Nebyl jsem na vojně. O co jsem přišel?

Od: Datum: 30.03.14 21:38 odpovědí: 21 změna: 01.04.14 19:14

Rád bych věděl co je speciálního na základní vojenské službě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 21:43

no můj kluk přišel o to dělat si pořádek :-D

doplněno 31.03.14 00:00:

tak já přišel 1,5 roku života ale vůbec toho nelituju jak se přežil první půlrok (buzerace, šikana,otročení...)tak ten zbytek byla docela fajn dovolená

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.03.14 21:44

prisel jste o moznost zadarmo a povinne prijit o 2 roky zivota

Od: knifethrower*
Datum: 30.03.14 21:46

Nepřišel jste o nic. Vojna udělá z chlapce náruživého kuřáka a bordeláře. Také ho zbytečně připraví o 730/550/365 dní života.

Datum: 30.03.14 21:59

Přišel jste o ranní rozcvičky o bojové umění Musado. O X hodin pochodování na "buzerplace", pár vojenských cvičení o držení bojové pohotovosti(kdyby něco se stalo, ale nikdy se nic nestalo), směnu kuchyň, o služby dozorčího něčeho o "mazlák" i třeba o to, že Vám někdo ukradne nějakou část výstroje, kterou později zaplatíte. A o různé naschvály, co se na vojně provádějí. To jen tak ve zkratce.

Datum: 30.03.14 22:25
Dneska když škola nedokáže dát dětem pokoru a úctu k autoritám by na vojnu měli kluci chodit aspoň na půl roku. Dva roky byla opravdu zbytečná ztráta času, ale trochu toho drilu a buzerace by si zažít měli. Ono občas člověku prospěje když se naučí že není středem vesmíru před kterým si všichni musí sednout na zadek.
Ohodnoceno: 5x

Datum: 30.03.14 22:37

Funkce velitele čety mě naučila vycházet s lidma - to bylo totiž jedno z nejhorších zařazení:nadřízení tě dusili a podřízení na tebe srali. Nicméně předpokladem úspěchu je udělat z nevýhody výzvu: pro mě to byla škola (už proto, že prakticky jakýkoliv průser končil s nástupem civilu.)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.03.14 22:37

Netuším, o co jsi přišel, ale můžu říct o co jsem nepřišel já tím, že jsem na vojně byl. Naučil jsem se disciplině a sebekázni, naučil jsem se vycházet a žít s kolektivem, naučil jsem se i postarat se sám o sebe. Co mi ale nikdy nikdo nemůže vzít jsou zážitky a vzpomínky, ke kterým bych se nikdy jinak nedostal.

Ohodnoceno: 13x

Datum: 30.03.14 23:34

Nevím jak Vy, ale já bych teda se bez těch zážitků z vojny klidně obešel. A ten rok strávený na vojně, ten už se mě nikdy nevrátí.

Datum: 31.03.14 00:22

hm,a co jste za ten "ztracený "rok dokázal?

Datum: 30.03.14 23:38

No, já jsem tedy vojnu vnímal jako nucenou ztrátu času. Abych ji aspoň nějak zúročil, udělal jsem si na vojně papíry C,D,E, papíry na VZV, promítačský průkaz, vazačský a jeřábnický papíry. Mnohé z toho se mi výborně hodilo i potom v civilu, navíc jsem se na vojně dostal k poměrně zajímavé technice, takže zpětně vzato to nebylo tak marný. Na nějakou buzeraci si stěžovat nemůžu, na rozcvičce jsem byl za celý dva roky mimo příjmač jen párkrát. My jsme řešili to, aby technika fungovala, nějaký plazení v bahně, rozcvičky, pořadové a podobné blbiny byly výsadou spíše bigošů.

Ovšem na jednu stranu to vnímám jako velkou škodu, že dnes už vojna povinná není, myslím si, že spousta dnešních teenagerů by ji potřebovala jako prase drbání.

Datum: 31.03.14 11:06

Pánové, plést se vám do toho nebudu, jsem ženská ale nechápu, proč všichni muži bez vyjímky až zestrárnou, líčí barvitě příběhy z vojny a všichni vzpomínají, jak to byly dva roky srandy. Můj muž se tam naučil čistit boty tak, že je klidně můžete jít prodat jako nové.

Datum: 31.03.14 11:55

Liduško , časem se všechny špatné vzpomínky vytrácejí .Pokud se člověk nechce zbláznit , tak se musí naučit odpouštět.

Záleží na tom kam a ke kterému útvaru jsi se dostal. Co se týče mne , tak hrozná šikana od maďarů . Potom buzerace od gumáků. Byl jsem ženatý a měl jsem dítě. jako ženáč jsem měl půlenou dovolenku 2x5dní za rok. Tak že za dva roky 4 dovolenky a jeden opušťák. A asi tak 5 vycházek.Druhým rokem mi doma umřely v jednom měsíci děda s babičkou .Nemohl jsem ani na pohřeb.Doma syn velice vážně nemocný - operace -játra. Když jsem se ozval , že bych chtěl jít na vánoce domů , tak jsem byl přeřazen na prasečák. Spaní ve stanu v -20st. -omrzliny 2st. hlad a špína. Jako politicky nespolehlivý byla moje nejostřejší zbraň krumpáč.Stálé výslechy u kontrášů. V kriminále se dneska mají stokrát líp. Tak že vojna -psychicky na dně a dodnes problémy s klouby a páteří.

Druzí kluci v hospodě vykládají každý měsíc doma , vycházky , holky , sranda. Já raději mlčím . Záleží na štěstí.

Od: hm®
Datum: 31.03.14 12:36

Já tam nebyl. Ale jsem přesvědčen, že jsem nepřišel o nic dobrého. Buzerace a šikana, děkuju, nechci. Na kamarádech, kteří tam byli, jsem viděl změnu. Vrátili se takoví agresivnější a zlejší a choleričtější, nebo jak bych to popsal. Během pár let to z nich, zaplaťpánbůh, vyprchalo.

Povinnou vojnu bych nezaváděl. Ale možná by nebyl špatný třeba měsíční (nebo nevím jak dlouhý) kurs se "záchranářským" zaměřením. Aby se tam lidi dozvěděli a naučili něco, co by se jim třeba mohlo hodit v případech nějakých havárií, živelních událostí apod. Žádná buzerace a rovnání komínků ve skříni, ale spolupráce, pomoc sobě i druhým, zvětšení naděje na přežití a tak.

Od: olaf71*
Datum: 31.03.14 21:18

naučil jsem se mnoha užitečnému, ale také špatnostem. to užitečné bych se bez vojny nenaučil a to špatné dělají i ti, co na té vojně nebyli. takže mi z toho vychází, že vojna měla pozitivní vliv.

Od: nikc®
Datum: 01.04.14 12:01

Pusťe si někdy seriál Chlapci a chlapy. Tam všechno je hezky vykreslené. Někdo je šikanovaný, jiný ho brání. Zounar bránil Javorského. A mladý Petr Rychlý hrál přísného velitele. .

doplněno 01.04.14 12:37:

To jsem sem napsala, protože jsem naletěla na apríla. A nevěděla jsem co napsat.

Datum: 01.04.14 12:30

Obávám se, že zrovna tento propagandistický seriál popisoval skutečnost asi tak, jako reklama na jogurt popisuje skutečný prací prášek.

Datum: 01.04.14 16:18

nick. Někdy je lepší k pravdivé připomínce rádce mlčet...

Datum: 01.04.14 12:44

No možná by stálo za to,aby každý odpovídající napsla ročník narození ;). Někdo prodělal ZVS ještě za totality a druhý po revoluci ... Myslím, že rozdíly v tom, co se na "vojně" dělo, jsou velké ... Záleží nejen na tom,v kterém roce kdo sloužil, ale taká kde sloužil ...

Těžko někdo s odstupem času posoudí, jestli mu ZVS pomohla více či méně a v čem konkrétně ...

Ale dle mě bylo více přínosem pro budování osobnosti a poznávání sama sebe "odkroucení" si ZVS než se poflakovat u mamainky sukně.

Ale i tak je každý chlap originál! S i bez ZVS ... A ne jak ženy rády říkají, že jsme všichni stejní :-D ... :-P ...

Datum: 01.04.14 15:06

Speciálního nic. Ale zatímco starší kámoši, kteří na vojně byli, po sobě většinou umí uklidit, umí se postavit k práci a jsou to prostě chlapi, některé dnešní parodie s nagelovanými vlay, melírky, cool tlustými řetězi a barevnými kalhotami s nimi nemají nic společného. Když vidím některé dnešní fracky, co nic neumí, pořád jen kompl a pařby, povinnosti a zájmy žádné, tak ti by potřebovali drezúru jako sůl. A věřte, že mám v okolí nemálo tátů a maminek, kteří to vidí stejně.

doplněno 01.04.14 16:11:

No ty vole... řetězi? Dneska je to na lopatou přes hlavu, fakt *zed*

doplněno 01.04.14 19:16:

Olafe, myslela jsem spíš rachitické frajírky typu Justin Bieber s kšilovkou na stranu v pečlivě nagelovaných vlasech:-*

Datum: 01.04.14 16:08

moje slova ,,,drezůru jako v cirkusu a věznice by zely prázdnoutou...

Od: olaf71*
Datum: 01.04.14 19:14

také jsem si geloval (tenkrát tužil) a geluji vlasy, nosil a nosím tlustý řetěz. tehdy ještě naušnici, kožené oblečení. vojnu jsem si užil ve všech směrech. 700km. do domova a trochu jiné délce než ostatní.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.