Storno platby - možný podvod na bazaru

Od: Datum: 31.03.14 07:48 odpovědí: 4 změna: 31.03.14 09:09

Dobrý večer, prosím vás o radu. Chtěl bych se zeptat zda mi hrozí nějaký postih, jestliže podepíši u banky tohle :

Prohlašuji, že výše uvedená platební transakce nebyla určena neoprávněnému příjemci platby. Jsem si vědom/a skutečnosti, že Československá obchodní banka, a. s. pouze zprostředkovává předání mé žádosti neoprávněnému příjemci a nenese žádnou odpovědnost za její kladné vyřízení. Podpisem žádosti vyjadřuji souhlas s předáním mé žádosti, včetně údajů v ní obsažených, bance příjemce a příjemci chybně provedené platební transakce.

Abych uvedl na pravou míru jak a proč se vás na tohle ptám: Jsem mladý kluk, který je ještě dost naivní a bohužel jsem naletěl na předem naplánovaný podvod. Vyhlídl jsme si na internetu (bazos.cz) mobilní telefon iPhone 5s 16Gb. Paní jsem zavolal, že si pro telefon osobně zajedu za dva dny. Paní mi řekla, že je to sice možné, ale že se obává, že telefon už bude prodaný, že má dost zájemců. Dotyčná paní mě informovala, že se nemusím peníze bát poslat, protože je to částka nad 5000Kč (6600Kč) a tvrdila, že ji kdyžtak můžu žalovat na policii... A prý o žádné problémy nestojí... Ano byl jsem opravdu naivní... Peníze jsem poslal a od té doby je dotyčná nedostupná. Já mám pouze tel. číslo ( které je koupené nejspíš někde v sámošce), IP adresu odkud inzerát zadávala ( mohla to být jakákoliv kavárna...), číslo účtu a smyšlené její jméno... Vím, že policie s tím nic neudělá, jelikož má vůbec problém od banky zjistit nějaké informace a peníze už bohužel neuvidím a tak mě napadlo vyzkoušet to tak, že to zkusím vyřídit přes banku, jakože jsem omylem zaslal peníze na špatný účet. Jde o to, že v podstatě budu bance lhát...

Prosím o radu. Předem vám moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 07:53
avatar

Pokud banka bude ochotna storno transakci provést a bude mít z čeho tak možná udělá, ale spíše ne ona si rizika kryje. Jinak na Policii ČR bych se obrátil v každém případě, když nic múže to pomoci dalším a nebo vás může být už víc se stejným problémem.

doplněno 31.03.14 08:06:

PČR má možnost získat soudní příkaz k tomu aby byla banka nucena vydat údaje o účtu příjemce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: soudniprikaz
Datum: 31.03.14 09:09

albatros: nezlobte se na mne, ale soudní příkaz kvůli podvodu za 6.000 Vám žádný soud nedá ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 07:58

A tobě přijde OK poslat někomu 6600,- koho ani neznáš? Voláš s ním jen po telefonu. Navíc, proč platit předem, když si pro něj chceš přijet osobně? Pokud je to podvodnice, tak by si možná přijel a nic z toho.

Pokud dobře chápu to prohlášení, tak banka akorát požádá tu paní, aby peníze poslala zpět - myslíte si, že to udělá?

Při škodě od 5 000,- je opravdu možné nahlásit na Polici ČR podvod. Je to trestný čin a možná nebudete sám. Údaje, která máte si schovejte. I ten inzerát vč. IP adresy. Nevím, jestli Policie může požádat banku o jméno majitele účtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 08:17
avatar

Banka nemá co zkoumat, jestli jsi poslal příkaz k úhradě tomu či onomu, úmyslně, neúmyslně nebo v pominutí smyslů. Pokud byl příkaz k úhradě OK, není co zpětně řešit.
Ono by to totiž šlo dělat i obráceně, zaplatit, převzít zboží a pak psát prohlášení a žádat peníze zpět...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.