Víno kvalita

Od: Datum: 30.03.14 19:44 odpovědí: 4 změna: 31.03.14 12:58

Dobrý večer. Kupuji si víno ve vinotéce ale nikde není kolik má vino % alkoholu? V obchodě se pohybují tak Od 10% což je většina vín ale co jsem zjistil nejvíce tak 14% alkoholu v prodeji v obchodě. Byl jsem s vinařem a po deatě mi řekl že by jsi nekoupil víno které má min jak 12% alkoholu.Jak to vlatstně je stou kvalitou a stupni alkoholu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 19:54

Pod 12% alkoholu jsou vína nedokvašená, nekonzervuje je alkohol, snadno octovatí, takže se před stáčením do lahví musí stabilizovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.03.14 20:03
avatar

Od našeho vinaře, dobré víno 13-14%. Ale jestli je to tak správně, netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 30.03.14 20:06

Víno nemůže mít víc než 14 % (možná tak 14,5 %, to mi jeden vinař říkal, že se mu jeden rok povedlo a jaká to byla paráda), protože kvasinky, odpovědné za vznik alkoholu, při koncentracích nad 14 % odumírají. Silnější lihoviny se musí ještě jinak upravovat (destilovat).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.14 12:58
avatar

to bych rád viděl skutečného vinaře, který posuzuje kvalitu vína podle procenta alkoholu. To je stejné, jako by vám někdo tvrdil, že kvalita guláše se pozná podle pálivosti papriky. Máte lehká vína, které mají alkoholu i pod 10% a přesto jsou pitelná a velmi dobrá, zvláště v létě a v horku. Máte vynikající těžká vína, která se v horku pít nedají a taky nepijí. Kvalitu vína musíte posuzovat komplexně, jakou má barvu a jiskru, jak voní, jak chutná, jakou arkádu maluje ve sklenici, jak teče do krku, jak během pití mění chuť, jaký za sebou táhne ocásek atd.

Chce to tréning a cvik.

Základní test je tento : Zatočte s vínem veskleničce a pozorujte proti světlu jak stéká po stěně sklenice. Dobré víno maluje arkádu, špatné víno a čučo nikdy. Právě na tuto arkádu se vinaři dívají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.