Zkušenosti s ČMSS (liškou) + jiná spořitelna?

Od: Datum: 30.03.14 11:37 odpovědí: 9 změna: 03.07.14 10:57

Budu si brát meziúvěr (překlenovák) od Českomoravské stavební spořitelny (lišky), už mi ho předschválili, půjčuji si 200 tisíc na koupi bytu. Teď trochu na internetu čtu zkušenosti s touto stavební spořitelnou a nestačím se divit. Paní na pobočce tvrdila, že kdykoli mohu úvěr předčasně splatit, ale podle reakcí na internetu to spořitelna v reálu neumožňuje a takové žádosti zamítá.

Také se v loňském roce hodně zvedly poplatky - ukončení smlouvy stojí 5 %, k tomu poplatky za schválení meziúvěru 1 %, poplatek za uzavření stavebního spoření 1 %, poplatek za vedení úvěru a poplatek za zaslání výpisu...

Když o tom přemýšlím, tak se mi ty podmínky moc nelíbí, nejvíc mi vadí, že paní na pobočce o těchto negativech vůbec nehovořila.

Problém je, že překlenovací úvěr ze stavebního spoření je jediná možnost, jak koupi bytu financovat, protože byt stojí 200 tisíc Kč a hypotéku si vzít nemůžu (banky půjčují hypotéky až od 300 tisíc Kč, co jsem obíhal banky).

Mám ještě možnost využít zákonnou možnost do dvou měsíců odstoupit od smlouvy, tak bych toho využil a poohlédl se po jiné stavební spořitelně, ale co jsem četl zkušenosti s jinými, tak třeba Wustenrot také prý neumožňuje předčasné splacení meziúvěru.

Můžete ze své zkušenosti doporučit nějakou slušnou stavební spořitelnu? Většina stavebních spořitelen má úrok okolo 6,5%, takže je jedno, kde se upíšu, ale chtěl bych také nějaké slušné podmínky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 30.03.14 18:16
avatar

Konkrétně vám poradí jedině nějaký fin.poradce té které banky,ale zažila jsem v České spořitelně,že byly u přepážky dvě pracovnice a každá mi tvrdila úplně něco jiného o předčasném splacení úvěru bez sankcí.Nejlépe by bylo, pokud se k něčemu rozhodnete,trvat na sepsání přesných podmínek výslovně do smlouvy.Al eobávám se, že vám vyhoví,smlovy mají předtištěné a číhají pouze na to, jak lidi obrat o co se dá.Já mám s ČS velmi špatné zkušenosti celkově...Nevím,kam se upsat,snad někdo poradí líp...

doplněno 30.03.14 18:20:

Ještě mě napadlo: 200 tis.není na dnešní poměry zase tak mnoho,nedalo by se sehnat částku po příbuzných?Je to lepší než se upisovat.Párkrát jsme to v rodině řešili,samozřejmě písemně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ketska
Datum: 30.03.14 19:50

Dobrý den,

Já jsem u Lišky již dlouho a z toho 5 let splácím meziúvěr, protože jsem si brala vysoký úvěr na byt. Teď jsem společně s liškou refinancovala. Jednali se mnou slušně a nabídku, kterou nám dali nemůžu s ničím srovnat (je pravda, že smlouvu mám z roku 2003 - takže dlouholetá klientka) Dali mi několik nabídek, všechno propočítali a ve finále ušetřím 50 000,- což není málo. Ale poplatky jsou a ne malé, ale stále se mi to vyplatí. To je moje zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrp*
Datum: 31.03.14 15:14

Tomu nerozumím, vy jste refinancovala u ČMSS od ČMSS? To snad ani nejde refinancovat v rámci stejné banky/spořitelny?

Datum: 31.03.14 15:42

Pokud nejste z oboru, tak vám nabulíkují všechno. Ale překlenovák je skutečně sebevražda - prostě se z něj bez sankcí nevyvážete a pokuta je v % z cílové částky a to by vám silně zahýbalo s RPSN.

Na 200.000 Kč ze udělat i hypotéku a s nízkou úrokovou sazbou, jen musíte vědět kde a jak. Vysvětil bych vám kde a jak, ale mě tady někdo kdysi nahlásil, že prý si tu dělám reklamu a vydělávám, přitom vám tu informaci poskytnu zcela zdarma a bez provize. Pište jen odpověď, nějak vám to postupně vysvětlím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrp*
Datum: 01.04.14 22:27

Co jsem obíhal a obvolával banky, tak půjčují od 300 tisíc. Vaše informace mě překvapila, můžete mi kdyžtak napsat na pejsekx@post.cz , aby vás tu tedy nekritizovali, děkuji. Každá informace se cení a je třeba si vážit lidí, kteří jsou ochotní pomáhat. Stavební spoření jsem nikdy neměl, šlo to zcela mimo, jinak jsem finančně relativně gramotný, jen mi ten produkt nepřišel zajímavý, protože jsem se nikdy v minulosti nechystal rekonstruovat a na koupi bytu si myslím, že se stavebko nehodí (vysoké úroky, horší podmínky než u hypotéky). Ale možná že i u stavbka se dají najít obstojné podmínky, jenže se to týká tzv. hypoúvěrů se zástavou, nebo člověk musí několik let spořit, což není můj případ. Takže v úvahu připadá jen překlenovací úvěr, který výhodný není (vysoký úrok, poplatek kam se podíváš).

Od: petrp*
Datum: 01.04.14 23:13

Zajímalo by mě, až přijdu s kupní smlouvou a úvěr mi bude už definitivně schválen, jestli mi spořitelna (banka) poskytne úvěrovou smlouvu ke studiu domů, abych ji mohl prokonzultovat s právníkem.

Datum: 31.03.14 16:07
avatar
Ted jsem dělal to samé u Modré pyramidy a jsem spokojen. Paní mi vše vysvětlila, vytiskla, takže vim kolik preplatim, kdy budu mit zaplaceno, jaký urok... no všechno. A vzhledem k tomu že mi stavebko už skoro končilo, tak podmínky výborné. Tvrdila, že když třeba za měsíc seženu penize a celé to doplatim, bude to bez sankcí a poplatků za cokoliv. Vcetne navýšení, úroků atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrp*
Datum: 01.04.14 22:18

No, jak jsem pochopil, je asi rozdíl mezi překlenovacím úvěrem (doposud jsem neměl stavební spoření) a klasickým úvěrem (máte stavební spoření několik let).

Jak jsem koukal do podmínek, tak překlenovací úvěr je opravdu drahý a de facto nejde předčasně splatit (nemohu tedy ani refinancovat).

Od: jaty
Datum: 03.07.14 10:57

ČSOB, ČMSS, lišku,ČSOB nebrat.

Je to lichvářská společnost, která přes svoje rel. dobré nabídky těží z chyb druhých a jen na ně čeká. Při opomenutí zaplacení jedné platby (byť bylo zadané trvalé inkaso, ale neuměli si sami vyinkasovat počátek plateb), si při částce 1900 Kč neopomenuli naúčtovat 500 Kč poplatek za odeslání první upomínky!, kterou odeslali v jeden jediný den an adresu dlužníka i jeho spoludlužníků.

A to vše při 3 měsíce dlouhém překlenováku, takže po tom, co tam už bylo v zásadě douhrazeno 6 leté stavební spoření.

Je to zlodějna a neoprávněná lichva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.