i u soudu napřed tvrdila že s ním žije.Pak že už spolu nejsou ale bydlí u něj v baráku a platí mu nájem 5000 kč měsíčně!Což stále má pro sebe a syna 33 000 když počítám doložený příjem.Koupila si auto už několikáte,synovi taky a motorku.Policajtce řekl že jezdi do školy autem!Ta korutila hlavou a když ho scháněla řekl jí že je v práci.Ale nikdo tohle neřeší!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.